پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

چگونه لکه جوهر خودکار را از روی فرش پاک کنیم؟

همان‌ طور که می‌ دانید پاک کردن لکه جوهر خودکار یکی از بدترین و پر رنگ‌ ترین لکه هایی است که می‌توانید آن را تجربه کنید. آگاهی نداشتن در مورد طرز تمیز کردن این لکه می تواند این لکه را به یک لکه خطرناک تبدیل کند.پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش امری ساده است به شرطی که روش کار را بلد باشید. اگر نا وارد باشید و بخواهید با لکه خودکار مثل سایر لکه‌ ها برخورد کنید و به همان روش سعی در تمیز کردن آن لکه داشته باشید تنها کثیفی بیشتری را تجربه خواهید کرد.البته می توانید این را به قالیشویی های معتبر نیز بسپارید.

پاک کردن لکه جوهر خودکار02

قالیشویی مادر در زیر برترین راه ها را برای شما لیست کرده است.

چند روش برای مقابله با لکه جوهر خودکار

شاید شما تعجب کرده باشید که ماست می تواند خاصیت پاک‌ کنندگی داشته باشد ولی در مورد لکه جوهر خودکار وقتی شما چند قاشق ماست را روی فرش بریزید و قشنگ هم بزنید ماست به‌‌عنوان یک عامل امولسیون عمل می‌کند و جوهر را به خود می‌گیرد. در واقع شما بعد از انجام این کار یک ماست به رنگ جوهر خود و یک فرش آغشته به ماست خواهید داشت که با یک دستمال و  مقداری آب ولرم آن را تمیز می‌کنید.البته باید توجه داشته باشید که این روش در صورتی جواب خواهد داد که لکه ی شما خیلی قدیمی نشده باشد.یعنی برای لکه های چندین ساله نمیتواند شیوه ی مناسبی باشد. 

مقابله با لکه جوهر خودکار با اسپری مو

مواد مورد نیاز برای این کار عبارتند از یک قوطی اسپری مو،یک دستمال حوله، دستمال کاغذ، یک حوله تمیز ومقداری آب ولرم. کاری که باید انجام دهید این است که اسپری مو را روی لکه جوهر بریزید.
سپس با نگه داشتن یک حوله روی لکه به جذب شدن اسپری روی محل کمک کنید. بعد از چند دقیقه با یک حوله تمیز و مقداری آب ولرم اسپری‌ های باقی‌ مانده را از روی فرش تمیز کنید.

استفاده از شامپو برای پاک کردن لکه 

در این روش ما مجبور به شستشوی محل آلودگی با یک تمیز کننده ملایم هستیم. در ابتدا قبل از شروع شستشو باید لکه جوهر را با یک حوله کاملاً خشک کنیم تا از نفوذ لکه جوهر به سایر پرز های فرش جلوگیری شود. سپس با یک تمیز کننده ضعیف و ملایم مثل شامپو بچه محل آلودگی را می‌شوییم. دقت کنیم در هنگام فرچه کشیدن همیشه از خارج به داخل می‌آییم. در نهایت باید محل را خشک کرده و اگر آلودگی باقی مانده بود این کار را دوباره تکرار می‌ کنیم.
رنگبرداری از فرش یا لکه برداری یکی از سخت ترین و دردسر ساز ترین خدمات برای قالیشویی ها است.
اما اصولا ما قبل از اجرای کار با مشتری در مورد احتمالات این مساله کامل صحبت میکنیم و با توجه به نوع فرش و قدمت تقریبی لکه بهترین مشاوره را خواهیم داد.

نکات و توصیه هایی برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش

در حین استفاده از فرش ها درصد بالایی از آلودگی ها جذب آن می شود. گاهی ممکن است در این حین فرش شما با استفاده از متریال های گوناگون آلوده تر شده و لکه های مختلفی روی آن ایجاد شود.
برای از بین رفتن این آلودگی ها روش ها و ساز و کارهای مختلفی وجود دارد که شما می توانید با به کارگیری آن ها از پرداخت هرگونه هزینه اضافه جلوگیری کنید.

