پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

قالیشویی در دروس

فرش از اصلی ترین اجزای خانه می‌باشد؛ که به عنوان کف پوش به حساب می آید و هرکس با توجه به توان مالی و نوع سلیقه، اقدام به خرید فرش های خود می کند. فرش ها به دلیل اینکه بیشتر از هر چیز دیگری مورد استفاده قرار می گیرد و ممکن است کثیف شوند و کدر تر از روز اول به نظر برسند. از آنجایی که ما در طول شبانه روز، روی فرش ها حرکت می کنیم، در عمق الیاف فرش خاک قرار می گیرد. که باعث کدر شدن طرح اصلی فرش می‌شود و از نظر ما کهنه به نظر می رسند. همچنین پوسیده شدن فرش ها، در رفتن ریشه های آن یا پوسیدگی و پاره شدن شیرازه فرش یک امر طبیعی می‌باشد.

قالیشویی در دروس

اما دیگر نباید در این مورد نگرانی داشته باشید؛ چرا که در کارخانه های قالیشویی، تمامی این مشکلات برطرف خواهند شد. اما در انتخاب قالیشویی باید بسیار دقت کنید؛ چرا که هر کارخانه قالیشویی قادر به انجام  کار تخصصی مربوط به فرش شما نمی باشد و ممکن است آسیب و صدمات جدی به آنها وارد کنند.  امروزه فرش های موجود در بازار، دارای جنس و نوع متفاوت می‌باشند و در هنگام شستشوی آنها باید به نوع و جنس آنها دقت فراوان شود و در این امر  نیازمند تخصص می‌باشد. در کارخانه های قالیشویی معتبر، با به کارگیری نیروی کار مجرب و متخصص و استفاده از جدید ترین و پیشرفته ترین ماشین آلات شستشو، انواع خدمات دیگر فرش ها را انجام می دهند. یکی از قالیشویی هایی که در منطقه دروس، میتوان به عنوان قالیشویی معتبر نام برد، قالیشویی مادر می‌باشد.

قالیشویی دروس

محله دروس از محله های قدیمی به حساب می آید. که در منطقه ۳ استان تهران قرار دارد. مرز  شمالی این محله کمی بالاتر از خیابان دولت قرار دارد و از شرق به خیابان پاسداران و از غرب به خیابان فکوریان که مرز بین قلهک و دروس است، منتهی می شود. این محله دارای خانه های گران قیمتی می‌باشد که یکی از دلایل آن، خیابان بندی منظم این منطقه می‌باشد.

انجام خدمات در قالیشویی دروس مادر

این کارخانه قالیشویی دارای تیم پاسخگویی حرفه ای می‌باشند که در هر ساعت، پاسخگوی شما خواهند بود و بعد از دریافت سفارش شما، در کمترین زمان به جمع آوری فرش های شما مراجعه می‌کنند. بعد از گرفتن فرش های شما، آنها تفکیک می شوند و سپس با توجه به نوع و جنس آنها، عملیات شستشو آغاز می شود؛ چرا که این کارخانه قالیشویی ارزش زیادی برای وقت شما قائل هستند. و در کمترین زمان با بهترین کیفیت، خدمات شما را انجام می دهند.

مراحل شستشو

۱_بعد از تفکیک، خاک را از عمق فرش می گیرند؛ زیرا اگر این کار را انجام ندهند، بعد از خیس کردن فرش، در عمق الیاف فرش گل ایجاد می‌شود.

۲_ با توجه به نوع و جنس الیاف، فرش شما با مواد شوینده مرغوب شستشو میشوند. و در این مرحله نیز دمای آب ، فشار آب، و اندازه مواد شوینده زیر نظر متخصص اندازه گیری می‌شود.

۳_ بعد از شستشو با مواد شوینده، آبکشی در چند مرحله انجام می شود؛ تا تمامی نجاسات، آلودگی ها و میکروب ها به طور کامل از فرش پاک شود.

انجام خدمات در قالیشویی دروس مادر

۴_در این مرحله، فرش ها به گرمخانه ها انتقال داده می شوند؛ تا با ماشین آلات گازی خشک شوند.

در مرحله آخر پس از خشک شدن و تاییدیه متخصص در این زمینه، فرش ها کاور شده خدمت شما ارسال میشود. اما خدمت این قالیشویی در اینجا محدود نمی‌شود و خدمات دیگری همچون ترمیم فرش های شما، رفوگری، قلم زنی و هرگونه خدماتی در جهت ترمیم و بازسازی صدمات وارده شده به فرش در این کارخانه انجام می‌شود. 

