پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

رفوگری

انتخاب یک رفوگری خوب، نقش بسیار مهمی در کیفیت خدمات ارائه شده برای شما دارد. اگرچه امروزه مجموعه های زیادی در این زمینه فعالیت می‌کند، اما کیفیت کار در همه این مکان ها یکسان نخواهد بود. یک رفوگری خوب باید بتواند خدمات خود را با قیمت‌های کمتری ارائه دهد؛ امروزه اکثر مردم برای کاهش هزینه‌ها به دنبال خدماتی کم هزینه تر هستند پس یک روفوگری خوب می تواند با کاهش قیمت خدمات خود مشتریان بیشتری جذب نماید.


رفوگری فرش از جمله خدمات ارزنده در صنعت فرش است که امکان حفظ و نگهداری فرش برای طولانی مدت را فراهم کرده است. فرش دستباف وسیله ای است که نباید به آن به عنوان یکی از لوازم منزل در کنار سایر لوازم مورد استفاده چون یخچال، اجاق گاز و … نگاه کرد بلکه این وسیله که به نوعی تجلی هنر دست یک هنرمند به تمام معنا است، نوعی عتیقه نیز محسوب می شود و با گذشت زمان نه تنها از ارزش آن کاسته نمی شود بلکه ارزشمندتر نیز می گردد.

رفوگری تخصصی فرش.jpg

کیفیت خدمات ارائه شده در رفوگری، از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا در شرایطی امکان گسترش آسیب ایجاد شده نیز وجود خواهد داشت. توجه کنید که در این مسیر از خدمات یک رفوگری کاملاً قانونی و معتبر استفاده کنید؛ زیرا در چنین شرایطی می توانید در صورت بروز هرگونه آسیب خسارت های وارده را جبران کرده و یا از آن مجموعه شکایت کنید. شما می توانید با مراجعه به سایت های اینترنتی اسامی زیادی از رفوگری های فعال در سطح شهر خود را پیدا کنید. برای آگاهی از قانونی بودن فعالیت مجموعه موردنظر می توانید با تلفن های پشتیبانی اتحادیه تماس گرفته و از این موضوع آگاه شوید.

رفوگری فرش دستباف 

در حال حاضر استفاده از فرش های دستبافت کمتر شده است. زیرا این فرش ها معمولاً از قیمت بالایی برخوردار هستند. اما کاملا از بین نرفته است رفوگری فرش‌دستبافت از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به شیوه ای کاملاً تخصصی و پیشرفته انجام شود. هزینه های مربوط به روفوگری فرش دستباف نسبت به فرش ماشینی بیشتر می‌باشد اما آسیب ایجاد شده و نیز ساختار فرش در این قیمت تاثیرگذار خواهد بود. چنانچه رفوگری فرش دستبافت به صورت نادرست انجام شود، آسیب های ایجاد شده گسترش زیادی یافته و از ارزش فرش شما کم می شود در چنین شرایطی بهتر است به یک مجموعه کاملاً تخصصی و معتبر در این زمینه مراجعه کنید امروزه خدمات رفوگری توسط متخصصان در منزل شما نیز قابل انجام می باشد. پس می توانید ترمیم و رفو فرش‌دستبافت خود را در منزل تان داشته باشید. به طور حتم شما اطلاعات کامل و جامعی در زمینه رفوگری فرش نخواهید داشت پس بهتر است از هرگونه اقدام خودسرانه در این زمینه جلوگیری نماید.

رفوگری فرش دستباف

اگرچه در حال حاضر تصاویر و ویدیوهای زیادی در زمینه رفوگری فرش ها در سایت های اینترنتی وجود دارد، اما استفاده از آن ها تنها برای از بین بردن آسیب های سطحی کاربرد دارد.

رفو گری فرش ماشینی

رفوگری انواع فرش ماشینی آسان تر از سایر انواع فرش ها می باشد. همچنین قیمت پایین تری را نیز دارد. در شرایطی شاید شما بتوانید از رفوگری فرش ماشینی خود را در منزل انجام دهید. امروزه قالیشویی های زیادی ترمیم و یا رفوی فرش های ماشینی را با قیمت های کمتر انجام می دهند. رفوگری فرش ماشینی فرایندی تقریلا تخصصی می باشد و باید به بهترین شکل ممکن انجام شود. این میان بهتر است ابتدا به دنبال یک مجموعه مناسب در این زمینه باشید شما می توانید از تجربیات افرادی که قبلاً از این خدمات استفاده کرده‌اند کمک بگیرید و یا این که خودتان با مراجعه به سایت های اینترنتی و انجام تحقیقات لازم در این زمینه یک مکان مناسب برای رفوگری فرش خود پیدا نمایید.

ررفوگری فرش ماشینی.jpg

در حال حاضر برخی از قالیشویی ها برای معرفی خدمات ارائه شده در قالیشویی خود مراحل کار را به صورت فیلم در صحفات اینترنتی قرار داده اند. شما نیز می توانید با مشاهده این فیلم ها اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید.

ابزار الات رفوگری

رفوگری نیز همانند سایر مشاغل تجهیزات و ابزارآلات مخصوص به خود را دارد برخی از این تجهیزات از قیمت بالایی برخوردار هستند. معمولاً در هنگام ترمیم و یا رفوگری فرش از دستگاه‌های کمتری استفاده می‌شود. زیرا فرآیند رفوگری در اکثر موارد توسط فرد استاد کار انجام می شود در ادامه این بخش وسیله های کاربردی در فرآیند رفوگری را به شما معرفی خواهیم کرد.

