کارگاه قالیشویی

راه اندازی قالیشویی

امروزه با گرایش مردم به آپارتمان‌نشینی و نبودن فضای کافی در منزل خدمات شغل قالیشویی بیش‌ازپیش اهمیت پیدا می‌کند و شاهد افزایش راه اندازی قالیشویی در شهرهای بزرگ و کوچک هستیم. در روزگاران گذشته مردم وقت بیشتری داشتند و هر خانه یک حیاط بزرگ داشت؛ بنابراین فرش  در خانه شسته می‌شد. فرش به‌عنوان قدیمی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین زیرانداز در منطقه خاورمیانه به‌ویژه ایران شناخته می‌شود. فرش نیز مانند هر کالای دیگر نیازمند تعمیر و نگهداری و تمیز کردن می‌باشد. امروزه صفر تا صد خدمات شستشوی تعمیر و رفوی فرش توسط کارگاه‌های قالیشویی یا در ابعاد بزرگ‌تر آن کارخانه قالیشویی انجام می‌شود.

کارگاه قالیشویی

به‌خصوص در بین کلان‌شهرها که به دلیل هزینه بالای زندگی، ممکن است مردم چند شغل داشته باشند، خیلی‌ها اصلاً وقت انجام کاری مثل شست‌وشوی فرش را ندارند. مثلاً قالی شویی تهران با قالی‌شویی یک شهر کوچک تفاوت دارد. به خاطر اینکه شیوه زندگی در آن‌ها متفاوت است. یعنی تغییر در شیوه‌های زندگی می‌تواند در ترویج شغل قالیشویی و دیگر مشاغل خدماتی مؤثر باشد.

پس همانطوری که گفتیم امروزه با گرایش مردم به آپارتمان‌نشینی و نبودن فضای کافی در منزل خدمات قالیشویی بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند.  بنابراین بازار کار شغل قالیشویی می‌تواند صاحبان خانه، اجاره‌نشین‌ها، صاحب‌خانه، صاحبان املاک تجاری، صاحبان مشاغل، هتل‌ها و غیره باشد.

تاسیس کارگاه که اغلب بین سه تا پانزده هزار متر می باشد و قسمت های مختلف آن از سالن شستشو و سالن دارکشی و سالن گرم خانه تشکیل شده و یک دفتر کار و یک انبار بزرگ و یک انبار ابزار و یک مجتمع کارگری که شبها در آن استراحت می کنند.

راه اندازی انواع متفاوت قالیشویی

راه اندازی قالیشویی تمام سنتی

۹۰ درصد از قالیشویی های فعال در ایران از نوع سنتی می‌باشند.

قالیشویی تمام سنتی

تجهیزات قالیشویی دستی بیشتر شامل دستگاه شلاق‌زن برای شستشو و دستگاه خشک‌کن دیگی برای خشک کردن فرش می‌باشند.

راه اندازی قالیشویی نیمه اتوماتیک

در راه اندازی قالیشویی نیمه اتوماتیک معمولاً به علت کمبود فضا جهت بهره‌برداری از شستشوی دستی و خشک‌کن قوی مانند خشک‌ کن لوله‌ای استفاده می‌شود.

نیمه اتوماتیک قالیشویی

خشک‌ کن قوی باعث خواهد شد تا فرش در زمان کمتری به مشتری تحویل داده شود. دستگاه‌های خشک‌کن لوله باعث کاهش زمان تحویل، چروک نشدن فرش و جلوگیری از زردی مؤثر است.

قالیشویی تمام اتوماتیک

برای احداث یک قالیشویی تمام اتوماتیکی نیاز به سرمایه‌گذاری بالاتری دارید.

تمام اتوماتیک.png

دستگاه‌های شستشوی فرش تمام اتوماتیک عبارت‌اند از: دستگاه‌های خشک‌کن تمام اتوماتیک، دستگاه‌های پرزگیر اتومات، دستگاه‌های گردگیری تمام اتوماتیک ، دستگاه‌های ریلی اتوماتیک، دستگاه تصفیه و بازیافت آب و دار اتوماتیک می‌باشد. مساحت لازم برای قالیشویی و کارگاه مکانیزه ۲۰۰ مترمربع و یا بالاتر می‌باشد.

کارگاه تشکیل شده است از یک چاه آب و انبار یا تانکر آب یا پمپ و ابزار مربوط به آن که سالن شستشو وصل است و فرش ها در ابتدا در آنجا تحویل و شسته شده و به گرم خانه می رود و پس از خنک شدن و آماده شدن به انبار فرش تحویل و تقسیم بندی می شود و کاور شده تحویل مشتری می شود یک سالن هم بابت رفوگری و لکه برداری و تعویض ریشه و شیرازه یا ماشینی وجود دارد که همگی تشکیل یک کارگاه قالیشویی می شود .

قالیشوئی مادر و قالیشوئی اعلاء و قالیشوئی سالار دارا ی تمامی امکانات با سرویس دهی مرتب بیش از سی سال است که به فعالیت خود را ادامه می دهند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین قالیشویی غرب تهران
بزرگترین قالیشویی کشور
بهترین قالیشویی غرب تهران
بزرگترین قالیشویی کشور