پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

رفوگری مبل

مبل ها نیز همانند فرش ها از خدمات تعمیری از جمله رفوگری برخوردار هستند که در مراکز مخصوص این به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای انجام می شود.
خدمات رفوگری در ارتباط با انواع سوختگی های روی مبل، انواع پارگی ها، پوسته پوسته شدن مبل های جنس چرمی و … می باشد.
یکی از معمول ترین اتفاقاتی که برای فرش ها ایجاد می شود سوختگی و پارگی پارچه مبل ها است که این سوختگی می تواند توسط هر چیز حرارتی ای باشد مثلا سوختگی توسط سیگار که یکی از ناگوار ترین اتفاقات است که سبب ایجاد جلوه و ظاهر نامناسب مبل در منازل می شود چرا که سوختگی سیگار، پارچه و حتی قسمت های زیرین پارچه را کاملا می سوزاند و در برخی موارد عمق آن زیاد می باشد اما علاوه بر سیگار موارد دیگری هم وجود دارد که به طور معمول استفاده می شود و در برخی موارد حوادث ناگواری را هم ایجاد می کند که از جمله این موارد می توان به اتو اشاره کرد که سوختگی اتو هم می تواند سطحی باشد و هم عمقی باشد اما به هر حال جلوه ی مبل را گرفته و از زیبایی مبل تا حد زیادی کاسته می شود.
هم چنین در برخی مواقع هم جرقه های فشفشه باعث سوختگی سطحی مبل ها شده است که در هنگام استفاده از آن و یا هر گونه وسایل حرارتی باید دقت لازم را دارا بود.
همه ی این موارد ذکر شده چه عمقی باشد و چه سطحی توسط رفو گری به طور تمیز و دقیق رفع می شود و مبل به حالت اولیه ی خود باز می گردد و اصلا نیاز به تعویض مبل ها با توجه به هزینه های فراوانی که دارد نیست‌.
هم چنین اگر مبل ها نیاز به شست و شو داشته باشند و دارای آسیب های جزعی باشند ترمیم و تعمیرات آن که همان رفو گری است قبل از شست و شو انجام می شود که این ترمیم و رفوگری ها هم همان طور که گفته شد در زمینه ی انواع پارگی ها و سوختگی ها و خرابی در محتویات داخلی مبل ها می باشد که در صورت خیلی عمقی نبودن این اسیب ها، مبل ها پس از ترمیم و رفو گری به حالت اولیه ی خود باز می گردد.
رفو گری مبل نیز از جمله اقداماتی است که تخصص و مهارت لازم را می خواهد و در مراکز مخصوص این کار نیز از افراد مجرب و با تجربه در این زمینه استفاده می شود تا مبل ها حتی پس از رفو و ترمیم از حالت اولیه ی خود بهتر شود. برای انجام رفو گری مبل ها از ابزار و وسیله های تخصصی و مختلفی استفاده می شود و با وسایلی که در رفو گری فرش ها به کار می رود کاملا متفاوت می باشد.

رفوگری قسمت های داخلی مبل

یکی دیگر از لوازم منازل و سایر مکان ها مبلمان هستند که زیبایی چشمگیری را به این مکان ها می بخشند و سالم و تمیزی آن ها نیز بسیار مهم و ضروری می باشد.
در برخی مواقع پیش می آید که مبل ها از داخل دچار آشسب و مشکل می شوند و ابر هایی که داخل این مبل ها به کار رفته پس از طی سال ها کمی خوابیده و افت می کنند و این مورد می تواند زیبایی مبل را تحت تاثیر قرار دهد.
به طور کلی همه ی مبل ها مدتی از زمان تولید و ساخت شان می گذرد از زیبایی شان کاسته می شود و شکل و فرم اولیه ی خود را از دست می دهند که در برخی مواقع این موارد ذکر شده زود اتفاق می افتد و در برخی مواقع دیگر دیر تر رخ می دهد که موضوع بستگی به نحوه ی عمل و برخورد با مبل ها را دارد و نوع نگهداری هم بسیار مهم است که هر چه از مبل ها بیش تر نگهداری شود و درست استفاده شود مدت زمانی که مبل می توانند سالم و به حالت اولیه ی خود باشند بیش تر بوده و دیرتر دچار آسیب می شوند اما به هر حال با گذشتن سال ها مبل ها نیاز به رفوگری و بازسازی مجدد دارند تا به شکل و فرم اولیه ی خود باز گردند که این کار در مراکز مخصوص این کار انجام می شود.
هم چنین به جای تعویض مبل ها که از هزینه های بسیار زیادی برخوردار است می توان به رفوگری آن پرداخت.
در ارتباط با رفوگری قسمت های داخلی این گونه است که پارچه مبل را پاره کرده و ابر و اسفنج هاییکه به کار رفته و فرسوده هستند را خارج می کنند و پس از تعمیرات داخلی، ابر و اسفنج های جدید را جایگزین می کنند و اگر هر گونه سوختگی و پارگی هم وجود داشته باشد حتی در پارچه ی مبل همگی رفع می شود و با تعویض پارچه و نصب پارچه ی جدید بسته به سلیقه ی مشتری مبل ها را به حالت اولیه و حتی بهتر در می اورند که این موارد همگی در زمینه رفو گری مبل ها صورت می گیرد و هم قسمت های داخلی و هم قسمت های خارجی مبل را شامل می شود این کار تنها توسط افراد با تجربه و متخصص و توسط ابزار های مخصوص انجام می شود.