ابزار الات رفوگری

سوزن: به طور حتم یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات در هنگام رفوگری سوزن می‌باشد. سوزن های استفاده شده در خدمات روفوگری نسبت به سایر انواع سوزن ها کاملاً متفاوت بوده و ساختار منحصر به فرد خود را دارد سوزن های رفوگری در اندازه ها و قطرهای مختلف قابل مشاهده هستند این سوزن ها از مقاومت و ضخامت بیشتری برخوردار بوده و خاصیت فلزی بیشتری دارند از این سوزن ها برای فرایندی همانند کوبلکشی شیرازه زنی پود کشی و غیره استفاده می شود سوزن رفوگری ویژگی های مخصوص به خود را دارد و باید  انتهایی گرد و دایره مانند داشته باشد تا نخ به راحتی از آن عبور کند برخی سوزن های استفاده شده در خدمات رفوگری  باید کاملا نازک و ظریف باشد تا با استفاده از آن بتوان ترمیم فرش را به صورت جزیئ و دقیق انجام داد.

کیله برس قالی: یکی از ابزار آلات بکار رفته در فرآیند رفوگری کیله برس قالی می باشد که با استفاده از آن پرز های فرش و مرتب کرده و اضافه ها را از آن خارج می کنند کیله برس قالی ظاهری همانند برس سیمی دارد اما از ان ظریف تر است.

انگشتانه: رفوگران در هنگام ترمیم فرش از انگشتانه استفاده می کنند تا در هنگام کار انگشت های آنان آسیب نبیند انگشتانه ها معمولاً فلزی و استیل هستند و تمامی آن ها در یک سایز استاندارد طراحی شده اند.

دم باریک: یکی دیگر از تجهیزات کاربردی در فرآیند رفوگری دم باریک می باشد. که از آن برای فرو بردن و بیرون کشیدن سوزن استفاده می شود دم باریک در اندازه ها و طرح های مختلف در فرآیند رفوگری استفاده می شود.

قیمت رفوگری فرش

رفوگری فرش معمولاً هزینه‌های تقریبأ زیادی دارد اما نوع فرش و نیز آسیب ایجاد شده در آن ، قیمت را برای شما کم و یا زیاد خواهد کرد معمولاً رفوگری فرش های دستباف قیمت بیشتری دارد.

قیمت رفوگری فرش

زیرا در ساختاری چنین فرش هایی معمولاً از نخ و الیاف طبیعی استفاده شده است. که رفوگری ان ها بسیار سخت می باشد با توجه به این موضوع هزینه های ارائه شده برای شما افزایش خواهد یافت. رفوگری فرش ماشینی با توجه به محل آسیب دیدگی قیمت مخصوص به خود را دارد. هرچه آسیب در متراژ بیشتری ایجاد شده باشد قیمت رفو فرش نیز افزایش خواهد یافت امروزه مجموعه های زیادی خدمات رفوگری خود را با قیمت های کاملا منصفانه و پایین ارائه می دهند که شما می توانید با استفاده از آن ها هزینه های خود را تا حدود زیادی کاهش دهید.

رفوگری فرش در تهران

امروز قالیشویی های زیادی در سطح شهر تهران علاوه بر شست و شو رفوگری انواع فرش را انجام می‌دهند، اما مجموعه‌های ویژه‌ای در زمینه رفوگری فرش نیز وجود دارد که شما می توانید از خدمات تمامی این مکان ها در زمینه رفوگری فرش خود استفاده کنید. در این میان بهتر است مجموعه ای را انتخاب کنید که به محل زندگی شما نزدیک تر باشد تا بتوانید مراحل کار خود را به صورت حضوری نیز پیگیری نمایید.

رفوگری فرش تهران.jpg

در حال حاضر رفوگری های موجود در شهر تهران خدمات مربوط به ترمیم و رفو انواع فرش های ماشینی تابلو فرش ها فرش های دستباف فرش های ابریشمی چهره ای و غیره را برای شما بهترین نحو ممکن انجام خواهند داد.

دلایل رفوی فرش

دلایل مختلفی باعث بروز این مشکل می‌شوند از جمله: پارگی، سوختگی، بید خوردگی، پارگی ریشه‌های فرش، ساییدگی، پوسیدگی، پارگی شیرازه و وجود رنگ و لکه.هر کدام از این مشکلات باید به صورت تخصصی برطرف شوند و در صورتی که به درستی این مشکل رفع نشود باعث خراب تر شدن فرش خواهد شد. پس بهتر است کار را به کاردان بسپارید و از رفوگرهای ماهر برای برطرف کردن مشکل فرش خود کمک بگیرید.

مزایای رفوگری فرش

 مرمت فرش باعث می شود که فرش که هنر دست و اینکه  دارای ارزش بالایی است، احیا شود و ارزش و عمر  آن نیز حفظ شود.

 معایب رفوگری

 گاهی اوقات هزینه‌های رفوگری بسیار بالا است و در نظر افراد ممکن است این کار به صرفه نباشد.

پوسیده شدن ریشه فرش

یکی از علت های پوسیدگی فرش ریشه فرش است که به مرور زمان دچار آسیب می شود و باید برای اینکه مشکل بیشتری به وجود نیاید ریشه فرش را ترمیم کرد که این کار توسط افرادی که ترمیم ریشه فرش را انجام میدهند صورت می گیرد.

تماس با ما