پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

مبل راحتی

مبل راحتی چیست؟

مبلمان و هم چنین مبل راحتی، یکی از اصلی ترین اجزای دکوراسیون داخلی هر منزلی به شمار می رود. اگر بخواهیم به طور کلی دسته بندی نوع مبلمان های موجود را که امروزه در بازار های فروش به عرضه می رسند، بیان کنیم، می توان گفت که مبلمان به سه دسته:

۱- راحتی

۲- کلاسیک

۳- استیل که نام دیگر انها سلطنتی نیز می‌باشد تقسیم می شوند.

برای تعریف واژه مبل، می توان گفت که آنها وسیله ای هستند که ما می توانیم بر روی آنها بنشینیم، و یا اینکه یک عامل برای سهولت در نشستن می‌باشند، مبل ها معمولا ساختاری شبیه به یک چهارپایه دارند، البته با این تفاوت که ارتفاع مبل ها چندان زیاد نمی باشد، و برای اینکه هنگام نشستن افراد با مشکل مواجه نشوند، ارتفاع آنها کم است. بر روی سطح نشیمن مبلمان، پوششی نرم قرار گرفته است که در هنگام نشستن حتی برای مدت زمان طولانی، آزرده خاطر نشویم. البته کلمه مبل واژه فارسی نمی باشد، بلکه واژه ای فرانسوی است. که این سطح پارچه ای، به دلیل تماس روزمره افراد، همواره در معرض آلودگی، کثیفی و آسیب قرار دارد. بنابراین در این مواقع، بهترین گزینه سپردن رفوگری مبل، به مبل شویی و قالیشویی های معتبر، می باشد.

مبل راحتی چیست؟

از سالیانی بسیار دورتر، استفاده از مبلمان در میان مردم جهان ترویج داشته است. به طور تقریبی زمانی که انسان ها موفق به طراحی و تولید وسیله ای شدند، که بتوان بر روی آنها به راحتی نشست، مربوط به سه هزار سال پیش از میلاد مسیح می‌باشد، که روز به روز ساختار و نوع مبلمان تغییر کرد و نمونه های مختلفی از آنها با جنس های متنوع و طرح های گوناگون تولید شد. امروزه درصد بسیار زیادی از افراد برای چیدمان منازل خود، در دکوراسیون داخلی منزل خود از مبلمان استفاده می نمایند، که با توجه به سلیقه و علایقی که آنها برخودار هستند، نوع مبلمان منزل خود را انتخاب می نمایند. هرگونه از این سه دسته مبلمان موجود که در کشور ما ایران توزیع و تولید می‌شوند، دارای ویژگی های می‌باشند که افراد در هنگام خرید مبلمان همه جوانب و ویژگی های آنها را بررسی می نمایند. از بارز ترین خصوصیاتی که مبل راحتی از آن برخوردار هستند،  این است که محل نشیمن آنها بسیار نرم است و نسبت به مبلمان کلاسیک و استیل یا سلطنتی، از ارتفاع کوتاه تری برخوردار می‌باشند. و این مسئله نشان دهنده این موضوع است که، با قرار گیری بر روی مبلمان از نوع راحتی، می توان حس راحتی عمیقی را تجربه کرد .

اهمیت مبل در خانه

در دکور فضای داخلی منازل، مبلمان می‌توانند نقش بسیار پر رنگی به همراه داشته باشند، به همین خاطر توسط بسیاری از افراد الخصوص طراحان داخلی مورد انتخاب قرار میگیرند، در واقع استفاده و به کارگیری سرویس مبلمان برای چیدمان منزل، می‌تواند سبب شود تا از فضایی دنج و آرام در منزل خود برخودار شویم، از طرفی دیگر زمانی که شما می خواهید اقدام به خریداری مبل برای منزل خود نمایید، باید توجه به نکاتی در خصوص اصول چیدمان مبلمان نمایید. مبل ها در منزل باید طوری چیده شوند و قرار گیرند که فضای خانه را از چیزی که هست، بزرگتر و چشمگیر تر جلوه دهند، قرار دادن مبل ها در منازل، آن هم به صورت غیر اصولی، می‌تواند سبب شود تا منزل شما جلوه و نمای بدی را به دست آورد.

