پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

در سال چند بار فرشهای خود را بشویم

میزان استفاده از قالی

در مرحله اول مربوط می‌شد به اینکه چقدر اعضای خانواده فرش را کثیف می کنند. در صورتی که تعداد اعضای خانواده زیاد باشد احتمال کثیفی زودتر فرش فراهم می‌شود. نکته دوم مربوط به این است که فرش در کجا قرار گرفته، قطعا فرش های در معرض تردد بیشتر زودتر کثیف خواهد شد. غالبا فرش های آشپز خانه ها و ورودی درها بیشتر آلودگی را به خود جذب می کنند. اما در این حالت ما توصیه می‌کنیم که لزوماً از روفرشی برای فرش استفاده کنند. چون شست‌وشوی دایمی فرش و سالیانه فرش به صلاح محصول ما نیست و حتما ممکن است، به زودی پوسیده می شود. البته باید فراموش نکنیم داشتن فرش کثیف نیز باعث پوسیدگی فرش می شود. بهتر است از رو فرشی برای زمان های شلوغ در خانه استفاده شود. و یا اینکه سعی کنیم .همیشه مراقب ریختن چای و خصوصا نوشابه ی گاز دار و شیرین به روی فرش جلوگیری کنیم.بعد از هر کثیف شدن یا ریختن مایعات و … روی فرش بهتر است بلافاصله آن محل لکه شده را پاک کنیم؛ تا به عمق فرش نفوذ پیدا نکند.پس در حالت کلی میتوان گفت نباید اجازه ی کثیف شدن را به فرش بدهیم. ولی اگر کثیف شد. به یک قالیشویی معتبر که از مواد شوینده ی درست استفاده میکند فرش های خود را بسپاریم.

میزان استفاده از قالی

این توصیه برای زمان شستشوی فرش ها مربوط می‌شود. به دو سال یکبار به دلیل اینکه ما باید از فرش به خوبی محافظت کنیم. دوام یک فرش می‌تواند ۲۰ ویا۳۰ و ۴۰ سال باشد .حال اگر ما هر سال دوبار فرش های خود را به قالی شویی بابت شستشو بدهیم. احتمال اینکه این فرشها پوسیده شوند ویا در فرآیند شستشو دچار پارگی و آسیب شوند بسیار بالاست. به همین دلیل تمام اعضا از جمله جناب آقای دکتر شهاب شایگان که ریس قالیشویی مادر در شهر تهران می باشند، بهتر است هم فرش های خود را بشویید و بهتر است توسط روفرشی از نظافت فرش ها مطمئن شویم. با توجه به افزایش قیمت فرش ها بهتر است. به توصیه این عزیزان توجه فرمایید و از فرش‌های خود به خوبی نگهداری کنیم. چون صورت پارگی فرش ها احتمال اینکه بتوانید دوباره فرش بخریم بسیار پایین است. با توجه به تمام افزایش قیمت‌ها مردم به سمت خرید فرش دست دو روی آورده‌اند. دیگر خرید فرش نو در بازار به راحتی دست به دست نمی شود. 

انتخاب قالیشویی معتبر 

 نکته بسیار خاص و مهم در مورد قالیشویی های غیر مجازان هابه خاطر صرفه‌جویی در هزینه‌های خود به جای استفاده از تاید و شامپو و مواد شوینده استاندارد قالیشویی ها از دارو برای شستشوی فرش استفاده می‌کنند. همین مسئله باعث پوسیدگی های فرش شما می شود. پس قیمت‌های بسیار پایین توجه نفرمایید و به دنبال اعلاشویی و کیفیت شستشوی بالا باشید. شاید هزینه شستشوی ۳۰ هزار تومانی ۲۰ هزار تومانی بالا دیده شود. اما در قبال خرابی فرش ما این هزینه بسیار ناچیزی است بسیاری از قالیشویی هایی که ما می‌شناسیم، اصولاً به جای مواد شوینده فرش دارو استفاده می‌کند که بعد از این که فرش را به منزل مشتری می‌برند فرش‌ها گویی در حالت پوسیده شده و می‌خواهند بپوسد.

قالیشویی معتبر

این علت استفاده از دارو برای شستشوی فرش می باشد. شامپو و مواد شوینده می‌تواند فرش‌ها را تمیز کند ولی اصولا این داروها باعث پوسیدگی فرش می شوند

اعلا شویی یا معمولی

اگر به دنبال شستشوی معمولی هستید، فقط نباید فرش های کوچک خود و یا فرش های ماشینی خود را به عنوان شستشوی معمولی انتخاب کنید.

اعلا شوی یا معمولی

 برای فرشهای دستبافت خود از اعلاشویی استفاده کنید. البته ما توصیه می‌کنیم. که برای تمام فرش های خود با توجه به افزایش قیمت فرش در چند سال گذشته استفاده کنید. از اعلاشویی بهره بگیرید به دلیل اینکه در اعلا شویی از مواد شوینده خوب و با تمرکز بر روی  شستشوی فرش شما بهترین نوع کیفیت شسصت به شما دوستان عزیز را خواهیم داشت .

شستشوی فرش دستبافت در منزل

فرش دست بافت فرشی حساس و گرانقیمت است که برای شستشوی آن بهترین مواد شامپو فرش است. باید شامپو فرش را در آب ولرم ریخته و روی فرش بریزید و به آرامی با دست آن را شستشو دهید و در آخر با آب سرد آبکشی نمایید. فرش دستبافت بسیار حساس و گرانقیمت است و شستن آن با هر مواد شوینده‌ای کار اشتباهی است، بهتر است این فرش را به یک قالیشویی حرفه‌ای و کار بلد بسپارید.

نتیجه گیری

انتخاب بهترین قالیشویی و همچنین رعایت نظافت فرش و مراقبت از بچه ها در خانه و جلوگیری از خوردن آفتاب مستقیم به فرش ها بهترین راه برای جلوگیری از پوسیدگی فرش ها ومحافظت ازآن است. با توجه به اینکه شبانه‌روز ما روی  فرش زندگی می‌کنیم. و خرابی آنها می‌تواند آسیب بسیار زیادی به جسم و جان ما بزند بهتر است از فرش های خود به خوبی مراقبت نماید. نکته خیلی مهمی که قالیشویی ها و خصوصاً قالیشویی مادر به آن اشاره داشته است. این است که کسانی که در منزل بر روی زمین به وقت خواب می خوابند.

روفرشی

می خواهند فرش را تمیز نگه دارند. زیر خود حتما پارچه ای بندازند. زیرا چربی بدون برخی افراد باعث کثیفی فرش ها می شود . و دوم اینکه حتماً در منزل از فرش های روشن استفاده کنید تا به سرعت از کثیفی فرش مطلع شوید وفرش‌ها را بشویید تا پوسیده نشود.

تماس با ما