نکات و توصیه هایی برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش
یکی از مهم ترین موادی که معمولاً فرش با آن دچار آلودگی رنگی می شود جوهر خودکار است از آنجا که خودکار در اکثر منازل مورد استفاده قرار می گیرد گاهی ممکن است جوهر خودکار روی فرش شما ریخته و آلودگی رنگی شدیدی در آن ایجاد کند در این مطلب قصد داریم تا روش های مناسبی برای از بین بردن این آلودگی رنگی به شما معرفی کنیم.

چگونه لکه جوهر خودکار را از روی فرش پاک کنیم؟

یکی از مناسب ترین روش ها برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش استفاده از ماست می باشد در این میان بهتر از ماست یونانی و یا ماست پرچرب استفاده شود از آنجا که این ماست بافت سنگینی دارد می تواند قدرت لکه بری بیشتری داشته باشد.
در همان ابتدای کار زمانی که فرش شما توسط جوهر خودکار لکه شد مقداری ماست با استفاده از قاشق روی محل مورد نظر بریزید توجه داشته باشید که ماست را تنها بر روی قسمت‌ های لکه‌ دار شده ریخته و از پخش کردن آن خودداری کنید اجازه دهید ماست حدود پنج دقیقه روی لکه جوهر باقی بماند و سپس آن را با استفاده از یک قاشق جمع کنید توجه داشته باشید که قاشق را روی قسمت‌های دیگر فرش نکشید ممکن است با انجام دادن یک بار این مراحل، لکه جوهر به طور کامل پاک نشده باشد به همین دلیل بهتر است کلیه مراحل گفته شده را طی چند مرتبه تکرار کنید هرچه رنگ فرش شما روشن تر باشد باید طی مراحل بیشتری از ماست استفاده کنید در نهایت با استفاده از یک اسفنج و یک شوینده مناسب به‌طورکامل محل لکه دار شده را پاک کنید.

چگونه لکه جوهر خودکار را از روی فرش پاک کنیم؟

توجه داشته باشید که پس از به کارگیری ماست قسمت لکه دار شده کمی مرطوب و خیس می باشد با توجه به این موضوع از رفت و آمد در آن محل خودداری کنید و اجازه دهید تا به طور کامل خشک شود در غیر این صورت بخشی از لکه جوهر به طور مجدد ظاهر خواهد شد برای خشک کردن سریع محل می‌توانید از دمای سشوار استفاده کنید اما توجه داشته باشید که آن را در حرارت پایین تنظیم کرده و فاصله مناسی را از فرش تا سشوار حفظ کنید.

چگونه نمی توان لکه جوهر توپ توپ را از روی فرش پاک کرد؟

برای پاک کردن لکه جوهر توپ می توانید از آبلیمو و مواد شوینده استفاده کنید ابتدا محل لکه دار شده را با استفاده از آبلیمو مرطوب کنید توجه داشته باشید که در این میان از آبلیموی زیادی استفاده نکنید. شما می توانید برای از بین بردن این لکه های قوی از شامپو فرش ها استفاده کنید اگر چه شامپو فرش ها بافت بسیار سنگینی دارند اما برای از بین بردن این لکه های شدید رنگی بهترین انتخاب شامپو فرش ها هستند در ساختار شامپوفرش ها الاینده های شیمیایی زیادی وجود دارد به همین دلیل می تواند با قدرت بیشتری لک ها را پاک کنند توجه داشته باشید که در این فرآیند به صورت مستقیم شامپو فرش را روی لکه نریزید ابتدا یک اسفنج مرطوب و یا پارچه پنبه مرطوب را به شامپو فرش آغشته کنید سپس آن را روی محل لکه بکشید توجه داشته باشید که اسفنج را روی قسمت های کناری لکه نکشید و از پخش کردن آن خودداری کنید برای نتیجه گیری بهتر می توانید این فرایند را طی چند مرتبه تکرار کنید.