رفوگری فرش، مبل و موکت

ترمیم و رفوگری فرش برای برطرف کردن مشکلاتی همچون کجی، پارگی، پوسیدگی، سوختگی و آسیب دیدگی فرش انجام می شود. در ترمیم فرش ها بعد از شستن آنها، گره های آسیب دیده باقی مانده با سوزن و درفش از فرش جدا می شود و اگر  قسمت آسیب دیده بزرگ باشد، آن را در قاب چوبی قرار داده و عمل‌ تارکشی و گره زنی انجام می‌شود؛ تا فرش های شما به حالت اولیه خود باز گردد. هر نوع آسیبی که به پرزهای فرش و چله آسیب بزند، مانند دررفتگی، پوسیدگی، فرسودگی، سوختگی و… نیازمند ترمیم به شیوه خود می‌باشد. که در هر یک از این موارد وجود متخصص این زمینه الزامی می‌باشد.  

رفوگری فرش مبل و موکت

در صورت  دررفتگی چله و آسیب عمیق به پودها، روش‌های تخصصی‌تری وجود دارد. ولی آسیب دیدن پرزها با گره زدن مجدد رفع می‌شود و فرش مانند روز اول سالم و بدون هیچ گونه نقصی قرار می گیرد. می توانید با خیالی آسوده تمامی نیاز هایی که نسبت به فرش های خود دارید به این مجموعه بسپارید.

سرویس دهی شبانه روزی 

یکی از مزایای قالیشویی در دروس این است که این مجموعه کلیه خدمات متنوع شستشوی فرش های ماشینی و دستباف، گلیم، موکت، تعمیر و ترمیم فرش و مبل، ریشه دوزی و همچنین خدمات شستشو و ترمیم مبلمان و فرش در منزل را با بالاترین کیفیت به صورت شبانه روزی انجام می دهد. بدین ترتیب که شما در هر ساعت از شبانه روز که با تلفن  قالیشویی مادر تماس بگیرید و یا به سایت قالیشویی مادر مراجعه و سفارش خود را ثبت کنید، نیروهای این قالیشویی در کوتاه ترین زمان ممکن، درب منزل شما فرستاده می شود. تا فرش شما را تحویل بگیرد و پس از مدت زمان معین، فرش ها را به صورت کاملا سالم و تمیز درب منزل به شما تحویل می دهند.

سرویس دهی شبانه روزی

نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد و بسیار حائز اهمیت است، این است که باید در این زمینه از قالیشویی های معتبر و مطمئن کمک بگیریم؛ زیرا اگر قالیشویی، شست و شوی فرش شما را تضمین نکند، ممکن است که آسیب های جدی به فرش شما وارد کند. بنابراین پس از تحقیق و بررسی مجموعه ای را پیدا کنید که رضایت مندی بالای مشتریان را داشته باشد. در این زمینه می توانید به قالیشویی در دروس اعتماد کنید و با خیال راحت شستشوی فرش های خود را به این مجموعه بسپارید؛ زیرا این مجموعه با ارائه ضمانت نامه کتبی، دغدغه مشتریان در این زمینه را برطرف می کند.  