اهمیت مبل در خانه

پیش از اینکه اقدام به خریداری مبل برای منزل خود نمایید، می بایست، در کنار اینکه تناژ رنگی اجسام دیگر موجود در منزل خود را که قصد دارید با مبلمان خود متناسب قرار دهید، را در نظر داشته باشید، متراژ قسمت هایی را که قرار است مبلمان در آنجا قرار گیرند را نیز اندازه گیری نمایید. نحوه چیدمانی که شما برای مبلمان خود انتخاب می‌نمایید، بسیار مهم است، و راهکار ها و اصل های مختلفی وجود دارد، که نشان می دهد که چه روشی برای چیدمان مبلمان منزل شما بهتر می‌باشد. به طور معمول افراد در هنگام چیدمان مبلمان، آنها را طوری قرار می‌دهند که دقیقا در یک قسمت میانی باشند و سایر اجسام در اطراف آنها جای گیرند. برخی دیگر نیز از چند نوع مبل برای قسمت های مختلف منزل استفاده می کنند. عوامل بسیار متعددی وجود دارند که نشان دهنده اهمیت وجود مبلمان در منازل می‌باشند.

۱- اهمیت استفاده از مبلمان در منزل در جهت نظم و سازماندهی قسمت های منزل

با استفاده از مبلمان، در منزل خود می توانید حریم قسمت های مختلف منزل خود را مشخص نمایید و از یک فضای منظم و سازماندهی شده برخوردار شوید.

۲- انتخاب مبلمان و استفاده از آنها برای پر کردن قسمت های مختلف منزل

 شما با چیدن مبلمان و میز ها می توانید، قسمت و نواحی های خالی منزل خود را پر نمایید و از یک دکوراسیون کامل برخوردار شوید.

۳- وسیله ای جهت استراحت و راحتی خود و اعضای خانواده خود

 معمولا مبل راحتی، مورد انتخاب درصد بسیار زیادی از مردم قرار می گیرد، چرا که آنها بسیار انعطاف‌ پذیر می‌باشند.

انواع مبل راحتی

از آنجایی که مبلمان راحتی، طرفداران بسیاری دارند، تولید کنندگان موجود در این عرصه سعی به عمل می آوردند، تا هر روزه انواع مختلفی از مبل راحتی را به بازار های فروش ارائه دهند. افرادی که قصد دارند برای خرید مبلمان راحتی اقدام نمایند، باید مواردی را در نظر داشته باشند، باید مبلمانی را انتخاب نمایند که جنس آن مرغوب و باکیفیت باشد، به این ترتیب می‌توانند با خیالی آسوده سال ها از آنها استفاده نمایند. مبل راحتی، معمولا انتخاب آن دسته از افرادی است که به دنبال اجسام ساده برای دکوراسیون منزل خود می گردند، معمولا قرار گیری مبلمان راحتی در منازل، سبب می شود تا فضایی ساده به وجود آید، به این ترتیب می‌توان با ویژگی های استفاده از مبلمان راحتی در فضای داخلی منازل آگاه شویم:

۱- مبلمان راحتی معمولا بر خلاف مبلمان سلطنتی و کلاسیک فضای نسبتا کمتری را اشغال می کنند و در عین حال نیز، فضای بیشتری برای استفاده دارند.

۲- از آنجایی که معمولا مبلمان راحتی ساده می‌باشند و در عین حال شیک می‌باشند، تا مدت زمان طولانی نیز می‌توانند مطابق مد باشند و زود قدیمی نشوند که مجبور شوید اقدام به تعویض آنها نمایید.

