پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

نکات اساسی قالیشویی ها در رابطه با شستشوی فرش

در این پست از سایت madarcarpet.com به بررسی نکات ریز و ظریفی که همیشه باید در بهترین و معتبرترین قالیشویی هاتوجه شود تا کار شستشو و احیانا رفوگری فرش ها به نحو احسنت صورت بگیرد .

همانطور که می دانید با توجه به فعالیت گسترده ی صنف قالیشویی و رقابت در این بازار، باید به دنبال انتخاب معتبرترین و بهترین بود تا در کمترین زمان و بدون صرف زمان طولانی کار شستشوی فرش های شما انجام شود .

۱.شستشوی فرش های ماشینی و دستباف به گونه ای متفاوت در قالیشویی انجام می شود، بدلیل ظرافت خاص فرش های دستباف باید تدابیر ویژه ای را برای شستشوی این فرش های گران بها به کارگرفت تا رنگ ها و بافت در این فرش به هم نریزد .

۲.برای اطلاع از قیمت شستشوی فرش های خود قبل از واگذاری آن به قالیشویی باید از این موضوع مطلع شد تا هرگونه سوتفاهم در جریان شستشو و تحویل گرفتن فرش ها برطرف شود.

۳.قبل از اینکه شستشوی فرش های خود را به قالیشویی وگذار کنید از مجاز یا غیرمجاز بودن آن اطمینان حاصل کنید .

۴.قبل از اینکه فاکتور قالیشویی را امضا کنید حتما بندهای آن را به دقت مطالعه کنید ، مخصوصا اگر فرش تان دستباف است در این کار دقت خصی به خرج دهید ، زیرا برخی از قالیشویان خسارت های احتمالی به فرش را برعهده ی مشتریان می گذارند که این برخاف رعایت اصول مشتری مداری است .

قالیشویی مادر با رعایت نکات ذکر شده و بسیاری از موارد دیگر در شستشوی فرش ، تمام تلاش خود را در جهت رعایت حال شما مشتریان عزیز انجام می دهد . امیدواریم با این کار بتوانیم اعتماد شما را برای همیشه جلب نماییم .

چگونه فرش بشوییم
چگونه فرش بشوییم

چرا شستشوی فرش اهمیت دارد؟

اکثر خانواده ها برای پوشش کف منزل خود از فرش ها استفاده می کنند به دلیل این که فرش ها در ابعاد و طرح و نقش های متفاوتی وجود دارند و افراد می توانند نسبت به سلیقه ی خود فرش مورد نظر خود را انتخاب کنند. فرش ها برای این که تمیز و با کیفیت دیده شوند نیاز به رسیدگی و شستشو دارند. شستشو فرش ها بهتر است که هر چند وقت یک بار به صورت اصولی انجام شود. فرش ها به دلایل مختلفی به شستشو احتیاج پیدا می کنند.

۱- در گذر زمان و با وجود راه رفتن، نشستن و… بر روی فرش سطح فرش تیره و کدر تر دیده می شود به همین دلیل شستشو فرش ها سبب می شود که تیرگی و کدری فرش ها از بین رود و مانند روز اول براق دیده شوند.

۲- برخی افراد فرش هایشان را در فضا های باز مانند بالکن، حیاط خلوت و… پهن می کنند و به دلیل این که بیش از حد در مجاورت با هوای آزاد قرار دارند زود به زود آلوده می شوند و به شستشو نیاز پیدا می کنند.

چرا شستشوی فرش اهمیت دارد؟

۳- ریخته شدن مواد غذایی، نوشیدنی ها و… بر روی فرش سبب می شود که نمای فرش دچار اختلال شود و زیبایی خود را از دست بدهد. به همین دلیل افراد برای تمیز شدن فرش هایشان اقدام به شستشو آن ها می کنند.

اگر تصمیم به شستشو فرش های خود گرفته اید حتما کارخانه های قالیشویی معتبر و حرفه ای را انتخاب کنید به دلیل این که شستشو فرش ها باید به صورت اصولی انجام شود تا طول عمر بالایی داشته باشند و گره ها و سطح فرش آسیبی نبیند. اگر فرش ها به صورت اصولی شسته نشوند فرش دچار تغییر خواب می شود و تغییر خواب فرش ها سبب می شود که فرش ظاهر خود را از دست دهد و ارزش فرش کاهش پیدا کند.

چطور بهترین قالیشویی در شهر خود را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن بهترین قالیشویی در شهر خود باید ویژگی های قالیشویی مورد نظر خود را باید زیر نظر گرفت. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- یک قالیشویی خوب بسیار خوش قول و خوش برخورد هستند و کارکنان مجموعه با مشتریان خود بسیار با ادب و خوب رفتار می کنند. همچنین یکی دیگر از ویژگی های یک قالیشویی خوب، این است که فرش ها را در زمان مقرر به شما تحویل می دهند.

۲- برای شستشو فرش ها، موکت، مبل و… از شوینده های مرغوب و با کیفیت استفاده می کنند تا پس از شستشو کاملا تمیز و براق شود و پس از شستشو اثری از آلودگی و لکه بر روی فرش باقی نماند.

۳- شستشو انواع تابلو فرش های دستبافت و فرش های دستبافت به بهترین روش انجام می شود تا پس از شستشو طرح و نقشه فرش ها دچار تداخل رنگ نشود. فرش های دستبافت نوع شستشو آن ها بسیار مهم است و اگر به صورت اشتباه شسته شوند در حین شستشو دچار رنگ دادگی می شوند و طرح و نقش آن ها تغییر می کند و با رفو احتیاج پیدا می کنند.

چطور بهترین قالیشویی در شهر خود را پیدا کنیم؟

۴- یک قالیشویی خوب خدمات متفاوتی را برای راحتی مشتریان و افراد جامعه ی خود در نظر می گیرد و از دستگاه های مکانیزه و پیشرفته برای شستشو استفاده می کنند. یک قالیشویی خوب هر چند وقت یک بار اقدام به بررسی چکاب دستگاه های کارخانه ی خود می کنند تا در صورت وجود خرابی در دستگاه، اقدام به تعمیر دستگاه ها شود.

۵- قالیشویی خوب برای رفو و ترمیم فرش ها، از روش های خاصی استفاده می کنند تا فرش ها پس از رفو به حالت اولیه خود باز گردد و هیچ تغییری نکند. رفوی انواع فرش های دستبافت، ماشینی، ابریشمی، عتیقه و… در بهترین قالیشویی ها توسط افراد آموزش دیده انجام می شود.

۶- برای حمل و جا به جایی فرش ها در بهترین قالیشویی ها از دستگاه ها استفاده می کنند تا فرش در حین جا به جایی دچار آسیب هایی مانند پارگی، سوختگی، سوراخ شدن و… نشود. برای جا به جایی فرش ها مخصوصا در حین شستشو که فرش ها خیس و وزن آن ها چند برابر است از دستگاه ها استفاده می کنند تا جا به جایی فرش به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.

تماس با ما