پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

شستشوی تشک خوشخواب

۱۰ درصد تخفیف سفارش آنلاین

امروزه در اکثر خانه هایی ایرانی تخت وجود دارد و مسلم است وقتی تخت باشد، تشک خوشخواب هم همراه آن وجود دارد. افراد برای راحتی خود از تخت استفاده می کنند. پس استفاده زیاد از آن ممکن است باعث آلودگی شود و برای این کار نیاز به شستشوی تشک خوشخواب میباشد.

نحوه‌ شستشوی تشک خوشخواب در منزل
شاید افراد در این فکر باشند که قالی‌شویی فقط شستشوی فرش را انجام می دهد. تشک های خوشخواب هم همانند دیگر وسایل هم نیاز به مراقبت دارند و هم نیاز به شستشو؛ چرا که تشک ها هنگام خوابیدن افراد روی آن مرطوب می شوند و محلی برای زندگی انواع قارچ ها و باکتری ها می شود و بوی بدی را انتشار خواهد داد. قالیشویی مطمئن و معتبر، مانند قالیشویی در تهران نو، به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی انجام می شود.

نحوه‌ شستشوی تشک خوشخواب در منزل

شستشوی تشک خوشخواب: برای شستن تشک خوشخواب باید اول  تشخیص دهیم که تشک فنردار می‌باشد یا معمولی؛ چرا که استفاده از آب داغ اگر شدت آن زیاد باشد، باعث می‌شود قسمت‌های فلزی فنرها زنگ بزند و پوسیده شود. پس بنابراین بهتر است برای شست‌ وشوی این تشک‌ ها از قالی‌ شویی های معتبر کمک گرفت.
شستشوی تشک‌هایی که  فنردار نیستند را میتوان در منزل انجام داد. برای این‌ که تشک شسته شود باید در حمام یا تراس یا حیاط  روی آن آب داغ اسپری شود و بعد برس مایع شوینده و ضدعفونی‌ کننده روی تشک کشیده شود و دوباره روی آن آب داغ اسپری گردد. این مراحل را می‌توان چندین‌ بار تکرار کرد.

خشک کردن تشک خوشخواب: بعد از این مراحل  میتوان با حوله تشک را خشک کرد .به‌ هیچ‌ عنوان نباید تشک زیر آب قرار بگیرد چرا که  فنرهای آن پوسیده و زنگ‌ زده می‌شود.
سپس تشک باید در محیطی باز در مقابل نور خورشید قرار بگیرد. نور خورشید باعث ضدعفونی شدن تشک می‌ شود و قارچ‌ ها و میکروب‌ های تشک  را از بین می‌برد.

تمیز کردن لکه تشک خوشخواب

خدمات خشک‌ شویی و شستشوی خوشخواب با دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود و از مواد شوینده‌ ای استفاده می‌کنند که قدرت لکه برداری قوی را دارد. همچنین ممکن است در کارخانه‌ های قالی‌ شویی کار شستشوی تشک خوشخواب انجام شود.
برای از بین بردن لکه های تشک خوشخواب میتوان از موادی مانند جوش شیرین یا مایع ظرفشویی یا پر اکسید هیدروژن استفاده کرد و در صورتی که این لکه ها از بین نرفت می‌توان از خدمات قالیشویی ها شرکت های شستشوی خوشخواب کمک گرفت چرا که آنها با بهترین دستگاه لکه های تشک را از بین می‌برند.


شستشو تشک با دستگاه:
همان‌ طور که می‌دانیم امروزه دیگر وقت کافی برای شستشوی تشک در خانه وجود ندارد. افراد فکر می‌ کنند که نیاز است برای شستن  تشک‌ها آن را به  قالی‌ شویی یا خشک‌شویی ببرند.
ولی  این‌ گونه نیست و افرادی از قالی‌ شویی‌ها و خشک‌ شویی ها  برای  شستشوی تشک خوشخواب در محل حاضر می‌شوند و تشک را با استفاده از دستگاه مخصوص لکه برداری می‌کنند و
مواد ضدعفونی‌کننده را به  تشک می‌زنند و سپس با دستگاه مخصوص تشک را کاملاً خشک می کنند.

از بین بردن بوی بد تشک خوشخواب

خوابیدن بر روی تشک خوشخواب باعث می شود که بوی بدی ایجاد شود اگربوی تشک کنترل نشود، باعث می شود که تشک کیفیت خود را از دست بدهد.

