قالیشویی اختیاریه

کارخانه های قالیشویی اختیاریه با ارائه انواع خدمات به مشتریان مانند شستشو انواع فرش های دست بافت، فرش های ابریشمی، فرش های ماشینی، شستشو انواع سرویس مبلمان، شستشو تابلوهای دست بافت و تابلو های ماشینی و… مشغول با کار هستند.

قالیشویی اختیاریه

شستشو انواع فرش های دستبافت و ماشینی

فرش جزء مهم ترین عامل در دکوراسیون و چیدمان خانه های ایرانی می باشد. فرش ها با تنوع های گوناگون و زیبا انتخاب اکثر خانواده ها برای پوشاندن کف زمین منزل خود می باشد.
اما نگهداری و تمیز نگه داشتن فرش ها نیز شرط مهمی برای حفظ کیفیت اولیه آن ها می باشد. در بین الیاف فرش بیشترین گرد و غبار و باکتری ها تجمع می کنند و در گذر زمان باعث آلرژی وکدر شدن ظاهر فرش می شود.
استفاده از جارو برقی و جارو دستی در از بین بردن گرد و غبار ها موثر است. فرش های دستبافت و فرش های ماشینی از لحاظ ظاهر مثل هم هستند ولی فرش های دستبافت الیاف آن محکم تر و با کیفیت تر است و همین دلایل باعث افزایش عمر فرش های دستبافت می شود.
نحوه شستشو فرش های ماشینی و دست بافت در قالیشویی، به دو صورت سنتی و اتوماتیک انجام می شود.
در روش سنتی، شستشو با نیروی انسانی انجام می شود و فقط خشک کردن فرش ها با استفاده از دستگاه ها می باشد.
در روش اتوماتیک، شستشوی فرش ها از صفر تا صد تماماً با دستگاه ها انجام می شود و نیروی انسانی هیچ گونه دخالتی انجام نمی دهد.
شستشوی فرش های دستبافت و ماشینی در قالیشویی بهتر است زیرا:

۱ –  استفاده از شوینده های مرغوب و درجه یک

۲ – استفاده از دستگاه های پیشرفته و به روز

۳ – استفاده از آب کر برای شستشو

شستشو انواع فرش های دستبافت و ماشینی

۴ – استفاده از دستگاه های مخصوص برای خشک کردن فرش

۵ – وجود نیروی ماهر، متخصص و با تجربه

۶ – ارائه خدمات دیگر مانند رفو گری، رنگ بری، از بین بردن لکه ها، اعلاء شویی و ترمیم فرش

برخی اوقات ممکن است لکه هایی بر روی فرش ما وجود داشته باشد که به اندازه ای نیست که به قالیشویی تحویل دهید می توانید در منزل لکه ها را با انجام مراحل زیر از بین ببرید.

خدمات قالی شویی اختیاریه

۱- شستشو انواع فرش های ماشینی و فرش های دست بافت با شوینده های مخصوص

۲- شستشو سرویس مبلمان

شستشو انواع مبل های پارچه ای، مبل های چرمی، مبل های کلاسیک، مبل های اِل و… بدون آسیب دیدن فوم و پارچه مبل.

۳- موکت شویی

شستشو انواع موکت های ضخیم، نازک، موکت های تایل، موکت های نایلونی، موکت های چمن مصنوعی، موکت های کبریتی و… با دستگاه و شوینده های مخصوص بدون آسیب دیدن گره های موکت ها و از بین رفتن کیفیت اولیه موکت.

۴- سرویس حمل و نقل رایگان فرش ها، سرویس مبلمان، موکت و…

حمل رایگان فرش، مبل موکت ها و… از منزل شما تا کارخانه قالیشویی برای شستشو و همچنین حمل آن از کارخانه تا منزل برای تحویل به شما.

خدمات قالی شویی اختیاریه

۵- خوش قولی و احترام به مشتری

۶- شستشو انواع تابلو فرش های دست بافت و ماشینی

شستشو انواع تابلو فرش های دستبافت و ماشینی با دستگاه، فرچه و شوینده های مخصوص به خود. بدون آسیب دیدن و از بین رفتن کیفیت اولیه تابلو فرش

۷- شستشو تشک خوشخواب

شستشو انواع  تشک های فنری، طبی، تشک های راحتی و تشک های دو رو با دستگاه، فرچه و شوینده های مخصوص بدون آسیب دیدن تشک

۸- انتخاب نوع شستشو توسط مشتری

شستشو فرش ها به صورت اتوماتیک، سنتی و  نیمه سنتی و اتومات انجام می شود.

