قالی و قالیشوئی – سابیدگی فرش

قالی و قالیشوئی – سابیدگی فرش

یکی از معایب فرش که بر روی ارزش مالی فرش تاثیر زیادی دارد و یعنی می توان که به طور کلی فرش فاقد ارزش شده سابیدگی فرش است.
یعنی فرش مدت زیادی کار کررده تا جایی که پرز قالی کم کم,نازک تر و ضعیف تر شده تا جایی که با سطح فرش نخ نما شده و ساییده می شود یاد آور می شوم گاهی اوقات قسمتی از فرش که اصطحکاک بیشتری دارد مثال قسمتی که در مسیر درب اتاق و رفت و آمد زیاد استفاده می شود زودتر سایید شده و از بین می رود.
در اینصورت می توان هرچند وقت فرش را برگرداند تا در نهایت به یک اندازه کهنه شود همچنین حفظ و نگهداری ریشه ها هم مهم است و اگر سمتی از ریشه که در مسیر رفت و آمد زیاد باشد ریشه کنده و یا سابیده می شود و از بین می رود البته تعویض ریشه کهنه به نو توسط رفوگران انجام می شود و ترمیم می شود و ریشه فابریک فرش ارزش بیشتری دارد و باید سعی نمود سالم بماند در فرش های نفیس وریز بافت دقت بیشتری الزم است همینطور شیرازه یا کنار فرش هم اگر احتیاط نشود زودتر از فرش کهنه شده و باید دقت نمود .
قالیشوئی مادر سعی دارد شما و مشتریان عزیز را برای نگهداری صحیح فرش آشنا نموده و سلامت فرش شما را یادآوری نماید یکی از موارد مهم برای نگهداری و ایمنی فرش شما در حین شستشو توسط قالیشوئی وارد و با تجربه با امکانات کافی است .
قالیشوئی مادر و قالیشوئی اعلاء با سابقه ی سی ساله خود فرش های شما را ضمانت می نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین قالیشویی غرب تهران
بزرگترین قالیشویی کشور
بهترین قالیشویی غرب تهران
بزرگترین قالیشویی کشور