استفاده از بهترین مواد شوینده در قالیشویی

همواره مسئله چگونگی شستشوی فرش ها یکی از دغدغه های مهمی است که با هر یک از ما از گذشته تاکنون همراه بوده است و طی گذر زمان افراد با انجام روش های خاصی فرایند شستشوی فرش های خود را انجام می دادند.
نظافت پاکیزگی و شستشوی فرش ها فرایندی بسیار مهم و ضروری به شمار می رود و موضوعی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت چرا که تمیزی فرش ها از چندین لحاظ در زندگی ما دارای بازخورد خواهد بود و تاثیر گذار می باشد.
از این رو نمی‌توان به راحتی از کنار این مسئله گذشت. امروزه معروف ترین و بهترین روشی که برای شستشوی انواع فرش ها موجود می باشد سپردن فرش ها به نزدیکترین مجموعه قالیشویی در محله افراد می باشد، چرا که با گذر زمان و تغییر نحوه زندگی افراد و رواج آپارتمان نشینی، دیگر تنها و بهترین روش موجود برای انجام شستشوی فرش ها این است که آنها را به یک مجموعه قالیشویی بسپاریم و به طور کلی دیگر خبری از روش های قدیمی و سنتی که به اینصورت می بودند که افراد شستشوی فرش های خود را انجام می دادند نخواهد بود.
در روش قدیمی که برای شستشوی فرش ها به کار گرفته می شد معمولاً نتیجه مطلوب حاصل نمی شد و ممکن بود که فرش ها در معرض آسیب دیدگی های قرار گیرند و علاوه بر آن نیز از آنجایی که شست و شوی آنها به صورت اصولی صورت نمی گرفت و به خوبی تمیز نمی شدند چرا که اشخاصی که شستشوی فرش ها را انجام می دادند اعم از اعضای خانواده آگاهی کافی در خصوص چگونگی شستشوی فرش ها، به کارگیری چه نوع مواد شوینده ‏ای، و بسیاری از موارد دیگر نداشتند.

استفاده از بهترین مواد شوینده در قالیشویی
اما امروزه فرایند شستشوی فرش ها در مجموعه کارخانه های قالیشویی معتبر به صورت اصولی و توسط اشخاص صورت می گیرد که در این زمینه از آگاهی کامل برخوردار می باشند. افرادی که در مجموعه کارخانه های قالیشویی معتبر مشغول به انجام کار می باشند آموزش های کافی در این زمینه را دیده اند و توانسته اند تجربه های زیادی را کسب نمایند در نتیجه می دانند که برای هر نوع فرش از هر جنسی چه روشی برای شستشو متناسب می باشد، و در کنار این که بهترین نتیجه مطلوب حاصل شود آسیب نیز به بافت فرش ها وارد نشود.
یکی از عواملی که می تواند سبب شود تا الیاف و تار و پود فرش ها در معرض آسیب دیدگی قرار گیرند، نوع مواد شوینده ای است که در حین شستشوی فرش ها به کار گرفته می شود، چنانچه مواد شوینده ای که مورد استفاده قرار می گیرد با کیفیت و مرغوب نباشد سبب پوسیدگی فرش و کاهش عمر و دوام فرش می شود در نتیجه در کارخانه های قالیشویی معتبر مواد شوینده که مورد استفاده قرار می گیرد مرغوب و با کیفیت می باشد به همین سبب به آنها با شرکت های تولید کننده مواد شوینده مرغوب و با کیفیت قرارداد می بندند، و همه مواد شوینده مصرفی خود جهت شستشوی فرش ها را از آنها تهیه می نمایند.

شستشوی فرش دستبافت

فرشهای دستبافت از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشند و این حساسیت مربوط می شود به چگونگی بافته شدن و به وجود آمدن آنها از آنجایی که فرش های دستبافت توسط نیروی انسانی و بدون دخالت دستگاه های بافنده بافته می شوند می توان به این مسئله پی برد که خیلی زودتر از فرش های ماشینی می تواند در معرض آسیب دیدگی قرار گیرند همچنین نکته دیگری که در خصوص فرش های دستباف وجود دارد این است که فرش دستباف از نخ های طبیعی بافته می شود و همچنین از رنگ های طبیعی برای رنگ آمیزی طرح و نقش در آنها به کار برده می شود، پس در نتیجه امکان آمیخته شدن این رنگ ها و در هم به وجود آمدن تغییر رنگ در فرش ها وجود دارد، از این رو افرادی که دارای فرش های نفیس دستباف می باشند، نگرانی‌هایی در رابطه با شستشوی فرش های خود خواهند داشت. و معمولاً به دنبال مجموعه قالیشویی می گردند که با ارائه تضمین به آنها شستشوی فرش های آنها را انجام دهند که در این صورت هیچ گونه آسیبی و فرش هایشان وارد نشود.

شستشوی فرش دستبافت
در مجموعه کارخانه قالیشویی دروس فرایند شستشوی فرش های نفیس دستبافت و یا گل ابریشم به صورت مجزا صورت می گیرد، و حتی گاهی چنانچه فرش های دستباف خیلی قدیمی باشند شست و شوی آنها را طبق تشخیص متخصص مربوطه به صورت دستی انجام می دهند به این ترتیب از امکان هرگونه از آسیب دیدگی ها جلوگیری می شود.

نظرات شما

۴.۴/۵
تماس با ما