قالیشویی جوادیه

قالیشویی در جوادیه

محله ی جوادیه یکی از محله‌های قدیمی شهر تهران است، و پیدا کردن قالیشویی در این منطقه خصوصاً قالیشویی جوادیه که در زمینه فرش های دستباف فعال باشد کار سختی نیست .

 برای آشنایی بیشتر با قالیشویی های منطقه جوادیه ابتدا به آشنایی در مورد این منطقه و سپس بافت مسکونی آن و در انتها به قالیشویی های برند و ساکن در این منطقه خواهیم پرداخت.

 منطقه جوادیه

این منطقه از دوران بسیار قدیمی در شهر تهران وجود داشته و تمامی ساکنان آن بودند به همین دلیل به آن مرحله ترک آباد می گفتند .
اما پس از گذشت زمان با رشد شهرنشینی و اتفاقات بسیار زیادی که در این منطقه افتاده است این منطقه آرام آرام خود را به منطقه جوادیه تغییر داده است .

محدوده جغرافیایی منطقه جوادیه مربوط می شود به اطراف میدان راه آهن و اتوبان نواب در واقع منطقه جوادی محسوب شده در بین کشتارگاه اتوبان نواب میدان راه آهن و گمرگ می باشد . 

 تا چند سال گذشته با مسدود سازی منطقه توسط شهرداری تهران و با ساخت پل جوادی این منطقه تقریبا به بن بست رسیده است.

پل جوادیه
پل جوادیه

ساکنین منطقه جوادیه اصولاً دارای خانه های بسیار کوچک ۵۰ و ۶۰ متری و کوچه های بسیار باریک می باشند.
هنوز در این منطقه قهوه خانه های بسیار زیادی موجود است و مردم این منطقه به صورت سنتی می باشد  . 

از مناطق بسیار مهم محله جوادیه می‌توان بیمارستان بهارلو اشاره نمود.
همچنین بیمارستان امیرالمومنین البته بسیاری هم بوستان ولایت را جز محله جوادیه می‌دانند .چرا که بخشی از محله جوادیه بوستان ولایت ارتباط مستقیم دارد .

 منطقه جوادیه دارای ایستگاه مترو مخصوص به خود می باشد که می تواند از طریق آن به تمامی نقاط شهر تهران مسافرت داخل شهری داشت.

از خیابان های مهم محله جوادیه می‌توان به بیست متری جوادیه اشاره کرد که دارای کوچه های بسیار زیادی می باشد .

که کوچه های بسیار باریک و خانه های بسیار فرسوده که در چند سال گذشته شهرداری دست به نوسازی این ساختمان حاصل شده است  .

این منطقه از گذشته دارای رفتار بسیار سرشناسی بوده است .و این افراد بسیار مهمی در آن زندگی می کردند.

جوادیه
جوادیه

که اکثر آنها یا قهرمان کشتی جهان بوده اند و یا شاعر نویسنده بازیگر و افراد سیاسی بودند. که در این منطقه ساکن بودند و یا در این منطقه به دنیا آمدند رشد کردند و صاحب نام شدند.

 از مهمترین بازیگرانی که در این منطقه متولد شده‌اند می‌توان به حسن‌جوهرچی سیروس همتی هومن حاج عبداللهی فرهاد جم و غیره اشاره نمود.

حالا که منطقه جوادیه را به خوبی شناختیم می‌رسد که در این منطقه و سپس قالیشویی های برند این منطقه صحبت کنیم.

 قالیشویی های ساکن در منطقه جوادیه

 قالیشویی شبانه روزی و همچنین قالیشویی تهران اوغلی در منطقه جوادی ساکن هستند اشاره کرد اما تنها شرکتی که برند در این منطقه قالیشویی مادر است، که در نزدیکی و مجاورت منطقه جوادیه دارای دفتر مرکزی می باشد.
قالیشویی مادر به عنوان بزرگترین شرکت در زمینه قالیشویی در شهر تهران فعالیت می‌کند و دارای کارخانه‌های بسیار بزرگ و سیستم شستشوی تماماً صنعتی است.

ویژگی عمده قالیشویی مادر به دارا بودن آزمایشگاههای تخصصی در کارخانه برای شستشوی فرشهای دستباف می باشد، که می تواند کمک بسیار زیادی در عدم رنگ گرفتن فرشهای دستبافت می‌کند.

از ویژگی‌های دیگر قالیشویی مادر می توان به قابلیت شستشو فرش های دستباف و همچنین ترمیم و تعمیر فرش های سوخته و پاره اشاره نمود.

که با هدف دیگری مقایسه بین فلش ها با افراد بسیار متخصصی که در کارخانه این شرکت هستند می‌توانند همه فرش‌ها را به خوبی رفوو تعمیر کنند. 

رفو گری فرش

نزدیکی مادر به منطقه جوادیه

این شرکت به دلیل حضور دفتر مرکزی در خیابان نواب و در ابتدای دامپزشکی حتی امکان جمع‌آوری فرشها را از تمامی بخش‌های جوادیه دارا است .

و در اسرع وقت شاید زیر ۱۰ دقیقه می‌تواند خودروهای مخصوص خود را به این منطقه ارسال نماید .

زمان جمع آوری و توزیع فرشهای برای قالیشویی مادر در منطقه جوادیه بین ۲ تا ۳ روز می باشد یعنی شما با اتصال فلش های خود به کار شویم.

اما در نهایت طی دو تا سه روز آینده فرش های خود را به صورت شسته داخل بسته بندی و کاوه تحویل خواهید گرفت .

مبل شویی در منطقه جوادیه

شرکت مبل شویی مادر با دارا بودن پرسنل و بسیار تخصصی در زمینه موجود نیز فعالیت بسیار گسترده ای را دارا می باشد.

منطقه جوادیه به دلیل نزدیکی به منطقه دفتر مرکزی کالاشویی مادر امکان موجود در این منطقه نیز برای ساکنین محدوده فراهم است .

شستشوی مبمان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بزرگترین قالیشویی کشور