مکانیزه شدن قالیشویی ها

مکانیزه شدن قالیشویی ها

علت مکانیزه شدن قالیشویی ها

۱-افزایش سرعت شستن ‌فرش
۲- کمترمصرف کردن آب شهری
۳- افزایش کیفیت شست
۴- جلوگیری از احتمال پارگی و فرسایش فرش
۵- عدم نیاز به نیروی انسانی
۶- عدم نیاز به آموزش نیروی انسانی
۷- کاهش هزینه های نیروی انسانی و فضا
۸- افزایش کیفیت شست و عدم چروک شدگی فرش
۹- خشک کردن راحت تر فرش
۱۰- عدم وابستگی به روز های بارانی و آفتابی که مربوط به خشک شدن فرش ها بوده است
۱۱-آزادی عمل بیشتر مدیران و کاهش مسئولیت آنها

آیا مکانیزه شدن قالیشویی ها فقط مربوط به فرایند شست است؟

در پاسخ باید گفت خیر مکانیزه شدن قالیشویی ها فقط مربوط به فرآیند شست نیست، بلکه در فرایند تبلیغات و همچنین فرایند مربوط به ارتباط با مشتری و علاوه بر آن فرآیند مربوط به جمع آوری فرش ها کاملاً دگرگون شده است .
امروزه اکثر قالیشویی ها دارای سیستم ویپ می باشند. که مشتریان پشت خط مشغول نماند علاوه بر اینها همه قالیشویی ها تقریباً دارای شماره‌های چهار رقمی می باشند که سهولت دسترسی مشتریان افزایش پیدا کند و در خاطر مشتریان این شماره باقی بماند .
قالیشویی مکانیزه
قالیشویی مکانیزه

سیستم حمل و نقل

البته در سیستم حمل و نقل سابق اصولاً برای انتقال و جابجایی فرش از وانت و نیسان استفاده می‌شد اما امروزه به خاطر عدم شکستگی فرش و عدم آسیب رساندن به فرش از خاور های بسیار بزرگ که فرش ها در آنها هیچ گونه آسیبی نمی بیند استفاده می شود.
حتی اکثر این قالیشویی ها دارای ماشین های یکدست می باشند و روی همه این ماشین ها تبلیغات منحصر به فرد قالیشویی خود را ثبت کردند. به طوری که این ماشین ها وقتی در سطح شهر جابه‌جا می‌شوند تبلیغات این قالیشویی در سطح شهر انجام می‌شود .
البته ارتباط قالیشویی ها با یکدیگر نیز افزایش پیدا کرده است در گذشته اگر یک قالیشویی ماشینش خراب می‌شد واقعاً نمی‌دانستند چگونه فرش مشتری را جمع‌آوری کند باید یک ماشین کرایه می کرد اما امروزه با وجود اتحادیه های صنفی و یکدست شدن قالیشویی ها دیگر هیچ قالیشویی دچار بحران نمی شود .
و از همکاران برای جمع‌آوری فرش هایشان کمک می‌گیرند، همین باعث صرفه جویی و گاهی اوقات باعث عدم گرفتاری و عدم دردسر مدیران قالیشویی ها شده است.

البته این سیستم مکانیزه و قدرتمند مشکلاتی هم دارد مثلاً روزهایی که فرش های کافی برای جمع آوری نیست.
هزینه های بالاسری مربوط به این خاورها و ماشین آلات خاص و راننده های ویژه بر عهده قالیشویی ها می ماند.
و تمام سودی که در ایام شب عید و یا روزهای دیگر که داشتند را بابت هزینه تعمیر و نگهداری و حقوق و پرسنل این سیستم مکانیزه هزینه می‌شود.

سیستم پاسخگویی تلفنی

در گذشته سیستم پاسخگویی تلفنی از یک تلفن ثابت استفاده می‌شد. و یا به صورت دهان به دهان خبر داده می‌شد و یا به درب قالیشویی می‌رفتند، و فرش هاشون رو در آن محل تقدیم قالیشویی می کردند اما امروزه سیستم به طور کل تغییر کرده است .
در گذشته اصولاً قالیشویی ها برای حفظ اطلاعات فاکتور هایی داشتند که به مشتری می دادند و روی این فاکتورها اطلاعات را ثبت می کردند .
و بعد این فرش ها را منگنه و پارچه علامت گداری می‌کردند اما امروزه با رشد تکنولوژی دیگری اتفاق می‌افتد و تمام پرسنل قالیشویی ها دارای یک عدد تبلت می باشند.
که در این تبلت در داخل نرم افزار تمامی اطلاعات مشتری را ثبت می کند، مثلاً فرش شماره یک فرش دستباف هست باید اعلاشویی شود، و فرد شماره ۲ که ماشینی هست باید به صورت معمولی شسته شود را در نرم افزار ثبت می‌کنند و دراین سیستم می ماند.

خوبی سیستم‌های سی آر ام فقط این موضوع نیست این سیستم‌های سی ار ام به خود قالیشویی ها هم کمک می‌کنند، که هیچ آدرسی از قلم نیافته که بتوانند در آخر ماه به راحتی تمام اطلاعات جمع آوری کنند سیستم های مالی شان را چک کنند، که بهینه باشند چه ماههایی بیشترین میزان زنگ را داشتند.
چه ماه هایی کمترین میزان از هر تماس تلفنی چند تماس تلفنی به مشتری تبدیل می‌شود و چند تماس به مشتری تبدیل نمی شود .
نیاز تمام مشتریان در این سیستم ضبط می‌شود و تمام مکالمات ضبط می‌شود و مدیران بعداً می‌توانند در مورد مشتری‌های ناراضی نسبت به پاسخگویی به راحتی تصمیم گیری کنند ایراد پرسنل پاسخگویی را تشخیص بدهند و تمام مشکلات سابق به راحتی از بین رفته است.
حتی تماس‌ها قابلیت دایورت شبانه‌روزی را هم دارد.

در بخش تبلیغات هم به همین شیوه است که قبلاً برای تبلیغات از برچسب‌ها و تراکت ها استفاده می‌شد و برچسب ها به دیوارهای خیابان‌ها می‌چسبانند .
برای دیده شدن توسط مشتریان ولی هم اکنون دیگر تغییر کرده است با بیلبوردهای بسیاری که در سطح شهر می زنند با داشتن سایت های معتبری که در صفحه اول گوگل هستند.
و فرایندهای زیادی که در دنیای اینترنت انجام می‌شود مشتریان جذب می کند، حتی سفارش آنلاین دریافت می‌کنند و دیگر تمام نیازها را می‌شود از دنیای اینترنت برداشت کرد و برای تبلیغات نیاز نیست مدیران قالیشویی به دنیای بیرون مثل تراکت بیلبورد مراجعه کنند.

سیستم پاسخگویی تلفن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بزرگترین قالیشویی کشور