قالیشوئی مادر –حفظ و نگهداری فرش

 1. قالیشوئی مادر –حفظ و نگهداری فرش
  1. همانطور که می دانید فرش دستبافت نباید در معرض مستقیم آفتاب انداخته شود زیرا بر اثر گذشت زمان افتاب باعث می شود رنگ پریده شود. و از زیبایی فرش کاسته شود البته لازم به یاد آوری است .
  2. رنگ های تند که در بعضی از شهر های ایران و عشایر دربافت قالی و قالیچه استفاده می شود جهت صادات مناسب نیست. و معمولا” مدت زیادی آنها را در معرض مستقیم آفتاب نور قرار داده تا کهنه شود.
  3. ورنگ طبیعی شده و صادر شود معمولا” تجار و صادرکنندگان فرش این عمل را در فصل تابستان انجام داد .
  4. و حتی بعضی ها فرش ها را به مناطق گرم و آفتابی مانند مانند یزد و بندر عباس برده وزیر نور خورشید قرارداده ورنگ دلخواه خود را تامین می کنند .
  5. ولی برای فرش های خانگی اشتباه است و فرش جلوه خود را از دست میدهد و در ایران نمی پسندند.
  6. بر روی نخ و پشم فرش تاثیر زیادی دارد و عمر فرش را کوتاه و معیوب می سازد.
  7. نکات اساسی در نگهداری از فرش
   1. الف -همیشه سایز فرش خود را طوری انتخاب کنید که کامل کف اتاق و یا خانه را نپوشاند. چون اگر پوشانده شده باشد رطوبت و نم کف اتاق در زمستان را به فرش منتقل میکند.
   2. که اصلا به صلاح نیست و از طرفی دیگر باید همیشه فرش طوری انتخاب بشود .که از اطراف به زیر فرش هوا برود و جریان هوا باشد درست است که ما فکر میکنیم به زیر فرش هوا نمیرود ولی اصلا این گونه نیست.
   3. ب-نباید فرش را در قسمتی قرار دهیم که تک طرف رفت و امد بالا باشد .و یکطرف پایین این باعث خرابی فرش میشود لطفا فرش را جا به جا کنید. تا شرایط بهتری داشته باشدو خوردگی در تمام جهات باشد و یا خورده یا پاخور نشود.
   4. ج-لطفا روی فرش اب نریزید و زیر یخچال قرار ندهید همیشه فرش های کنار سینک اصولا چون زیاد اب می خورند به زیادی پوسیده میشوند
   5. د-دقت کنید که چای و نوشابه روی فرش نریزد چون در هر صورت باعث پوسیدگی فرش خواهد شد
   6. ه -اگر امکان دارد به زیر فرش نفتالین بریزید این امر از بید و حشرات موزی جلوگیری میکند
  8. قالیشویی مادر – قالیشویی اعلاء- و قالیشوئی سالار
   1. قالیشویی ارزان و مناسب هستند که با کار بسیار عالی با قیمت مناسب ارائه خدمات می کنند .
   2. شما اگر ساکن منطقه میدان امام حسین یا آیت الله مدنی و میدان نامجو یا خیابان ترکمنستان – خیابان دردشت و خیبان مداین یا فلکه اول یا فلکه دوم و فلکه سوم تا مهران پارس یا اتوبان باقری و خیابان آیت هستید.
   3. از این شرکت ها بهره مند شوید و شماره ۱۱۸ می توانید دریافت کنید .
   4. خواندن مطالب زیر می تواند برای شما مفید واقع شود.
   5. Carpet cleaning
   6. Washing the sofa
همانطور که می دانید فرش دستبافت نباید در معرض مستقیم آفتاب انداخته شود زیرا بر اثر گذشت زمان افتاب باعث می شود رنگ پریده شود. و از زیبایی فرش کاسته شود البته لازم به یاد آوری است .
رنگ های تند که در بعضی از شهر های ایران و عشایر دربافت قالی و قالیچه استفاده می شود جهت صادات مناسب نیست. و معمولا” مدت زیادی آنها را در معرض مستقیم آفتاب نور قرار داده تا کهنه شود.
ورنگ طبیعی شده و صادر شود معمولا” تجار و صادرکنندگان فرش این عمل را در فصل تابستان انجام داد .
و حتی بعضی ها فرش ها را به مناطق گرم و آفتابی مانند مانند یزد و بندر عباس برده وزیر نور خورشید قرارداده ورنگ دلخواه خود را تامین می کنند .
ولی برای فرش های خانگی اشتباه است و فرش جلوه خود را از دست میدهد و در ایران نمی پسندند.
بر روی نخ و پشم فرش تاثیر زیادی دارد و عمر فرش را کوتاه و معیوب می سازد.

نکات اساسی در نگهداری از فرش

الف -همیشه سایز فرش خود را طوری انتخاب کنید که کامل کف اتاق و یا خانه را نپوشاند. چون اگر پوشانده شده باشد رطوبت و نم کف اتاق در زمستان را به فرش منتقل میکند.
که اصلا به صلاح نیست و از طرفی دیگر باید همیشه فرش طوری انتخاب بشود .که از اطراف به زیر فرش هوا برود و جریان هوا باشد درست است که ما فکر میکنیم به زیر فرش هوا نمیرود ولی اصلا این گونه نیست.
ب-نباید فرش را در قسمتی قرار دهیم که تک طرف رفت و امد بالا باشد .و یکطرف پایین این باعث خرابی فرش میشود لطفا فرش را جا به جا کنید. تا شرایط بهتری داشته باشدو خوردگی در تمام جهات باشد و یا خورده یا پاخور نشود.
ج-لطفا روی فرش اب نریزید و زیر یخچال قرار ندهید همیشه فرش های کنار سینک اصولا چون زیاد اب می خورند به زیادی پوسیده میشوند
د-دقت کنید که چای و نوشابه روی فرش نریزد چون در هر صورت باعث پوسیدگی فرش خواهد شد
ه -اگر امکان دارد به زیر فرش نفتالین بریزید این امر از بید و حشرات موزی جلوگیری میکند
نگهداری از فرش

نگهداری از فرش

قالیشویی مادر – قالیشویی اعلاء- و قالیشوئی سالار

قالیشویی ارزان و مناسب هستند که با کار بسیار عالی با قیمت مناسب ارائه خدمات می کنند .
شما اگر ساکن منطقه میدان امام حسین یا آیت الله مدنی و میدان نامجو یا خیابان ترکمنستان – خیابان دردشت و خیبان مداین یا فلکه اول یا فلکه دوم و فلکه سوم تا مهران پارس یا اتوبان باقری و خیابان آیت هستید.
از این شرکت ها بهره مند شوید و شماره ۱۱۸ می توانید دریافت کنید .
خواندن مطالب زیر می تواند برای شما مفید واقع شود.
Carpet cleaning
Washing the sofa
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.