چگونه نمی توان لکه جوهر توپ توپ را از روی فرش پاک کرد؟
توجه داشته باشید که پس از به کارگیری شامپو فرش آبکشی محل مورد نظر را فراموش نکنید در این فرایند می‌توانید یک پارچه را خیس کرده و برای چند مرتبه روی محل شسته شده بکشید تا به طور کامل باقی مانده‌های شامپو فرش از قسمت های عمیق تر فرش شما خارج شود در نهایت زمانی را برای خشک شدن قسمت موردنظر اختصاص دهید شما می توانید از باد وسایل سرمایشی همانند کولر استفاده کنید و آیا این که با حرارت سشوار قسمت شسته شده را خشک کنید.

پاک کردن رد خودکار از روی فرش

چنانچه فرش شما توسط خودکار لکه شده است می توانید با دنبال کردن مراحل زیر نسبت به از بین بردن لکه اقدام کنید.

پاک کردن رد خودکار از روی فرش


برای این کار به مقداری جوش شیرین سرکه نیاز دارید ابتدا یک الی دو قاشق جوش شیرین در یک فنجان بریزید سپس حدود نیم فنجان سرکه به آن اضافه کنید توجه داشته باشید که مایع به دست آمده باید حالتی کامل خمیری داشته باشد سپس آن را روی محل لکه دار شده بکشید برای نتیجه گیری بهتر می توانید این فرایند را طی چند مرحله تکرار کنید و اجازه دهید تا قسمت مورد نظر به طور کامل خشک شود سپس باقیمانده های جوش شیرین را با استفاده از جارو برقی به طور کامل جارو بکشید خواهید دید که با استفاده از این روش لکه خودکار ایجاد شده به طور کامل از بین رفته است همچنین شما می توانید از شوینده های ملایم تر همانند مایع دستشویی نیز برای از بین بردن لکه خودکار اقدام کنید برای این کار یک پارچه پنبه ای را به این مایع شوینده آغشته کرده سپس روی قسمت مورد نظر بکشید توجه داشته باشید که بعد از آن آبکشی قسمت مورد نظر را فراموش نکنید و با استفاده از یک پارچه مرطوب دیگر طی چند مرحله آن قسمت را آبکشی کنید سپس اجازه دهید تا به طور کامل بخش شسته شده خشک شود در حال حاضر اکثر فرش های تولید شده دارای یک برچسب راهنما در قسمت پشتی خود هستند که شما می توانید با مطالعه این برچسب راهنما روش مناسب تری برای از بین بردن لکه از روی فرش پیدا کنید توجه داشته باشید چنانچه شدت لکه جوهری ایجاد شده بسیار زیاد می باشد باید نسبت به شستشوی قسمت پشتی فرش خود نیز اقدام کنید در غیر اینصورت این آلودگی جوهری به طور کامل از روی فرش شما پاک نخواهد شد.

پاک کردن لکه جوهر خودکاراز روی فرش با الکل دناتوره شده

 معمولا افراد برای از بین بردن لکه های خودکار و مواد جوهری از تینر استفاده می‌کنند اما از آنجایی که بعد از به کارگیری این مواد باید از متریال های دیگری برای از بین بردن بوی تینر استفاده کرد بهتر است جایگزینی مناسب تر تعیین شود.
شما می‌توانید الکل دناتوره شده را جایگزین تینر کنید در پی این موضوع دیگر بوی ناخوشایند تینر روی فرش شما باقی نخواهد ماند اما توجه داشته باشید که در هنگام به کارگیری الکل هم نکات ایمنی را رعایت کنید. برای مثال بهتر است.
برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش آشپزخانه از الکل استفاده نکنید زیرا ممکن است با توجه اشعال شکل گرفته در این محل فرش اتش بگیرد. نکته دیگر این که توجه داشته باشید از الکل های  بسیار قوی نیز استفاده نکنید زیرا ممکن است رنگ فرش شما به طور کامل از بین برود.

پاک کردن لکه جوهر خودکاراز روی فرش با الکل دناتوره شده

در حال حاضر شوینده های مخصوصی برای از بین بردن انواع لکه از روی فرش وجود دارد که پیشنهاد ما به شما این است که با خریداری این شوینده ها بدون هیچ اسیب و دردسری لکه های ایجاد شده روی فرش را از بین ببرید.

