پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

قالیشویی مجیدیه

اکثر خانواده های ایرانی برای پوشاندن کف منزل خود از فرش ها استفاده می کنند و همیشه دغدغه آن ها حفظ و نگهداری فرش ها در برابر لکه ها می باشد.
جدا از تمیز نگه داشتن همیشگی فرش ها در برابر آلودگی ها و لکه ها شستشوی هر چند وقت یک بار فرش ها باعث افزایش عمر طبیعی فرش می شود.
برخی برای جلوگیری از لکه شدن سطح فرش از رو فرشی ها استفاده می کنند که در واقع آسیب به فرش وارد می کنند.
پهن کردن رو فرشی باعث هوا نخوردن الیاف فرش می شود و باعث ایجاد گرما در بین الیاف فرش می شود. وجود گرما عامل تشکیل انواع باکتری ها و میکروب ها است.

قالیشویی در مجیدیه
شستشوی به موقع فرش، استفاده از شوینده ی مخصوص فرش و… تاثیر زیادی بر فرش می گذارد، اگر تصمیم بر شستشوی فرش ها گرفتید حتما از یک قالیشویی معتبر کمک بگیرید.
شما می توانید با هماهنگی قبلی با قالیشویی های مجیدیه، در یک روز اقدام به شستشوی اصولی فرش ها در منزل کنید. قالیشویی مجیدیه با جذب نیروی های با تجربه و متخصص، استفاده از دستگاه های مخصوص و… در حال خدمت رسانی به مشتریان خود هستند.

شستشوی انواع فرش های دستبافت و تابلو فرش های نفیس

فرش ها جزء مهم ترین لوازم منزل می باشند، استفاده از فرش های دستبافت که شامل کالا های لوکس و با ارزش است حفظ و نگهداری آن مانند روز های اول بسیار مهم است.
فرش های دستبافت به دلیل داشتن الیاف طبیعی و حساسیت و تفاوت های زیادی که نسبت به فرش های ماشینی دارند شستشوی آن بسیار متفاوت است و نیاز به دقت و توجه دارد.
اغلب توصیه می شود اگر تصمیم به شستشوی فرش ها گرفتید از یک فرد متخصص یا از قالیشویی معتبر کمک بگیرید.
اگر خودتان اطلاعی بابت شستشوی اصولی فرش های دستبافت ندارید یا تا به حال فرش های دستبافت را نشسته اید به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید، شستشوی نا آگاهانه فقط باعث آسیب دیدن فرش و از بین رفتن ظاهر زیبای فرش شما می شود. قالیشویی با بررسی فرش قبل از شستشو، از سلامتی جنس و نوع بافت فرش اطلاع پیدا می کند و با شوینده ی مناسب فرش اقدام به شستشوی فرش ها می کنند.
فرش های دستبافت و ابریشمی هنر و زحمت دست است و به همین دلیل ارزش و کیفیت آن نسبت با فرش های ماشینی کاملا متفاوت است و ارزش بالاتری دارد.

شستشوی انواع فرش های دستبافت و تابلو فرش های نفیس
شستشوی فرش های دستبافت در قالیشویی به صورت کاملا مدرن و پیشرفته است.
ابتدا با بررسی بافت و الیاف فرش شوینده ی مناسبی را برای شستشو انتخاب می کنند، سپس شروع به غبار گیری فرش ها می کنند و در آخر اقدام به شستشوی فرش ها با شوینده مخصوص و دستگاه های پیشرفته می کنند و در نهایت فرش ها را در دستگاه های خشک کن به صورت کامل خشک می کنند.
تابلو فرش های دستبافت شامل لوازم دکوری اکثر منازل می باشد و باید برای نگهداری آن ها نکاتی را رعایت کنیم. انجام ندادن برخی نکات فقط باعث از بین رفتن زیبایی قاب و کدر شدن سطح تابلو فرش می شود.

 نکاتی که می توانید برای حفظ کیفیت تابلو انجام دهید شامل :

۱- نصب نکردن تابلو بر روی هر دیواری مخصوصا دیواری که نور خورشید مستقیما بر روی آن می تابد.

۲- انتخاب قاب مناسب برای فرش

۳- از نصب تابلو بر روی دیواری های نم دار و مرطوب به شدت خود داری کنید.

۴- اگر اقدام به شستشوی تابلو فرش کردید حتما از یک متخصص یا از قالیشویی معتبر کمک بگیرید.

بهترین روش شستشوی تابلو فرش ها، شستشوی آن ها در قالیشویی است. وجود نیروی های ماهر و متخصصین در قالیشویی های مجیدیه این امکان را به مشتری ها می دهد که تابلو فرش های خود را برای شستشوی با خیال راحت به قالیشویی بسپارند.
در قالیشویی قبل از شستشوی تابلو، تست رنگ انجام می دهند. اگر تابلو رنگ پس دهد، ابتدا رنگ فرش را تثبیت می کنند تا هنگام شستشو دچار ترکیب رنگ ها نشوند و با شوینده ای مناسب با دستگاه های مخصوص تابلو فرش را شستشو می دهند و پس از آب کشی نهایی با دستگاه های مخصوص فرش را خشک می کنند.

