شستشوی فرش دستبافت نیازمند نگاه ویژه ای است.

در رابطه با شستشوی فرش دستباف دیدگاه ها و نظرات متفاوتی وجود دارد که می تواند حائز اهمیت باشد ، باید به این مسئله اشاره کرد که بعد از غبارگیری و گردگیری و همچنین اصلاحت مربوط به فرش مثل رفوگری ، باید کار شستشوی فرش دستباف انجام شود ، این کار نیازمند دقت عمل بیشتری نسبت به فرش های ماشینی است .

قبل از شستشوی فرش دستباف ، مشاهده شده است که با ضربه زدن شدید به پشت فرش ، فرش به شدت آسیب دیده و به همین خاطر هزینه های گزافی را به دوش صاحب فرش گذاشته است.

با توجه به اینکه فرش های دستباف نسبت به فرش های ماشینی از ظرافت خاصی برخوردار است و با نظر به اینکه رج های بافت در فرش دستباف بسیار ظریف است باید برای شستشوی فرش های دستباف تدابیر خاصی به کار برد ، مثلا برای اینکه ببینیم فرش رنگ می دهد یا نه ، بهتر است پارچه ای نم شده را روی سطح فرش کشید تا از رنگ ندادن فرش اطمینان حاصل کنیم . بهترین روش شستشوی فرش دستباف از نظر بسیاری از کارشناسان فرش ، شستشوی این فرش ها به روش قدیمی و دستی است . البته نباید این کار را خودتان انجام بدهید ، بلکه می توانید به معتبرترین قالیشویی در زمینه ی شستشوی فرش دستباف اعتماد کنید . البته قبل از این کار حتما تحقیقات لازم را در مورد سابقه ی قالیشویی انجام دهید.

مواد شستشو برای فرش های دستباف از ضروریات موردنیاز است و باید از موادی استفاده کرد که به بافت و رنگ فرش دستباف شما آسیبی وارد نکند ، البته قبل از شستشو به جنس و مدت عمر فرش توجه کنید ، و حتما اصلاحات مربوط به رفوگری فرش را به یک متخصص بسپارید تا فرش دستباف شما در حین شستشو دچار خسارت نشود .

مراحل شستن اصولی فرش دستباف را می توان بصورت تیتروار توضیح داد :

۱.غبارگیری به وسیله ی ماشین شلاق زن ، البته برای فرش های دستباف باید این عمل با احتیاط بیشتری انجام گیرد ، در غیر اینصورت به بافت فرش بدلیل ظرافت ، خسارت و صدمه ی زیادی وارد می شود .

۲.اگر فرش دستباف نیازمند رفوگری و موارد مشابه مثل پرداخت و دوگره و … دارد باید این کار را به یک رفوگر ماهر واگذار کرد که معمولا قالیشویی های معتبر از تخصص رفوگرها استفاده می کنند .

۳.شستشوی فرش دستباف با ماشین شستشوی نیمه اتوماتیک و یا تمام اتوماتیک ، البته بهتر است با توجه به میزان پاخوردگی فرش دستباف از ماشین های شستشو استفاده کرد ، مثلا اگر عمر فرش زیاد است بهتر است که ماشین شستشوی فرش بوسیله ی شخص قالیشور بر روی فرش ، کار شستشو را انجام دهد .

۴.خشک کردن فرش دستباف توسط خشک کن و یا دستگاه آبگیرلوله ای

بهتر است برای غبارگیری و همچنین شستن فرش دستباف حتی الامکان به یک نمایندگی قالیشویی معتبر مراجعه کرده ، تا با رعایت اصول مربوط به شستشوی این فرش های گرانبها ، از خسارت زدن به فرش های خود جلوگیری کرده و شستشوی فرش دستباف شما بصورت دقیق و تمیزی انحام شود .

قالیشویی مادر با استفاده از متدهای جدید و همچنین با روش های سنتی اقدام به شستن فرش های دستباف و ابریشمی شما همشهریان عزیز می نماید .

شستشوی فرش دستبافت

سفارش آنلاین

تماس سریع

latest android games

|

popular android games