پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱
بهترین قالیشویی غرب تهران
قالیشویی
مبل شویی
رفوگری
لکه برداری
بزرگترین قالیشویی کشور

شستشوی موکت

موکت ها پرکاربرد ترین و محبوب ترین کفپوش ها برای شرکت ها، سالن های بزرگ و هتل ها می باشند و دارای  طرح های زیبا و متفاوتی هستند.

با استفاده روزانه و به مرور زمان موکت ها دچار آلودگی و کثیفی می شوند. شستشوی موکت ها آسان بوده  و با بهترین مواد شوینده آنها را در محل شستشو می دهند.

شستشوی موکت در محل 

امروزه در مکان های عمومی بیشتر به جای فرش از بهترین موکت ها استفاده خواهند کرد به همین علت موکت ها در معرض انواع آلودگی ها می باشند که برای حفظ و نگهداری و طول عمر بیشتر باید به شستشوی آنها فکر کرد.

مراحل موکت شویی در محل

ابتدا نیرو های موکت شویی  تمام موکت ها را مورد بررسی قرار خواهند داد. و محل لکه ها را پیدا می کنند و بعد از آن موادی مخصوص روی لکه ها خواهند ریخت و صبر می کنند تا لکه بر به خوبی عمل کند و بعد موکت را به علت گرد وغبار یا چیز های دیگر جارو برقی میکنند تا هنگام شستشو مشکلی پیش نیاید.
سپس مواد شوینده مخصوص را انتخاب خواهند کرد و غلظت آن را تعیین می کنند. شستشوی موکت با دو روش انجام میشود: شستن موکت توسط معتبرترین قالیشویی منطقه شما

موکت شویی توسط بخارشور: این روش برای ضد عفونی شدن موکت ها میباشد.
موکت شویی توسط پولیشر: در این روش از برس برای از بین برن لکه های سطحی و عمقی استفاده میشود.
موکت شویی توسط قالیشویی: شستشو با دستگاه های پیشرفته انجام میشود و به همین علت به صورت عمقی لکه ها تمیز خواهند شد.

مزیت های موکت شویی در محل:

 1. در وقت صرفه جویی خواهد شد.
 2. نسبت به روش های دیگر قیمت پایین تری را دارد.
 3. موکت دچار چروک و شکنندگی نخواهد شد.
 4. شستشو تمیز و با دقت انجام میشود.
 5. نیاز به جا به جایی وسایل موکت نمیباشد.

شستشوی موکت در محل 
علت شستن موکت:
موکت ها
در نوع های مختلفی مانند کبریتی و غیره وجود خواهند داشت.
موکت بیشتر در خانه ها، نمارخانه ها، مسجد ها استفاده خواهد شد و به علت  رفت و آمد زیاد باعث میشود که گرد و غبار به عمق  موکت ها نفوذ کند و این آلودگی ها باعث میشود ظاهر موکت از دست برود.

موکت شویی در منزل

ترکیب سرکه و نمک: در این روش باید ابتدا سرکه و نمک را با هم مخلوط کرد که این مخلوط باید حالت خمیری باشد سپس روی لکه های موکت ریخته و چند لحظه صبر کرد تا لکه از بین برود؛ سپس با یک دستمال تمیز کرده و موکت را خشک می کنیم.
ترکیب جوش شیرین و سرکه: باید مقداری جوش شیرین روی لک طریق و سپس سرکه را روی جوش شیرینی و چند لحظه صبر کرد و با دستمال تمیز کرد می‌توان به تنهایی از جوش شیرین برای ضدعفونی کردن استفاده کرد به  این صورت که تنها جوش‌شیرین را روی آن ریخته و سپس با جاروبرقی آن را تمیز می کنیم.
شامپو فرش: باید توجه داشت که شامپو فرش باید بدون جوهر نمک و اسید باشد تا آسیب کمتری به موکت وارد شود بعد از آن با یک برس قالیشویی مناسب که نرم است را با استفاده از شامپو فرش با آب ولرم شستشو می دهیم.

