نکات طلایی درباره شستشوی فرش و نظافت در قالیشویی

نکات طلایی درباره نظافت فرش

نظافت فرش

اگر بخواهیم بهترین عامل نظافت فرش را، موسسات قالیشویی معتبر در نظر بگیریم باید برای آن چندین نکته را مد نظر قرار بدهیم. قالیشویی تنها در نظافت و شستشوی فرش تاثیرگذار نیست؛ بلکه این انتخاب شماست که باعث شده تا فرش‌ها تا چه حدی با کیفیت نظافت و تمیز شوند. به عبارت دیگر این که شما چه قالیشویی را انتخاب کنید تاثیر زیادی در دریافت خدمات شستشوی فرش دارد. به عنوان مثال اگر شما به دنبال قالیشویی در محدوده تجریش هستید؛ مسلما با چندین موسسه قالیشویی روبه رو خواهید شد که بین انتخاب هر یک از آن‌ها دچار تردید خواهید شد در این مقاله به شما چند نکته طلایی بیان خواهد شد که برای انتخاب قالیشویی و شستشوی فرش به‌کارتان خواهد آمد.

میزان کثیفی فرش و اعلاشویی آن در قالیشویی

یادتان باشد که پیش از استفاده از خدمات قالیشویی باید با خودتان صادق باشید؛ به عنوان مثال اگر شما دنبال قالیشویی در تهرانپارس هستید و موسسه خاصی مد نظرتان است باید بدانید زمانی که خدمات معمولی قالیشویی را استفاده می‌کنید و فرش‌تان بیش از اندازه کثیف است؛ نتیجه آن قدر راضی کنند نخواهد بود.
قالیشویی‌ها دارای یک نوع خدمات به عنوان اعلا شویی هستند؛ در این فرآیند از مواد شیونده مخصوص و گیاهی استفاده می‌شود تا تمام کثیفی فرش از بین برود. از طرفی باید گفته شود زمانی که کارشناس قالیشویی به محل اعزام شده به مشتریان این نکته را ذکر خواهند کرد که فرش نیاز به خدمات بالاتر از شستشوی معمولی دارد. از این رو اگر هر یک از ماها از خدمات قالیشویی معتبر و یا هر جای دیگری می‌خواهیم استفاده کنیم سعی کنیم میزان نظافت و تمیزی فرش خود را در نظر بگیریم و پس از آن از خدمات را انتخاب کنیم. اگر در این حوزه اطلاعات و تخصص خاصی ندارید می‌توانید از راهنمایی و مشاوره قالیشویی مادر بهره بگیرید.
نظافت فرش
نظافت فرش

شستشوی فرش صنعتی یا سنتی در قالیشویی

نکته دیگری که بسیار مهم است؛ شستشوی فرش به صورت صنعتی یا سنتی است. امروزه با وجود این که تکنولوژی بسیار پیشرفته شده است و هر کسب و کاری از ابزارآلات و دستگاه‌های بهترین نسبت به گذشته استفاده می‌کند هنوز هم تکنیک‌های سنتی کاربرد دارد. در صنعت قالیشویی هم این داستان وجود دارد. بعضی از قالیشویی‌ها از روش‌های سنتی و همان آب و جارو کردن استفاده می‌کنند. پیش از آن که بخواهید از خدمات قالیشویی استفاده کنید باید بدانید که قالیشویی مد نظر شما چه روشی را برای نظافت فرش به کار خواهد گرفت. هر دو روش یک سری مزایا و معایبی دارند که شما باید به بافت و نوع ماشینی و دستباف بودن فرش‌تان، آن را انتخاب نمایید.

شستشوی فرش مجاز یا غیر مجاز در قالیشویی

با توجه به این که قالیشویی به یکی از مشاغل پر طرفدار تبدیل شده است. چرا که دیگر افراد زمان، انرژی و وقت کافی مانند گذشته برای شستشوی فرش را ندارد. و از خدمات قالیشویی استفاده می‌کنند. افرادی وجود دارند که به صورت غیر مجاز به انجام این کار می‌پردازند. در صورتی قالیشویی‌های غیر مجاز در برابر خدماتی که می‌دهند .تعهد کامل ندارند و در صورت بروز هر گونه اشتباه و مشکل در روند خدمات، آن را قبول نخواهند کرد. از این رو اگر بخواهیم نکته‌ی طلایی دیگر درباره شستشوی فرش بیان کنیم. باید مجاز بودن و نبودن قالیشویی فرش را در نظر داشته باشیم.
قالیشویی‌های مجاز به شما فاکتور معتبر ارائه می‌دهند. و دارای کد هستند و اطمینان حاصل کردن از آن راحت است. قالیشویی مادر با سال‌ها سابقه، تمامی خدمات خود را تحت نظارت اتحادیه قالیشویان تهران ارائه می‌دهد.

قالیشویی متری چند

شستشوی فرش به متراژ آن بستگی دارد. اگر یک بار هم از خدمات قالیشویی در محدوده تجریش استفاده کرده باشید. هنگامی که کارشناسان قالی شویی به منزل شما مراجعه کرده باشند. درباره متراژ فرش سوال پرسیده و آن را در فاکتور؛ ذکر می‌کنند تا قیمت را درج کنند. به همین دلیل بعضی از افراد زمانی که می‌خواهند از خدمات شستشوی فرش استفاده کنند. گمان می‌کنند که هزینه برای همه فرش‌ها یسکان است. درحالی که هزینه فرش با متراژ ان تطابق داشته؛ چون که مواد شیونده بیشتر و یا کمتری نیاز دارد.
قالیشویی مادر تلفن ۱۴۰۴

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بزرگترین قالیشویی کشور