انواع فرش و نحوه ی نظافت فرش

نظافت فرش و انواع فرش ها

نظافت فرش

شاید شنیده باشید که از نظافت فرش به عنوان “پاک کننده بخار” یا “بخارشوی فرش” یاد می شود. در حالی که پاک کننده های بخار وجود دارد ، این باید فقط برای سطوح سخت استفاده شود.
بخارشوی برای تمیز کردن انواع سطوح از بخار واقعی استفاده می کند و این بخار می تواند به الیاف فرش آسیب برساند و محافظت را از بین ببرد.
یک تمیز کننده عمیق فرش به گونه ای طراحی شده است که مخلوطی از آب گرم و محلول تمیز کننده را به داخل فرش منتقل می کند تا از عمق پایین تمیز شود. سپس محلول و خاک از روی فرش استخراج می شود، الیاف و پایه فرش تمیز می ماند. بنابراین برخلاف دستگاه های تمیزکننده بخار واقعی، دستگاه های قالیشویی عمیق فرش از بخار استفاده نمی کنند.

قالیشویی چیست؟

فرش ها برای هر خانه ای یک دارایی زیبا هستند – زیر پا نرم ، گرم ، رنگارنگ و زیبا. اگر روی فرش های با کیفیتی سرمایه گذاری کرده اید که می توانند آزمایش زمان را ادامه دهند، باید مطمئن شوید که بهترین ظاهر و مراقبت از آنها را دارند، تا دوام بیشتری داشته باشند.
یک فرش استاندارد قبل از اینکه فرسوده شود باید بین ۳-۵ سال دوام داشته باشد، اما فرشهای پشمی اگر از آنها مراقبت شود ممکن است مدت طولانی تری دوام بیاورند – و فرشهای پشمی در صورت نگهداری تخصصی می توانند دهه ها دوام داشته باشند.
چه نوع فرشی وجود دارد؟ انواع و کیفیت فرش.

نظافت فرش های پشمی

فرش پشمی ۱۰۰٪ فرشهای پشمی با بالاترین کیفیت در نظر گرفته می شوند.
آنها در لمس نرم، مجلل هستند و یک لذت فوق العاده برای خانه هستند.
پشم نیز مقاوم است ، به طور طبیعی مقاوم در برابر خرد شدن است و می تواند در برابر سایش سنگین در برابر ترافیک پا مقاومت کند.
یکی دیگر از مزایای آن این است که در برابر آتش مقاوم است و آن را به یک انتخاب مطمئن برای خانه تبدیل می کند.
در آتش می سوزد ، اما آتش نمی گیرد و در خانه پخش می شود. نکته آخر اینکه ، این سازگار با محیط زیست و پایدار است، زیرا هر ساله وقتی گوسفندان تراشیده می شوند از گوسفند جمع می شود.
با این حال ، این فرآیند جمع آوری پشم طبیعی به این معنی است که محصول نهایی گران است و از نظر عرضه محدود است.
شستن فرش پشمی

نظافت فرش های نایلونی

این یک الیاف ساخته دست بشر است که برای فرش ها بسیار محبوب است. قیمت های فرش نایلون مقرون به صرفه است، و فرش های نایلونی با دوام ترین فرش های مصنوعی هستند، به این معنی که می تواند در برابر سایش روزانه مقاومت کند و ماندگاری بیشتری داشته باشد.
در واقع ، هم برای استفاده تجاری و هم برای مناطق پرتردد مناسب است.
فرش نایلونی همچنین کپک زده و در برابر کپک مقاوم است زیرا می تواند آب را دفع کند – مزیت دیگری برای مناطق پرتردد است، پیشرفت در فن آوری ساخت به این معنی است. که فرش های نایلونی اکنون می توانند در رشته های نازک و الیاف کوچکتر که فرش راحت تر و نرم تری را تولید می کنند ، تولید شوند.
برخی از تولیدکنندگان بزرگ فرش نیز پلیمرهای مصنوعی خاص خود را تولید کرده اند ، مانند الیاف SmartStrand DuPont. این سازگار با محیط زیست است – ساخته شده از یک پلیمر با منبع تجدید پذیر، همچنین ترکیبی از خصوصیات راحتی ، مقاومت در برابر لکه و لطافت است.
شرکت های مهندسی و تولید شیمی در حال تولید پلیمرهای جدیدی هستند .که قابلیت های ظاهری، دوام و ماندگاری بالایی را ارائه می دهند و بازار به سرعت در حال پیشرفت است.