موکت شویی در منزل

بخارشوی: اگر در خانه چنین وسیله ای وجود داشته باشد، می توان به راحتی با بخارشوی موکت ها را تمیز کرد اما باید این را در نظر گرفت که بعد از اینکه موکت ها توسط بخار شور شسته شد باید خشک شوند.
ممکن است افراد با استفاده از این روش ها موفق به شستن موکت ها نشوند پس برای بهتر نتیجه گرفتن میتوانند  شستشو موکت ها از شرکت های موکت شویی کمک بگیرند تا بهترین شکل جواب بگیرند.

انواع روش شستن موکت

 برای شستن موکت ها در وهله اول باید به این نکته توجه کنید که موکت به زمین چسبیده است یا خیر. 
برای آنکه بتوانید شستشوی موکت را به راحتی انجام دهید چندین را وجود دارد:
برای شروع سطل را با آب گرم و یک چهارم فنجان سرکه سفید پر کنید سپس فرچه را به محلول آغشته کنید توجه کنید که این مقدار باید فقط موکت را مرطوب کند و کاملا خیس نکند.

انواع روش شستن موکت
سپس موکت را با فرچه تمیز کنید بعد از آن به وسیله یک پارچه تمیز که آن را لوله کرده‌ا ید بر روی موکت بکشید در مرحله آخر نوبت به خشک کردن موکت می‌ رسد که می‌ توانید از یک پنکه استفاده کنید.

تمیز کردن موکت چسبیده به زمین

سالن های بزرگ و بعضی از خانه ها و همچنین راه پله ها از موکت های چسبیده به زمین استفاده می‌کنند. این موکت ها بر روی زمین چسبیده می‌شوند و رفت و آمد و تردد های زیادی روی انها صورت می‌گیرد، ولی موکت جمع نمی شود چون ثابت بوده و جابجا نمی گردد. و به همین علت باید از سرویس شستشوی موکت در محل برای تمیز کردن آنها استفاده شود.
برای شستن موکت های چسبیده به زمین پیش از شروع کار جاروبرقی بکشید.

شستن موکت چسبیده به زمین

از آنجایی که تمام موکت ها از الیاف مصنوعی تولید می شوند بهتر است که برای شستن آنها از شامپو فرش استفاده شود. برای این کار ابتدا باید مقداری از شامپو فرش را با آب مخلوط کنید و به وسیله یک اسفنج نرم روی صفحه موکت بکشید تا آلودگی ها و لکه ها را از بین ببرد.
سپس به وسیله یک دستمال پارچه ای که بهتر است از جنس کتان باشد کف را از روی موکت پاک کنید و بهتر است که تا خشک شدن به کامل سطح موکت از رفت و آمد بر روی آن خودداری کنید.

 خدمات موکت شویی

 • شستشوی موکت در محل با بهترین روش ها
 • شستشوی موکت با بهترین مواد شوینده
 • خدمات جابه جایی

خدمات موکت شویی

 • استفاده از نیرو ها با تجربه و متخصص
 • از بین بردن سخت ترین لکه های موکت
 • جلوگیری از تا خوردگی موکت
 • عدم نیاز جابه جا کردن وسایل سنگین بر روی موکت

مواردی که باعث کثیف شدن موکت میشود چیست؟

 • لکه جوهر
 • لکه خون
 • موی حیوانات خانگی
 • لکه قهوه
 • چربی و روغن
 • لکه های بستنی ژله سس آدامس

“با شستن موکت در محل، لکه ها پاک می شوند؟”

اگر مدت زمان زیادی از لکه ها گذشته باشد پاک کردن لکه ها کار سختی است. که بستگی به لکه دارد و برای هر کدام از لکه ها روش های مناسبی به کار برده می‌شود و حدود ۹۰ درصد از لکه ها  توسط موکت شویی از بین می‌رود.

تخفیف عیدانه قالیشویی مادر

جهت مشاوره با کارشناسان ما شماره خود را ثبت کنید

تماس با ما