پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

شستشوی فرش در قالیشویی‌

تاثیر شستشوی فرش در قالیشویی‌

فرش نوعی گستردنی است که روی زمین را می‌پوشاند، فرش شاید یکی از قدیمی ترین وسایل موجود در سراسر دنیا باشد؛ چرا که بشر به نوع‌های مختلف از آن استفاده می‌کرده است. امروزه فرش فراتر از نوعی گستردنی است، فرش‌ها کارکردهای مختلفی دارند به عنوان مثال از بعضی از آن‌ها به عنوان دیوارپوش و عتیقه جات استفاده می‌کنند. فرش برای این که سالم بماند و زیبایی اولیه خود را داشته باشد باید نظافت شود. شستشوی فرش امروزه توسط موسساتی تحت عنوان قالیشویی انجام می‌گیرد.
 
 

شستشوی فرش درقالیشویی

قالیشویی موسسه‌ای است که خدمات شستشوی فرش را انجام می‌دهد. شاید بارها در گذشته دیده باشید، زمانی که افراد می‌خواستند فرش را بشوییند آن را در کف حیات و یا پشت بام خانه پهن کرده و سپس آن را با آب و جارو می‌شوییند. اما امروزه دیگر نظافت فرش هم شکل جدیدی به خود گرفته و کمتر افرادی پیدا می‌شود که خودش بخواهد فرش را بشوید و به سراغ قالیشویی می‌رود.

قالیشویی‌ها چه کار می‌کنند

قالیشویی‌ موسسه‌ای است که خدمات گروهی ارائه می‌دهد؛ قالیشویی دارای چندین پرسنل است که در زمان سفارش مشریان به محل اعزام شده و خدمات آن‌ها را دریافت می‌کند و فرش‌ها را به محل ارسال کرده و پس از آن، خدمات شستشوی  را به دو صورت دستی و ماشینی انجام می‌دهند. دستگاه‌های ماشینی، ابزارهای پیشرفته‌ای هستند که فرش را به صورت پیشرفته خاک گیری کرده و آن را می‌شویند.
یکی دیگراز روش‌‌های شستشوی به همان صورت قدیمی و سنتی است که بیشتر برای فرش‌های دستباف و فرش‌هایی که بافت آن‌ها حساس است مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
 

تاثیر شستشوی فرش در قالیشویی

هر کاری نیاز به تخصص و مهارت دارد. در واقع هر خدماتی را می‌توان به دو دسته معمولی و تخصصی تقسیم می‌شود. شستشوی فرشی که در قالیشویی انجام می‌شود مسلما تخصصی‌تر از خدمات معمولی است. از این رو کیفیت و طول عمر فرش حفظ شده و همین طور به بافت آن آسیب وارد نمی‌شود. البته یادتان باشد که این که چه قالیشویی فرش را شستشو دهد بسیار مهم است. به عنوان مثال اگر شما به دنبال قالیشویی در محدوده تجریش هستید؛ از خدمات قالیشویی معتبر استفاده کنید. چون که خود خدمات قالیشویی‌ها دارای دسته بندی هستند و کیفیت‌شان متفاوت می‌باشد.
 
 

شستشو با مواد شیونده معتبر در قالیشویی

اگر شما بخواهد فرش خود را در منزل نظافت کنید، باید از تاید معمولی استفاده کنید؛ در صورتی که  در قالیشویی، شستشو و نظافت فرش با استفاده از مواد شوینده با کیفیت استفاده می‌شود تا به بافت فرش آسیبی نرسد. قالیشویی مادر با سال‌ها سابقه و بهره گیری از پرسنل با تجربه، برای شستشوی فرش از مواد شیونده گیاهی و ارگانیک استفاده می‌کنید.
 
 

مکان مناسب برای خشکشویی در قالیشویی

اگر در بعضی از فرش‌ها را پس از شستشو  و نظافت بررسی کرده باشید؛ آن‌ها رنگ پریده هستند؛ چرا که به خوبی در معرض نور آفتاب قرار نگرفته است، خشکشویی یکی از مراحل مهم قالیشویی است و باید به خوبی انجام شود تا فرش رنگ پس ندهد. قالیشویی مادر خدمات شستشوی فرش را با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های پیشرفته و به روز انجام می‌دهد.
 
  •  
تماس با ما