پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

چند وقت یکبار باید فرش خود را تمیز کنید؟

کارشناسان ما در شرکت نظافت فرش مادر  برای شستشوی فرش توصیه می کنند، که همه فرش های خود را سالی یکبار تمیز کنید. اما اگر به آلرژی یا حیوانات خانگی مبتلا هستید، هر شش ماه یک بار تر و تمیز کنید.

شستن فرش

اگر لکه ای روی فرش شما ظاهر شد، مخصوصاً پاک کردن لکه ای مانند شراب یا خردل، کاری دشوار است؛ بلافاصله آنها را درمان کنید. تعداد نفرات خانواده یکی از عواملی است که نیاز یک فرش به قالیشویی را بالاتر می برد، از این جهت که هرچه تعداد افراد در خانواده بیشتر باشد، تردد ها بیشتر است و در نتیجه اصطحلاک فرش بالاتر می رود. در این جور مواقع پیشنهاد ما این است که در مکان های پرتردد از رو فرشی استفاده کتید و با کفش بر روی فرش ها نروید.

علاوه بر این نکته ای که حائز اهمیت است ، این است که عبور و مرور زیاد باعث می شود، که پرز های فرش دچار له شدگی شوند و این گونه فرش ها باید حداقل در سال دوبار شستشو شوند، در این بخش به عنوان مثال فرش مساجد که عبور و مرور در آن ها بسیار زیاد است، باید حداقل دو بار در سال شستشو شوند.

برخی از افراد بر این باور هستند که شستشوی فرش به تعداد زیاد سبب از بین رفتن بافت و الیاف فرش می شود. اما باید بدانید که شستشوی فرش نه تنها سبب آسیب به فرش نمی شود بلکه عمر آن را طولانی تر و بالاتر می برد. اما باید بدانید که این کار را با استفاده از مواد شوینده مرغوب و به روشی درست انجام دهید

شستشوی فرش

رسیدگی به فرش یکی از عوامل تعیین کننده در مدت زمان دوره شستشوی فرش است، یعنی هرچه رسیدگی به فرش بیشتر باشد، در نهایت طول عمر فرش بالاتر رفته و نیاز کمتری به شستشو دارد.  محل زندگی از نظر آب و هوایی بر روی فرش تاثیر دارد.  به طور مثال در مناطقی که رطوبت هوا زیاد است و یا مانند شهر های صنعتی کشور که هوا در فصول سرد سال آلوده است، باعث می شود تا فرش ها کثیف تر شده و نیاز به شستشو افزایش یابد. در مجموع و در شهر های آلوده پیشنهاد می شود که شما در سال یکبار فرش خود را به قالیشویی بسپارید، که اقداماتی مراقبی همانند دوگره و… را بر روی فرش انجام دهند تا استحکام فرش بالاتر رود.

شستشوی فرش

اگر مواد رنگی همانند چای یا قهوه بر روی فرش شما ریخت، شما می بایست به سرعت اقدام به لکه زدایی کرده و این لکه را بر طرف کنید. اگر این کار را نتوانستید انجام دهید، حتما فرش خود را به قالیشویی بسپارید. زیرا در صورت پاک نشدن، این لکه ها ماندگار شده و میتواند باعث از بین رفتن  تار و پود آن ناحیه از فرش بشود.

اگر شما در انتخاب قالیشویی مناسب دقت کنید، از این جهت که آن ها در شستشوی خود از مواد شوینده مناسب استفاده کنند. که آسیبی به فرش وارد نمیکند و باعث نرمی فرش می شود. در این صورت شما میتوانید به صورت سالیانه فرش خود را بشویید. پس در این مورد بسیار حساس باشید چون با سلامت فرشتان رابطه مستقیم دارد.

ساده ترین راه برای از بین بردن لکه ها از هر نوع فرش

این پاک کننده های فرش خانگی که با محصولی که احتمالاً در دست دارید ساخته شده است، تقریباً با هر لکه ای مقابله می کنند.

ساده ترین راه برای از بین بردن لکه ها از هر نوع فرش

خوشبختانه، یک راه حل خانگی برای تمیز کردن فرش، تقریباً برای هر نوع اختلال وجود دارد؛ و بهترین قسمت، این است که آنها به اسپری یا حلال مخصوص خرید در فروشگاه نیاز ندارند. فقط با استفاده از چند ماده موادی که احتمالاً در دست دارید، می توانید با تمیز کردن فرش یا شستشوی فرش خود، هر لکه ای را برطرف کنید. اولین قدم این است که تعیین کنید فرش شما از الیاف مصنوعی ساخته شده است یا الیاف طبیعی. سپس راهنمای ما را در زیر دنبال کنید تا بفهمید کدام ترکیب مواد برای نوع لکه و نوع فرش شما مناسب است. این دستورالعمل ها را برای پاک کننده های فرش خانگی دقیقاً دنبال کنید. و فرش شما در راه پاک شدن دوباره لکه ها خواهد بود. 

جوش شیرین و پودر بوراکس

بوراکس، تمیز کننده سازگار با همه محیط‌ها بوده و لکه‌ها را به صورت خیلی خوب پاک می‌نماید و گرد و خاک را از فرش جدا می‌کند. جوش شیرین هم باعث شده تا بوی فرش از بین برود. برای تهیه این پاک کننده فقط نیاز به یک فنجان جوش شیرین و یک فنجان پودر بوراکس است. با این ترکیب هیچ لکه‌ای بر روی فرش باقی نمی‌ماند.

جوش شیرین و سرکه سفید

 با ترکیب سرکه سفید و جوش شیرین می‌توان یک پاک کننده عالی برای از بین بردن لکه‌ها درست کرد. سرکه حالت اسیدی دارد و جوش شیرین در ترکیب با  سرکه آن را خنثی می‌کند، وقتی با هم مخلوط می‌شوند دی اکسید کربن و حباب‌های تمیز کننده تولید می‌شود، که این مواد تشکیل شده باعث از بین بردن لکه‌ها خواهند شد.

لکه برداری فرش در منزل

سرکه و آب داغ

سرکه حالت اسیدی دارد و این ویژگی باعث می‌شود که یک ترکیب خوب برای تمیز کردن فرش باشد. همچنین باعث می‌شود که بوی نامطبوع فرش از بین برود و لکه‌ها تمیز شوند. می‌توان سرکه را به صورت خالص با آب داغ مخلوط کرد و لکه فرش را تمیز کرد.

 

نکات لکه برداری از فرش

– استفاده نکردن از مواد شیمیایی بسیار قوی چرا که به فرش و الیاف آن آسیب وارد می‌شود.

– دقت در مراحل اولیه ی لکه بری چرا که اگر کوچکترین اشتباهی رخ دهد لکه به داخل فرش نفوذ می‌کند و دائمی می‌شود که بسیار آزار دهنده است.

– برای رنگ بری فرش دستباف و ابریشمی به علت حساس بودن الیاف فرش ترجیح داده شده که لکه بری در منزل انجام نشود و به قالی شویی برده و توسط افراد متخصص انجام شود.

 
تماس با ما