قالیشویی امامزاده حسن

تخفیف ویژه

%۱۰ تخفیف ویژه تابستانی برای اهالی امازاده حسن

قالیشویی مادر  بزرگترین و پیشرفته ترین مرجع تخصصی شستشوی انواع فرش و مبلمان در کشور

 امام زاده حسن از فرزندان حسن مجتبی و پسر عموی شاه عبدالعظیم بوده است و دارای گنبد و بارگاه وسیعی در منطقه خود می باشد. از زمان ناصرالدین شاه این منطقه دارای بازار بسیار کوچکی و شهرت اندکی نیز بوده است. قالیشویی مادر تنها قالیشویی امازاده حسن بوده که فرش های این امام زاده را می شوید. منطقه نزدیک سه راه آذری و از طرفی نزدیک به یافت آباد می باشد. از بازارهای بزرگ منطقه جنوب غرب تهران می باشد که ساکنین مناطق یافت آباد، شریعتی وصفنارد و مناطق اطراف از آن خرید می کنند. دارای خیابان بسیار وسیع است که در آن پاساژها و مجتمع های تجاری بسیار زیادی چون پاساژ عقیق امامزاده حسن، می باشد. و این منطقه در بافت منطقه جنوب غرب تهران طوری است  که  اکثر طلافروشی های این منطقه، مانتو فروشی ها و لباس فروشی های منطقه فروشگاه های بسیار معتبر و دارای مجوز هستند. مردم مناطق جنوب تهران و جنوب غرب تهران برای خریدهای دامادی و عروسی خود به منطقه امامزاده حسن مراجعه می کنند.

قالیشویی امامزاده حسن 
 امامزاده حسن دارای بافت قدیمی است. می‌توان گفت شبیه شوش و مولوی می باشد. اما در خیابان اصلی آن بسیار نوساز و بسیار شیک می باشد.همین بازارچه امامزاده حسن را می‌توان همچون بازار تجریش بسیار وسیع دانست شاید بتوان گفت میزان مبادلات مالی در بازار تجریش و بازار امامزاده حسن یکسان و یا حتی امامزاده حسن دارای جابجایی مالی بسیار بالاتری است. چرا که همین امامزاده حسن در انتها به بازار بزرگ مبلمان تهران متصل می‌شود و فروشگاه های بزرگی همچون فروشگاههای ایرانیان  و به پاساژ های بسیاری همچون پاساژ نور در این منطقه واقع شده است.پاساژ ایرانیان

 یکی از بزرگترین  و بهترین مجتمع های  در این منطقه را می‌توان رضوان مال دانست. که بسیار وسیع و دارای امکانات بسیار متعددی در این منطقه می باشد. اما با توجه به شرایطمنطقه جنوب به تهران که مردم عادت به استفاده از مجتمع های تجاری را ندارند. می‌توان گفت این پروژه به احتمال زیاد با شکست مواجه خواهد شد. 

مجتمع رضوان مال

 منطقه امامزاده حسن دارای بوستانهای بسیار زیاد یا مراکز علمی و تفریحی بسیار زیادی برای ساکنین نمی باشد. منطقه بافت تجاری می‌باشد و لزوماً بافت اداری در این منطقه رشد چشمگیری نداشته است و این ساختمان‌های مسکونی قدیمی که در حال نوسازی هستند و در سراسر کوچه ها در حال بازسازی و نوسازی همین ساختمان های قدیمی درکوچه‌های ۳و۶ و ۱۰ متری می باشد. اصولا ممکنه قالیشویی در امامزاده حسن به صورت مغازه  های در کوچه های فرعی باشند که هیج مجوزی ندارند. ساکنین این منطقه جزو مردم ضعیف جامعه می باشند؛ که می توان گفت وضعیت مالی مناسبی ندارند و  بازاریان از مناطق مختلف به این منطقه حضور آورده اند. در گذشته محله امامزاده حسن مذهبی بود. همچون شهر ری که یک قطب مذهبی در تهران به شمار می‌رفت. امامزاده حسن و شهرری و امامزاده صالح به عنوان قطب اصلی مذهبی شهر تهران بودند. بارگاه امامزاده حسن هنوزهم دارای زائرین بسیار زیادی در شهر تهران و یا حتی از شهرستان ها می باشد. و چند سال گذشته توسعه مراکز تجاری در این منطقه به شدت افزایش پیدا کرده است. اما متاسفانه به دلیل دارابودن بافت سنتی منطقه، فقط چندین خیابان امکان رشد و توسعه داشتند .