رفوگری قسمت های داخلی مبل

رفو گری مبل چیست؟

به طور کلی رفوگری یا ترمیم مجموعه اقداماتی است که در جهت سالم سازی و بازسازی لوازم از جمله مبل ها و فرش ها انجام می شود که این کار در صرفه جویی در مخارج انجام می شود و کاملا اقتصادی می باشد چرا که اگر صنعت رفوگری نبود در صورت خرابی مبل ها مجبور به تعویض آن بودیم که هزینه های بسیار زیادی را نیز به دنبال دارد و حساسیت های بسیار زیادی هم در خصوص مبل ها و یا حتی فرش ها ایجاد می شد.
رفوگری مبل در جهت بازسازی و ترمیم کلی مبل ها می باشد که در اثر حوادثی از جمله سوختگی با هر نوع وسیله ی حرارتی و پارگی توسط هر نوع وسیله ی برنده است که این موارد هم می تواند سطحی باشند و هم می توانند عمقی باشند به هر حال توسط رفوگری کاملا قابل ترمیم می باشند.
از ان جایی که مبل ها دارای انواع و مدل های مختلفی هستند نگه داری از ان ها هم با هم متفاوت اما بهتر است که در جهت سالم ماندن مبل ها در مدت طولانی استفاده ی بهتر و سالم تری شود. رفو گری مبل ها می تواند تنها در خصوص تعویض روکش و پارچه ی آن باشد و یا در خصوص دوخت و دوز آن باشد و یا در خصوص قسمت های داخلی مبل ها باشد که در هر صورت، ایجاد ذره ای اسیب قابل جبران بوده و مبل ها با رفو گری به حالت اولیه ی خود باز می گردند.
آسیب مبل ها در هر زمانی ممکن است اتفاق بیفتد و در همه ی منازل این مورد یک بار هم که شده اتفاق افتاده است که به جای جایگزین کردن مبل جدید و خرید آن به رفو گری و ترمیم مبل ها می پردازند و حتی اگر هم مبل ها کاملا سالم باشند در برخی شرایط پیش می آید که افراد از روکش و رویه ی مبل خسته و زده می شوند که در این مواقع هم در قسمت های رفو و تعمیرات فرش تعویض پارچه و روکش انجام می شود و بسته به سلیقه ی مشتری پارچه ی مبل تنها تعویض و نصب می شود.

رفوگری مبل چیست ؟

نگه داری از مبل ها در منزل

نگهداری از مبل ها در منازل از جمله اقداماتی است که می تواند طول عمر مبل ها را افزایش دهد و دیرتر دچار اسیب شوند که به رفوگری و ترمیم و حتی تعویض نیاز داشته باشند.
از جمله اقدامات مهم و ساده ای که در جهت نگه داری از مبل ها می توان اشاره کرد تمیز کردن آن ها است چرا که مبل ها همانند فرش ها از جمله لوازمی هستند که بیش ترین استفاده از آن ها می شود و به همین دلیل در معرض آلودگی و گرد و غبار بیش تر قرار می گیرند که در صورت تجمع آن ها می تواند آسیب هایی را به مبل وارد کند که در مدت زمان کوتاه تری نیاز به ترمیم دارند پس بهتر است طی زمان های کوتاه مبل ها تمیز شوند که این کار می تواند با جارو کشیدن و دستمال های نم دار و حتی استفاده از روکش ها انجام شود. مورد دیگر که در زمینه ی نگه داری مبل ها می توان گفت طرز نشستن صحیح است که می تواند تاثیر گذار باشد و مورد بعدی نگذاشتن وسایل سنگین بر روی مبل ها است که با رعایت چند نکته ی ساده می توان از اسیب زود هنگام مبل ها جلوگیری کرد و سال ها از آن ها استفاده کرد.

تماس با ما