از بین بردن بوی نامطبوع تشک در منزل:

۱.جاروبرقی: اگر چه جاروبرقی هر بوی نامطبوعی را  برطرف نمی کند اما برای تمیز کردن تشک خوشخواب بسیار خوب است و باعث می شود که بوی بد خوشخواب از بین برود.
۲.جوش شیرین:  یکی از مواد طبیعی است که بوی بد تشک را از بین می برد. آن را باید مستقیم روی تشک پاشید و کمی صبر کرد و سپس با جاروبرقی آن را پاک کرد.
۳.سرکه: همچنین با  استفاده از سرکه یا موادی که حالت اسیدی دارند با  اسپری کردن آنها می‌ توان بوی نامطبوع را از بین برد. ولی باید در نظر گرفت که بعد از اسپری کردن با  یک دستمال سفید محل را تمیز کرد شاید سرکه بوی بد و  آزار دهنده داشته باشد؛ پس بهتر است که مقدار کم از سرکه استفاده شود.
۴.هوای آزاد: بهتر است که تشک هر چند وقت یک بار در هوای آزاد در معرض نور خورشید قرار بگیرد تا ضد عفونی شود و بوی بد آن از بین برود.

شستن خوشخواب با دستگاه:

 بهترین روش برای از بین بردن بوی نامطبوع خوشخواب شستن به وسیله دستگاه می باشد، بهتر است که افراد برای شستن تشک خوشخواب از شرکت هایی که این کار را انجام می دهند، کمک بگیرند تا به بهترین شکل آنها کار شستشو را انجام دهند. چرا که آنها با بهترین وسایل و نیروی کار شستن را انجام داده و در نهایت با استفاده از دستگاهی مخصوص، تشک را در نهایت خشک می کنند تا بوی بدی بر روی تشک باقی نماند.
برای شستن تشک ها شرکت ها  از نیروی کار با مهارت جهت شستشوی تشک ها  استخدام کرده اند. 

مراحل شستشوی تشک در قالیشویی:

تبادل نظر با مشتری

ابتدا متخصصین شست و شو، تشک را به دقت بررسی می‌ کنند و ساختار و الیاف استفاده شده در بدنه تشک  را شناسایی کرده و سپس بهترین روش را به مشتریان ارائه می دهند. و از نظرات مشتریان در کار خود استفاده می کنند.

از بین بردن گرد و خاک اولیه

 متخصصین با استفاده از جاروبرقی مخصوص، گرد و خاک اولیه  را پاک سازی می کنند و در صورت وجود ذرات ریز مانند موهای زائد آنها را از روی سطح تشک جمع می‌کنند.

 توجه ویژه به لکه‌ های خاص

 ممکن است در روی تشک لکه های خاصی باشد که برای از بین بردن این لکه ها باید از مواد مخصوصی استفاده شود.

استفاده از فوم و کف مخصوص

 بعد از طی کردن این مراحل، متخصصین  مواد شوینده غلیظی  را روی سطح تشک اسپری میکنند.

 استخراج 

متخصصین با استفاده از دستگاه مخصوص که دارای مکنده قوی میباشد مایعات و آلودگی‌های تشک  و مواد شوینده  را از روی سطح  تشک جمع آوری می کنند.

شستشوی تشک به صورت  تضمینی

پارچه تشک حساس بوده  و ممکن است مقاومت پارچه هنگام شستشو از دست برود و مقاومتی که پارچه نو دارد را این پارچه نداشته باشد. پس اگر شستشو توسط افرادی ماهر انجام نشود تشک دچار اسیب می شود ولی اگر افراد دارای تجربه ای بالا باشند کار شستشو به بهترین شکل انجام میشود. همچنین شرکت  نسبت به کار خود تعهد دارد و باید شستن تشک  را تضمینی انجام دهد. یکی  از مهمترین نکات در انجام کار بهترین شرکت شستشوی تشک، صداقت می باشد که هنگام انجام کار از بهترین مواد و روش استفاده کنند. 

قیمت شستشوی تشک خوشخواب

قیمتی که برای شستشوی تشک خوشخواب تعیین میشود بستگی به نوع مواد شوینده و روشی که استفاده می‌شود دارد. همچنین بعضی از شرکت ها هزینه حمل و نقل را هم با مشتریان حساب می‌کنند.

قیمت شستشوی تشک خوشخواب

درصورتی‌ که خوشخواب بزرگ باشد، شستشوی آن کار سختی است  و اگر دارای لکه های بسیاری باشد بهتر است از خدمات قالی‌ شویی ها یا خشک‌ شویی استفاده کرد.

تماس با ما