 قالیشویی امامزاده حسن

از نظر مشتریان بهترین قالی شویی، قالی شویی ای می باشد که در کوتاه ترین زمان پس از ثبت سفارش فرش ها را تحویل بگیرند و هم چنین در کوتاه ترین زمان‌ هم فرش ها را تحویل بدهند و البته که شست و شوی مناسب و شرعی فرش ها هم در این مورد بسیار مهم می باشد.

قالیشویی امام زاده حسن

هم چنین مورد دیگری که قالی شویی حسن آباد را برتر می کند همین موضوع رفع آسیب ها و خرابی های فرش است که به اصطلاح رفوگری فرش می گویند. که این مورد هم با توجه به هزینه های بالای تعویض فرش طرفداران زیادی پیدا کرده است چرا که بدون این که فرش تعویض شود آسیب هایی که به فرش وارد شده که البته در صورت سطحی بودن آن با کمک قالی شویی در قسمت تعمیرات به راحتی قابل حل است و در هزینه ها تا مقدار زیادی صرفه جویی می شود.

مراحل شستشوی فرش در کارخانه قالی‌شویی

اعزام نیرو های حمل و نقل

زمانی که افراد فرش‌هایشان به شست‌وشو نیاز دارد، ابتدا با قالی‌شویی تماس برقرار می‌کنند و قالی‌شویی در اسرع وقت نیروهای حمل‌ونقل را به محل اعزام می‌کند آن‌ها فرش‌ها را بررسی می‌کنند و ایرادها و آسیب‌هایی که دارد را در فاکتور نوشته سپس به قالی‌شویی میبرند.

بررسی فرش

زمانی که فرش‌هادر کارخانه قالی‌شویی برده می‌شود توسط کارشناسان فرش‌ بررسی می‌شود. نوع مواد شوینده و روش شستشو برای هر کدام از فرش‌ها تعیین می‌شود. سپس فرش برای شستن آماده می شود.

خاک برداری

 اولین مرحله‌ای که برای همه فرش ها انجام می‌شود مرحله خاک‌ برداری است‌.جاروبرقی را  خاک از لا به لای پرزهای فرش جدا نمیکند و باید  توسط مکنده های قوی از فرش گردگیری شود.در قالیشویی خاک فرش توسط دستگاهی مخصوص از لا به لای پرزهای فرش جدا می‌شود تا به فرش آسیب نرساند.

شستشو

 مواد شوینده مخصوص برای هر نوع فرش روی فرش ریخته و توسط دستگاهی که دارای فرچه های نرم است بر روی فرش کشیده می‌شود تا فرش تمیز می‌شود

مرحله آبکشی

 بعد از شستشوی کامل فرش با مواد شوینده مرحله آبکشی با دستگاه انجام میشود و فرش توسط دستگاه آب کشی خواهد .

 آبگیری و خشک کردن فرش ها

 در مرحله خشک کردن، فرش ها توسط دستگاه خشک کن لوله ای آبگیری می شوند که حدود ۸۰ درصد از آب فرش گرفته می شود و از زرد شدن ریشه های فرش جلوگیری می شود. سپس فرش ها به محوطه کارخانه انتقال داده می‌شوند و در فضای باز پهن می شوند تا کاملاً خشک شوند.

بگیری و خشک کردن فرش ها

 فرش ها برای خشک شدن در مکانی به نام گرما خانه قرار میگیرند تا به صورت کامل خشک شوند. حرارت این مکان با توجه به نوع فرش تنظیم می‌شود.

مرمت و ترمیم فرش های آسیب دیده

شاید از قبل یا در حین شستشو فرش ها آسیب دیده باشند و نیاز به ترمیم داشته باشند که ترمیم فرش توسط استاد مرمت کار انجام میشود.

مرمت و ترمیم فرش ها

 در پایان قالیشویی فرش را بدون چروک اتو و لوله و کاور کرده در کمترین زمان تحویل مشتری می‌دهد.

نظرات شما

۴.۴/۵

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین قالیشویی غرب تهران
بزرگترین قالیشویی کشور
بهترین قالیشویی غرب تهران
بزرگترین قالیشویی کشور