مبل راحتی

مبل راحتی چیست؟

مبل راحتی

مبل راحتی به مبلی گفته می شود که پایه های کوچک و منعطفی دارد. دسته های پهن تر و قابل انعطاف این مبل ها باعث راحت تر نشستن افراد می شود. مبل راحتی از الیاف چوبی تشکیل می شود که هر کدام از این چوب ها استحکام و دوام خاص خود را دارد.

همین ویژگی ها سبب شده تا این مبل ها طرفداران زیادی را به خود جلب کنند. اهمیت  این مبل  برای یک خانواده به این صورت است که بیشتر تمایل دارند در اتاق نشیمن خود استفاده کنند.و همچنین مبل قابل شستشو باشند .

اهمیت مبل در یک خانه

وقتی شخصی به خانه شما می آید، اولین چیزی که ممکن است به آن توجه کند مبل های شماست. مبل های شما چگونه به نظر می رسند؟  پیر و پاره اند؟ یا در بهترین حالت خود هستند؟ چه مارکی هستند؟  ممکن است مهمان از شما سوالی نپرسد، اما سریعاً جزئیات را دریافت می کند.

ثانیاً ، انتخاب مبل های شما، سلیقه شما را نشان می دهد. به عبارت دیگر، انتخاب مبلمان منزل شما اغلب منعکس کننده شخصیت شماست. امروزه می توان از مبلمان راحتی و مدرن، تا مبلمان کلاسیک و قدیمی ، شرقی و غیره را انتخاب کرد. هر نوع منعکس کننده شخصیت شما است و می تواند برابر با یک بیانیه مد باشد.

چرا راحتی در اتاق نشیمن اهمیت دارد؟

 یکی از بزرگترین ویژگی های هر اتاق نشیمن، مبل نرم آن است. صاحبان خانه و طراحان داخلی گاهی اوقات تمایل دارند سبک و ظاهر را درگیر خود کنند و توجه کمی به راحتی می کنند. خوب ، حقیقت این است که یک اتاق نشیمن خوب ترکیبی از نرمی ، سبک، منحصر به فرد و غیره است. در حالی که این مبل ها هستند که نقش مهمی در تعیین احساس راحتی خانواده و دوستان در اتاق نشیمن شما ایفا می کنند. ظاهر مبل به اندازه راحتی هنگام نشستن روی آن مهم است.

ما در ادامه مواردی که باید روی انتخاب صندلی  به دنبال آن باشد را بررسی کردیم :

مبل  شما نباید دارای کوسن های چسبیده به مبل باشد زیرا:

اگر روی کوسن متصل شده لکه یا پاره شد، تعمیر، تمیز کردن یا تعویض آن دشوارتر می شود.

شما باید بتوانید کوسن های مبل را مطابق میل خود تغییر دهید!

پایه های پلاستیکی نداشته باشد زیرا سبب شکستی در دراز مدت می شود.

عمق زیاد یک مبل  مناسب همه افراد با تناسب اندام مختلف نیست.

مبل های راحتی با پارچه سفید مناسب خانم های حساس به تمیزی نیست مگر اینکه از روکش استفاده شود.

در مبل راحتی استفاده از MDF یا تخته خرده چوب نه تنها سبب محک شدن مبل نمی شود بلکه حاوی مواد شیمیایی مضر است.

انواع مبل راحتی

 مبل  قسمتی

مبل قسمتی مبل چند تکه است. تعداد مشترک قطعات ۳ و ۵ است. می توان آنها را در تعدادی پیکربندی مرتب کرد. هر چه تعداد قطعات بیشتر باشد ، پیکربندی بیشتری وجود دارد. در حالت ایده آل ، هر بخشی که خریداری می کنید شامل وسایلی است که قطعات را به هم متصل می کند تا از جدا شدن آنها جلوگیری شود. برخی از آنها عظیم هستند و می توانند در اتاق های بزرگ قرار گیرند در حالی که برخی دیگر بسیار کوچکتر هستند.دو پیکربندی رایج L شکل و U شکل است.

مبل راحتی قسمتی
مبل راحتی قسمتی

مبل  چسترفیلد

مبل چسترفیلد به دلیل سبک “لحاف دار” یا “تاف دار” معروف است. برخی طرح تافی روی پشت و بازوها دارند. در حالی که برخی دیگر آن را روی قسمت نیمکت نشیمن نیز قرار داده اند. با سبک فعلی مبل همچنان یک سبک محبوب است.

مبل راحتی چسترفیلد
مبل راحتی چسترفیلد

مبل  به سبک لاوسون

این مدل مبل برای راحتی طراحی شده است. عنصر طراحی آن پشتی متشکل از بالش های جدا از قاب است. دلیل این طراحی ایجاد یک مبل نرم و نرم با بالشتک های بزرگ است که در چارچوب مبل محکم نشده اند.

امروزه همچنان به عنوان یک مبل راحتی محبوب شناخته می شود. شما می توانید مبل سبک لاوسون را در اندازه ها ، رنگ ها و مواد مختلف خریداری کنید. علاوه بر راحتی راحت ، می توانید بالش های بزرگ را برای راحتی نهایی جابجا کنید.

مبل راحتی لاوسون
مبل راحتی لاوسون

مبل  مدرن قرن میانی

این سبک مبل راحتی، همه به طراحی مینیمالیستی و خطوط تمیز مربوط می شود. انواع مختلفی از این سبک مبل وجود دارد. طراحی شده است تا خوب به نظر برسد و راحت باشد – نتیجه این است که راحت ترین مبلمان نیست، اما در کنار طراحی مناسب خانه، می تواند شگفت انگیز به نظر برسد.

مبل راحتی قرن میانی
مبل راحتی قرن میانی

مبل  بازوی نورد انگلیسی

مبل انگلیسی (معروف به بازوی نورد انگلیسی) به دلیل داشتن بازوهای کم در رابطه با کمر بلند شناخته می شود.

اثاثه یا لوازم داخلی کاملاً محکم است، در عین حال در همه جا، از جمله بازوها ، محکم است.

در حالی که شبیه آب پل است ، با محکم بودن اثاثه یا لوازم داخلی و بازوهای پایین متمایز می شود. در واقع ، برخی از مبل های بازویی انگلیسی دارای بازوهایی هستند که به نظر می رسد بدون دست هستند (در مورد نسخه ای که در اینجا نشان داده شده است ، اینطور نیست.)

مبل راحتی بازوی نورد انگلیسی
مبل  بازوی نورد انگلیسی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بزرگترین قالیشویی کشور