انواع فرش های ماشینی

فرش های ماشینی

فرش های ماشینی


انواع فرش های ماشینی

ابتدا باید بدانیم در فرش های ماشینی هر چقدر تعداد شانه بالا تر باشد تراکم آن بالاتر است، زیبایی بیشتری دارد و قیمت آن هم بیشتر خواهد بود.

شانه و تراکم در فرش‌های ماشینی

فرش های ماشینی

فرش های ماشینی

نخ‌ های تار به‌ صورت عمودی و پود به‌ صورت افقی در هم تنیده می شوند و پایه و قالب یک فرش را بوجود می‌آورند.نخ‌ های پرز و گره‌ ها روی آن‌ها سوار می شوند.منظور از شانه تعداد گره‌ های زده شده در یک متر عرض فرش می باشد و منظور از تراکم تعداد گره‌ های زده‌ شده در یک متر طول فرش می باشد. در واقع شما با دانستن همین مطلب و مطالعه تعداد شانه فرش در برگه پشت فرش و شمارش تعداد گره‌ های فرش می‌توانید صحت اطلاعات پشت صفحه فرش را بررسی کنید. در ضمن برای اینکار لازم نیست تعداد گره‌ ها در یک متر را در نظر بگیرید.

کافی است تعداد گره‌ ها در ده سانتی‌ متر را با دقت بشمارید و در عدد ده ضرب کنید.در مورد شمارش تراکم در فرش های ماشینی باید به این نکته دقت کنیم که در فرش‌ های کمتر از سه هزار شانه تراکم همان عددی است که در برگه پشت فرش نوشته شده‌ است.ولی در فرش‌ های بالای سه هزار شانه مثل 3600 شانه تراکم نصف مقداری است که در برگه پشت نوشته شده یعنی در فرش های 3600 شانه، تراکم در واقع 1800 می باشد.

فرش‌ های ماشینی 700 شانه

فرش های ماشینی

فرش های ماشینی

فرش‌ های ماشینی 700 شانه سه نوع مختلف دارند که به فرش 700 شانه واقعی، تبدیلی و طرحی تقسیم می‌شوند.

  1. فرش 700 شانه واقعی فرشی است که 700 گره دارد و تراکم آن بین دو 2100 تا 3000 گره می باشد.در واقع با 700 گره در طول بافته می شود. این دسته پر فروش‌ ترین دسته فرش 700 شانه می‌ باشد و جنس الیاف آن نیز اکرولیک می باشد.
  2. فرش 700 شانه تبدیلی 700 گره دارد و تراکم آن 1500 گره می باشد.
  3. فرش 700 شانه طرحی یا فرش طرح 700 شانه در واقع اصلاً 700 شانه نیست! این فرش 500 شانه است و دارای تراکم هزار گره ای می باشد.
    در مجموع خرید فرش‌ های ماشینی 700 شانه را به شما توصیه می‌کنیم. چرا که این نوع فرش ضخامت بیشتری نسبت به سایر فرش‌ های ماشینی دارد. فرش‌های 700 شانه واقعی ضخامت بالایی دارند و نرم هم هستند ولی به دلیل تراکم بالا به نسبت سایر فرش‌ ها قیمت بیشتری نیز خواهند داشت.

مقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش آنلاین

تماس سریع

latest android games

|

popular android games