معرفی یک قالیشویی معتبر

قالیشویی معتبر و با کیفیت از جمله قالیشویی در مجیدیه و قالیشویی صادقی فیروزکوه ویژگی های متفاوتی دارند همچنین خدمات متفاوتی را به مشتریان خود ارائه می دهند. ویژگی ها و خدمات یک قالیشویی معتبر شامل موارد زیر می شود :

۱- خوش قولی به مشتری بابت تحویل به موقع فرش

۲- احترام به مشتری و سو استفاده نکردن از اعتماد مشتری

۳- ارائه ضمانت نامه به مشتری

۴- سرویس حمل و نقل فرش ها از درب منزل شما

۵- شستشوی انواع سرویس مبلمان

شستشوی انواع مبل های چستر، سلطنتی، راحتی، کلاستگ، مبل های تخت خواب شو و‌‌… با شوینده ها و دستگاه های خاص بدون آسیب دیدن پارچه و فنر های مبل.

۶- شستشوی انواع موکت

شستشوی انواع موکت های کبریتی، تایل، موکت های چمن مصنوعی، طرح دار و … . برای شستشوی برخی از موکت ها مانند موکت های چمن مصنوعی به دستگاه خاصی نیاز است. یک قالیشویی معتبر و با کیفیت تمامی دستگاه های مورد نیاز برای شستشوی انواع موکت ها را در کارخانه برای رضایت مشتریان خود موجود می کند.

۷- شستشوی انواع تابلو فرش های دستبافت و ماشینی

شستشوی انواع تابلو فرش های دستبافت، ابریشمی و ماشینی با بهترین مواد شوینده و دستگاه های مکانیزه بدون آسیب دیدن الیاف فرش شسته می شود.

معرفی یک قالیشویی معتبر

۸- انجام خدماتی مانند رفو گری، لکه بری، از بین بردن زردی های ریشه فرش، شیرازه زنی و …

۹- استفاده از کادر متخصص و بهترین مواد شوینده

شستشوی انواع فرش های ماشینی و دستبافت

فرش ها مدل های متفاوتی دارند و هر کس نسبت به سلیقه، بودجه و احتیاج و … خود آن را تهیه می کند.
فرش های دستبافت، ابریشمی، فرش کاشان، فرش اصفهان، فرش تبریز، فرش گل ابریشم و… انواع فرش هستند. فرش ها طرح و تنوع های بسیاری دارند و نسبت به دکوراسیون، چیدمان منزل و رنگ های به کار رفته منزل طرح فرش را انتخاب می کنند. فرش های دستبافت به خاطر قیمت بالایی که دارند استقبال کمتری از آن ها می شود، به همین دلیل فرش های ماشینی طرفداران بیشتری دارد.
شستشوی فرش های دستبافت نیز روش های خاص و نکات مخصوصی دارد که رعایت آن ها فقط باعث حفظ کیفیت فرش، مقاومت فرش و عمر و دوام می شود.
فرش های دستبافت نسبت با هرگونه مواد شیمیایی حساس هستند و با انجام هر گونه خطایی به فرش آسیب جبران ناپذیری وارد می شود. به طور مثال فرش های دستبافت فقط باید با آب سرد مورد شستشو قرار داده شود، شستن فرش های دستبافت با آب گرم یا نسبتا ولرم باعث ترکیب رنگ ها و درهم شدن ظاهر فرش می شود.

شستشوی انواع فرش های ماشینی و دستبافت
برای شستشوی فرش های دستبافت در قالیشویی ابتدا فرش توسط متخصصین ارزیابی می شود تا از سلامت الیاف و نوع و بافت فرش اطلاع پیدا کنند. پس از ارزیابی فرش شوینده ی مناسبی جهت شستشو انتخاب می شود تا هیچ گونه آسیبی به الیاف فرش وارد نشود بلکه به براقیت آن بیفزاید.
برای آب کشی فرش پس از شستشو با مواد شوینده فرش را بر روی یک سطح شیب دار قرار می دهند و با آب سرد آب کشی می کنند.
همچنین برای خشک کردن فرش دستبافت، فرش را بر روی یک سطح صاف و دور از تابش نور مستقیم خورشید قرار می دهند. تابش بیش از حد نور خورشید بر روی فرش های دستبافت و ماشینی باعث زبر شدن سطح فرش می شود.

برای نگهداری فرش های دستبافت و ماشینی نکاتی را بهتر است رعایت کنیم:

۱- فرش را حتما بر روی یک سطح صاف پهن کنیم.

۲- فرش را بر روی سطح های گچی و آهکی پهن نکنیم زیرا پهن کردن فرش بر روی سطح های آهکی و گچی باعث خوردگی و ساییدگی فرش می شود.

۳- بر روی فرش وسایل سنگین قرار ندهید.

۴- هر چند وقت یک بار فرش را بچرخانید.

۵- برای شستشوی فرش های ماشینی حتما از یک متخصص یا مرکز قالیشویی کمک بگیرید.

 شستشوی فرش های ماشینی در قالیشویی به وسیله ی دستگاه های مخصوص و شوینده های خاصی انجام می شود و هیچ گونه آسیبی به فرش وارد نمی شود.


همچنین فرش پس از شستشو دچار زردی ریشه ها و بوی نا مطبوع نمی شود. شستشوی درست و اصولی فرش های ماشینی باعث افزایش براقیت سطح فرش، از بین رفتن پرز ها، افزایش مقاومت و عمر طبیعی فرش می شود.
هر چند فرش های دستبافت عمر بسیار طولانی ای دارند ولی با رعایت نکات ساده ای می توان عمر فرش های ماشینی را نیز افزایش داد.

نظرات شما

۴.۴/۵
تماس با ما