فرش پلاستیکی

چرا کثیف می شوند؟

فرشهای کثیف با کفپوش های چوب سخت یا ورقه ورقه ای می توان بلافاصله سطح خاک خانه را که جمع می شود مشاهده کرد.
مو ، پوست ، موی حیوانات اهلی ، گرد و غبار، آلودگی، باکتری ها، خاک و سایر موارد همه در خانه ها جمع می شوند و با فرش ، این عناصر در توده گیر می شوند. غالباً ، فرش تمیز به نظر می رسد .اما یک بازرسی دقیق یا خراش بر روی توده ابرهای گرد و غبار و ذرات را نشان می دهد! به همین دلیل فرش ها نیاز به قالیشویی دارند.

مراقبت از فرش های شما

نگهداری فرش باید به طور منظم با محصولات مناسب فرش و دستگاه های قالیشویی انجام شود.
حداقل ۱-۲ بار در هفته فرش خود را وکیوم کنید. تا آلودگی سطح بالای آن پاک شود.
این باعث می شود که گرد و غبار و خاک سست در تکه فرش قرار نگیرد. اگر این اتفاق بیفتد فرش تغییر رنگ داده و الیاف آن فرسوده می شوند.
اگر فرش شمع حلقه ای دارید ، باید آنها را فقط با استفاده از سر مکش پاک کننده سیلندر جاروبرقی کرد. برای فرش شمع برش خورده، از یک تمیزکننده قائم با قلم مو و میله کوبنده استفاده کنید.
هنگام چسباندن فرش های جدید ، به یک برنامه جاروبرقی منظم توجه ویژه داشته باشید. تارهای پیچ خورده پشم و فرش های ساخته شده توسط انسان پس از آن به جاروبرقی منظم احتیاج دارند ..تا ذرات جدا شده را قبل از بستر در الیاف از بین ببرند.

تمیز کردن بخار حرفه ای یا قالیشویی

بنابراین ، در مورد پاک کردن لکه ها برای تمیز کردن فرش مثل قالیشویی مادر و فرش چطور؟ در اینجاست. که تمیزکننده های حرفه ای برای نظافت فرش با ارائه خدمات تخصصی نظیر بخار شوی وارد کار می شوند.
تمیز کردن بخار یک روش تمیز کردن فرش فشرده و در عین حال ملایم است. که هم فرش یا فرش را تمیز و هم بهداشت می کند.
این کار با تزریق آب گرم فشار قوی ، مخلوط با مواد شوینده ویژه کار می کند.
تمیز کردن خشک و تمیز کردن فرش برای تمیز کردن نور مفید است، اما پاک کردن بخار میکروارگانیسم ها و آلودگی های عمقی را که می تواند .
در توده فرش باقی بماند از بین می برد و متخصصانی مانند Cleaner Cleaner از روش ۶ مرحله تمیز کردن فرش استفاده می کنند.
تمیز کننده فرش حرفه ای از یک دستگاه استخراج آب گرم با آب تحت فشار و محلول تمیز کننده برای تمیز کردن نهایی عمیق استفاده خواهد کرد.
این متخصص فرمول های مواد شوینده و روش های تمیز کردن را متناسب با فرش مورد نظر طراحی می کند.
فرآیند تمیز کردن فرش بخار همچنین به کاهش آلرژن ها مانند قارچ ها ، کپک ها ، کپک و ریزگردها کمک می کند – همه اینها به افرادی که با آلرژی و آسم سر و کار دارند کمک می کند. با استفاده از افراد حرفه ای، به لطف کیفیت تجهیزات مورد استفاده ، فرش نیز در اسرع وقت خشک می شود.

 

 

1 دیدگاه دربارهٔ «انواع فرش و نحوه ی نظافت فرش»

  1. بازتاب: - قالیشویی مادر تلفن 1404 بزرگترین قالی شویی ایران با جدیدترین تکلونوژی روز دنیا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بزرگترین قالیشویی کشور