مراحل پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش در منزل

وقتی که فرش روشن باشد، همواره وجود لکه ها درون فرش، ظاهری زشت و کثیف به فرش می دهد. گاهی پیش می‌آید که در اثر حوادث، لکه هایی روی فرش ایجاد می شود؛ مانند لکه چای، قهوه، چربی و لکه جوهر خودکار روی فرش، بنابراین  باید سریعاً لکه را از روی فرش پاک کرده و آن را کاملاً تمیز و پاکیزه کنیم؛ زیرا لکه های قدیمی روی فرش، موجب آسیب به تار و پود فرش شده و ممکن است دیگر پاک نشود. در ادامه به بررسی مراحل پاک کردن لکه از روی فرش در منزل می پردازیم.

مرحله اول

ابتدا با استفاده از یک پارچه تمیز و ترجیحا رنگ روشن، لکه  تازه را به آرامی از روی فرش پاک می کنیم. در این مرحله باید دقت داشته باشید که موجب پخش شدن رنگ روی فرش و همچنین نفوذ جوهر به عمق تار و پود فرش نشویم.

مراحل پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش در منزل

مرحله دوم

در این در این مرحله با استفاده از مواد شوینده مخصوص لکه، اقدام به پاک کردن لکه می کنیم؛ بدین ترتیب که مقداری از محلول که می تواند شامل شامپو فرش، الکل دتانوره، جوش شیرین و غیره باشد را روی لکه ریخته و صبر می کنیم تا کاملا خیس بخورد. سپس با استفاده از یک دستمال تمیز، دوباره اقدام به پاک کردن لکه می‌کنیم و این کار را تا جایی ادامه می دهیم که لکه کاملا برطرف بشود.

مرحله سوم

اگرلکه با استفاده از پارچه کاملا برطرف نشد، می توان با استفاده از فرچه و یا مسواک به آرامی اقدام به برطرف کردن لکه از روی فرش کرد؛ بدین ترتیب که بعد از ریختن محلول مخصوص لکه بری، با مسواک روی محل لکه می کشیم و این کار را تکرار می کنیم تا لکه کاملا برطرف شود.  

مرحله چهارم

و در آخر پس از پایان عملیات لکه برداری، بهتر است که روی قالی را با جاروبرقی تمیز کرده تا تمامی ذرات گرد و غبار و هم چنین مایعاتی که روی فرش و لکه باقی مانده، کاملاً برطرف شود و فرش کاملاً پاکیزه و تمیز شود.  

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش در قالیشویی

لکه جوهر خودکار یکی از انواع مایع های غلیظی است که اگر روی فرش بریزد، پاک کردن آن امری بسیار دشوار می باشد. بنابراین افراد باید مراقب باشند که برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش در منزل، دقت کافی را به کار ببرند؛ تا باعث پخش شدن لکه و نفوذ آن به عمق تار و پود فرش نشود، زیرا ممکن است که با شستشوی نادرست و غیر اصولی موجب شود که لکه دیگر پاک نشده و صدمات جبران ناپذیری به فرش به خصوص فرش های دستباف وارد شود.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش در قالیشویی

اگر با وجود تمام راه حل هایی که در بالا گفته شد، لکه جوهر از روی فرش پاک نشد، بهتر است که شستشوی فرش و لکه برداری آن را به خصوص در مورد فرش های نفیس و دستباف، مانند فرش ابریشم به قالیشویی های معتبر مانند قالیشویی قالیشویی اذری مادر بسپاریم. زیرا در این مجموعه ها با به کارگیری دستگاه ها و ماشین آلات مکانیزه و همچنین نیروی متخصص و متبحر و تیم کارشناسان با تجربه، فرش در سلامت کامل شستشو داده شده و تمام لکه های آن اعم از لکه های چای، قهوه و بخصوص لکه جوهر و خودکار روی فرش پاک می شود. این مجموعه این تضمین را به شما می‌دهد، که فرش شما کاملا سالم و پاکیزه درب منزل به دست شما می رسد و در طی فرایند شستشو و جابجایی و حمل و نقل، هیچگونه آسیبی به فرش شما وارد نمی شود و سلامت و دوام فرش شما حفظ می شود.

تماس با ما