قالیشویی در ازادی

 1. قالیشویی در ازادی
  1. قالیشویی در برج ازادی را نمیتوان برای خود برج ازادی و محله های اطراف ان دانست. اما میتوان گفت که برخیس مناطقمثل هاشمی و یا شهرک ازادی و …را میتواند پوشش بدهد.
  2. قالیشویی و مبل شویی
   1. این محله ها اصولا جمعیت زیادی را به تناسب وسعت دارا نمیباشند. البته محله ی هاشمی و اکباتان بزرگ و پر جمعیت هستند .ولی در حالت کلی خوب فضای اشغال شده توسط فرودگاه و برج ازادی توانسته جمعیت این منطقه را به تناسب وسعت پایین نگدارد .پس مکان مناسبی برای تبلیغات قالیشویی ها نمی تواند باشد.
   2. روزگار قدیم در همین محلات مردم خودشان فرش هایشان را میشستند. و از دیوار ها و پشت بام ها اویزان مینمودند.و ما در خاطراتمان هست که وقتی از میدان فتح به سمت برج ازادی و یا همان شهریار عبور میکردیم این مناطق زیبا و رنگ و با رنگ را میدیدم .ولی متاسفانه فرهنگ اپارتمان نشینی و توسعه ی اجتماعی باعث شده خانم ها و اقایان پا به پا ی هم کار کنند و به ناچار فرش هایشان را به قالیشویی ها بدهند .ولی بازهم این مناطق به دلیل صنعتی و تفریحی بودن محله های مناسبی برای فعالیت های قالیشویی نیستند.
   3. قالی شویی های بسیار در این مناطق صادقیه و هاشمی و اطراف ان مستقر هستند. البته هیچ کدام مثل قالیشویی مادر و یا قالیشویی شاهکار کارخانه دار نیستند. و میتوان گفت که اکثرا دارای یک دفتر و کار واسطه گری را انجام میدهند که این بسیار باعث اسیب به این شغل مهم شده است .
   4. این منطقه در هاشمی و صادقیه بازار خوبی فقط دارد. البته اکباتان هم خوب است که در صادقیه و اکباتان باید به دنبال مشتریان مبل شویی باشیم .و در هاشمی به دنبال مشتریان فرش شویی باشیم حال چه بسا در این مناطق بهترین منتاطق برای برچست روی دیوار هاست که البته ما توصیه نمیکنیم چون کار اصلا منطقی نیست.
   5. منطقه ی هاشمی به دلیل نوع بافت قدیمی اکثر مشتریان به رفو گری فرش های گران قیمت دستبافت خود دارند. و بازار خوبی برای تعیرات و رفو کردن فرشهای دستبافت دارد.
  3. محدوده ی منطقه ی ازادی
   1. اصولا از سمت چپ اتوبان یادگار امام از جنوب به شمال که از محله های استاد معین گرفته تا هاشمی و اکباتان و صادقیه و بخشی از فتح و ۳۰ متری جی جز این مناطق هستند که البته محله های بسیار معروف تهران نیز می باشند .خصوصا اکباتان که در سراسر کشور شناخته شده است .در محله ی صادقیه از نظر مالی به قالیشویی ها خوب پول و انعام میدهند. البته این منطقه را قبلا با نام اریا شهر می شناختند.
  4. ساعات جمع اوری فرش در قالیشویی در ازادی
   1. قالیشویی مادر برای جمع اوری در این مناطق پر ترافیک کار سختی را دارد به همین دلیل برای این مناطق اصولا در ساعت ۱۰ تا ۱ ۱ صبح و یا ساعات ۲ تا ۴ عصر اقدام به جمع اوری میکن.د ولی اگر یک مشتری عجله داشته باشد .در ساعات غیر این این ساعات نیز خدمت رسانی فعالی و خوبی دارا می باشند.
قالیشویی در برج ازادی را نمیتوان برای خود برج ازادی و محله های اطراف ان دانست. اما میتوان گفت که برخیس مناطقمثل هاشمی و یا شهرک ازادی و …را میتواند پوشش بدهد.

قالیشویی و مبل شویی

این محله ها اصولا جمعیت زیادی را به تناسب وسعت دارا نمیباشند. البته محله ی هاشمی و اکباتان بزرگ و پر جمعیت هستند .ولی در حالت کلی خوب فضای اشغال شده توسط فرودگاه و برج ازادی توانسته جمعیت این منطقه را به تناسب وسعت پایین نگدارد .پس مکان مناسبی برای تبلیغات قالیشویی ها نمی تواند باشد.
روزگار قدیم در همین محلات مردم خودشان فرش هایشان را میشستند. و از دیوار ها و پشت بام ها اویزان مینمودند.و ما در خاطراتمان هست که وقتی از میدان فتح به سمت برج ازادی و یا همان شهریار عبور میکردیم این مناطق زیبا و رنگ و با رنگ را میدیدم .ولی متاسفانه فرهنگ اپارتمان نشینی و توسعه ی اجتماعی باعث شده خانم ها و اقایان پا به پا ی هم کار کنند و به ناچار فرش هایشان را به قالیشویی ها بدهند .ولی بازهم این مناطق به دلیل صنعتی و تفریحی بودن محله های مناسبی برای فعالیت های قالیشویی نیستند.
قالی شویی های بسیار در این مناطق صادقیه و هاشمی و اطراف ان مستقر هستند. البته هیچ کدام مثل قالیشویی مادر و یا قالیشویی شاهکار کارخانه دار نیستند. و میتوان گفت که اکثرا دارای یک دفتر و کار واسطه گری را انجام میدهند که این بسیار باعث اسیب به این شغل مهم شده است .
این منطقه در هاشمی و صادقیه بازار خوبی فقط دارد. البته اکباتان هم خوب است که در صادقیه و اکباتان باید به دنبال مشتریان مبل شویی باشیم .و در هاشمی به دنبال مشتریان فرش شویی باشیم حال چه بسا در این مناطق بهترین منتاطق برای برچست روی دیوار هاست که البته ما توصیه نمیکنیم چون کار اصلا منطقی نیست.
منطقه ی هاشمی به دلیل نوع بافت قدیمی اکثر مشتریان به رفو گری فرش های گران قیمت دستبافت خود دارند. و بازار خوبی برای تعیرات و رفو کردن فرشهای دستبافت دارد.
قالیشویی در برج ازادی

قالیشویی در برج ازادی

محدوده ی منطقه ی ازادی

اصولا از سمت چپ اتوبان یادگار امام از جنوب به شمال که از محله های استاد معین گرفته تا هاشمی و اکباتان و صادقیه و بخشی از فتح و ۳۰ متری جی جز این مناطق هستند که البته محله های بسیار معروف تهران نیز می باشند .خصوصا اکباتان که در سراسر کشور شناخته شده است .در محله ی صادقیه از نظر مالی به قالیشویی ها خوب پول و انعام میدهند. البته این منطقه را قبلا با نام اریا شهر می شناختند.

ساعات جمع اوری فرش در قالیشویی در ازادی

قالیشویی مادر برای جمع اوری در این مناطق پر ترافیک کار سختی را دارد به همین دلیل برای این مناطق اصولا در ساعت ۱۰ تا ۱ ۱ صبح و یا ساعات ۲ تا ۴ عصر اقدام به جمع اوری میکن.د ولی اگر یک مشتری عجله داشته باشد .در ساعات غیر این این ساعات نیز خدمت رسانی فعالی و خوبی دارا می باشند.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

قالیشویی در غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.