مراحل شستشو فرش در قالیشویی اختیاریه

در قالیشویی اختیاریه فرش ها به روش های مختلفی شسته می شوند ولی اغلب شستشو به صورت سنتی و نیمه اتومات، شستشو با صورت تمام اتومات انجام می شود.

۱- شستشو به صورت سنتی

شستشو به صورت سنتی از قدیمی ترین نوع شستشو می باشد‌. شستشو به صورت سنتی در قالیشویی به این صورت است که فرش را مانند قدیم خیس می کنند و با مواد شوینده شستشو می دهند ولی به صورت طبیعی جلوی نور آفتاب خشک نمی شود، در دستگاه های مخصوص خشک می کنند تا بتوانند سر موعد قرار داد به مشتری فرش را تحویل دهند. اگرچه این روش منسوخ شده ولی به دلیل بافت برخی از فرش نیاز است تا برخی اوقات به دلیل آسیب کمتر به فرش از این روش نیز استفاده شود.

مراحل شستشو فرش در قالیشویی اختیاریه

۲- شستشو به صورت نیمه اتوماتیک

شستشو به صورت نیمه اتوماتیک به کمک نیروی انسانی و دستگاه ها می باشد.

۳- شستشو به صورت تمام اتوماتیک

شستشو به صورت اتوماتیک، شستشو فرش ها کاملا با دستگاه ها انجام می شود و نیروی انسانی هیچ گونه دخالتی را انجام نمی دهد و فقط انسان فرش ها را جا به جا می کند.

مواد شوینده مورد استفاده در قالیشویی اختیاریه

کارخانه های قالیشویی خدمات گوناگونی را به مشتریان خود ارائه می دهند. انواع خدمات قالیشویی اختیاریه شامل رفو گری، ترمیم فرش، لکه گیری، سفید کردن فرش، از بین بردن زردی ریشه ها، تثبیت رنگ فرش های دست بافت و … می باشد.
برای ارائه هر کدام از خدمات بالا نیاز به شوینده های مخصوصی می باشد. برای شستشو فرش ها به صورت سنتی به اب و مواد شوینده نیاز است ولی استفاده از مواد شوینده ای مانند تاید باعث زرد شدن زردی ریشه های فرش می شود.
فرش های دستبافت به دلیل طبیعی بودن الیاف و نخ پنبه های آن احتمال رنگ پس دادن آن برای شستشو بسیار زیاد است، معمولا قبل از شستشو فرش های دستبافت اقدام به تثبیت رنگ فرش می کنند. تثبیت رنگ فرش با مواد شوینده مخصوص انجام می شود.
فرش های دست بافت نسبت به هر گونه مواد شوینده قوی و شستشو نا درست عکس العمل نشان می دهد و برای شستشو فرش های دستبافت بهترین کار ،تحویل فرش به قالیشویی می باشد. فرش های دستبافت و ابریشمی به دلیل حساس بودن الیاف از مواد شوینده های خاصی استفاده می شود تا کیفیت و براقی آن کم نشود.
استفاده از شوینده های مناسب نه تنها باعث تمیزی و براقی فرش می شود بلکه باعث افزایش عمر فرش نیز می شود. همچنین نگهداری درست از فرش نیز اهمیت زیادی بر سالم ماندن الیاف و حفظ کیفیت اولیه فرش دارد.

مواد شوینده مورد استفاده در قالیشویی اختیاریه
جهت رنگ برداری از روی فرش از شوینده های کاهنده رنگ استفاده می شود که شوینده ای بسیار قوی است و برای از بین بردن زردی ریشه های فرش از هیپوکلریت سدیم استفاده می شود. شستشوی آلوده ترین فرش ها با بیشترین گرد و غبار با شوینده های مخصوص، برای برگشتن به حالت طبیعی در قالیشویی اختیاریه انجام می شود.
برای  شستشو انواع موکت های کبریتی، تایل، نایلونی، موکت های چمن مصنوعی و… برای هر کدام از شوینده های مخصوص استفاده می شود تا موکت ها کیفیت خود را دست ندهد و همچنین دچار پارگی گره ها نشوند. شستشو انواع سرویس مبلمان مانند مبل های چرم، پارچه ای و… با بهترین شوینده ها، بدون آسیب دیدن پارچه و فوم مبل.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بزرگترین قالیشویی کشور