انواع مبل راحتی

۳- مبلمان راحتی به دلیل ساختاری که دارند، می‌توانند فضای کمتری را اشغال کنند و در مقابل آن فضای منزل شما را نیز بزرگتر نشان دهند و شما می توانید به راحتی آنها را با اجسام دیگر در منزل هماهنگ کنید.

۴- و مهم ترین ویژگی که مربوط به مبلمان راحتی می باشد، حس راحتی است که در هنگام نشستن بر روی آنها می توانیم از آن برخودار شویم، آنها می‌توانند گاهی نقش تخت خواب را نیز برای زمانی که بسیار خسته می‌باشید، اجرا نمایند.

۵- مضاف بر اینکه سادگی آنها سبب سهولت در شستشو و تمیز کردن آنها می شود، می توان گفت که حمل آنها و همچنین تعمیرات مربوط به آنها نیز به راحتی قابل انجام است.

مبلمان راحتی انواع مختلفی دارند، که افراد با توجه به در نظر گرفتن مواردی اقدام به انتخاب آنها مینمایند.

۱- مبلمان راحتی ال

 مبل راحتی ال، معمولا توسط افرادی مورد انتخاب قرار می گیرند، که دارای فضای کمی در منزل خود برای قرار گرفتن مبل ها باشند، و یا اینکه بخواهند از بیشتراز یک نوع مبل در منزل خود استفاده نمایند، از ویژگی های بارز مبلمان ال، قابلیت قرارگیری آنها در هر ناحیه از منزل می‌باشد. از آنجایی که ساختار انها مانند حرف انگلیسی ال می‌باشد، مناسب برای انواع قسمت های خانه و اتاق ها خواهند بود. همچنین آنها می‌توانند گزینه مناسبی باشند، برای قرار گرفتن در قسمت های گوشه منازل؛ آنها فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و در عین حال فضای نشیمن خوبی دارند.

 ۲- مبلمان راحتی تخت خواب شو

 امروزه مبلمان راحتی تخت خواب شو، نظر طرفداران زیادی را به خود جلب نموده است، ساختار این نوع مبلمان به این صورت است که قابلیت تغییر شکل را دارند، که سبب می شود تا بتوان از آنها به عنوان دو کالا استفاده کرد. مبلمان راحتی چستر، چرمی، شزلون، لاوست و… انواع دیگری از مبلمان راحتی می‌باشند.

چرا مبل راحتی در اتاق نشیمن اهمیت دارد؟

اهمیت وجود مبل راحتی، در اتاق های نشیمن بسیار پر رنگ و مهم می‌باشد، و از آنجایی که قدمت مبلمان راحتی بسیار زیاد است، نشان دهنده این است که این نوع مبل طی سالیان سال دورتر نیز مورد انتخاب بسیاری از افراد قرار گرفته بوده است، امروزه نیز همین اصول جاری است. مبلمان راحتی می‌توانند در زیبایی و به وجود آوردن یک فضای دنج در اتاق نشیمن منزل شما تاثیرگذار باشند.

چرا مبل راحتی در اتاق نشیمن اهمیت دارد؟

توجه و علاقه افراد به این مبل طوری است که معمولا افراد سعی می کنند که در منزل خود یک دست مبلمان از نوع راحتی را حتما داشته باشند. از دیگر علت هایی که سبب شده است تا این نوع مبل مورد انتخاب درصد بسیار زیادی از افراد قرار بگیرد، این است که ساختار انها می تواند تا سالیان سال مطابق مد باشد؛ چراکه به طور معمول از ساختار ساده و در عین حال شیک برخودار می‌باشند، و چنانچه افراد بخواهند تنوعی در آنها به وجود آوردند، می‌توانند پارچه رویه مبل را تعویض نمایند و یک رنگ و طرح دیگری برای آنها انتخاب کنند.

تماس با ما