قالیشویی در باغ فیض

تخفیف ویژه

%۱۰ تخفیف ویژه تابستانی برای اهالی باغ فیض

قالیشویی مادر  بزرگترین و پیشرفته ترین مرجع تخصصی شستشوی انواع فرش و مبلمان در کشور

فرش معمولا یک کالای ضروری و مهمی در منزل هست و در هر منزلی چه فرش کوچک چه بزرگ استفاده می شود و افراد در پیگیری این هستند که فرش خود را مانند روز اول براق و با کیفیت نگه دارند.
برای حفظ کیفیت اولیه فرش جدا از این که باید نکاتی را در منزل رعایت کنیم، اگر تصمیم به شستن فرش گرفتید بهتر است از یک متخصص بهره مند شوید و یا فرش ها را به یک قالیشویی معتبر در باغ فیض تحویل دهید تا از سالم ماندن فرش خود اطمینان خاطر داشته باشید.

قالیشویی در باغ فیض
فرش های دستبافت به دلیل ارزش بالایی که دارد تمیز نگه داشتن آن و شستشوی صحیح آن مسئله بسیار مهمی است تا به کیفیت اولیه و ظاهر فرش آسیبی وارد نشود. شستشوی فرش های دستباف با روش های خاص در قالیشویی در باغ فیض و قالیشویی جنت آباد انجام می شود.

شستشوی تابلو فرش و فرش های دستبافت

تابلو فرش ها انواع مختلفی دارند، تابلو فرش های دستبافت و ابریشمی و تابلو فرش های ماشینی. نگهداری تابلو فرش های دستبافت و ابریشمی نسبت به تابلو فرش های ماشینی مقداری سخت تر است و نیاز به دقت بیشتری دارد.
می توان شستشوی فرش های دستبافت را در منزل نیز انجام داد ولی شستشوی تابلو فرش ها در قالیشویی زیر نظر متخصص بهترین روش برای حفظ سلامت الیاف فرش می باشد.
شستشوی تابلو فرش های دستبافت و ابریشمی در قالیشویی به روش های خاصی انجام می شود.
برای شستشوی تابلو فرش دستی در قالیشویی ابتدا قاب تابلو را جدا سپس با جارو برقی گرد و خاک بین الیاف را از بین می برند.
سپس از رنگ پس ندادن فرش اطمینان پیدا می کنند، در صورت رنگ پس دادن اقدام به تثبیت کردن رنگ فرش می کنند. برای شستن فرش از شامپو فرش ملایم و آب سرد استفاده می کنند.

شستشوی تابلو فرش و فرش های دستبافت
مرحله آخر خشک کردن فرش می باشد، فرش را بر روی یه سطح شیب دار و نسبتا گرم قرار می دهند تا آب اضافی آن خارج و رطوبت آن از بین برود.
برای خشک کردن تابلو فرش های دستبافت و ابریشمی به هیچ وجه آن فرش را جلوی نور آفتاب پهن نکنید زیرا باعث زبر شدن سطح فرش و رنگ پریدگی فرش می شود.
شستشوی تابلو فرش های ماشینی نسبت به فرش های دستبافت و ابریشمی راحت است و برای شستشوی تابلو فرش های ماشینی از دستگاه های مخصوص و شوینده های خاصی استفاده می شود، همچنین برای خشک شدن، فرش را در دستگاه خشک کن قرار می دهد.
فرش های ماشینی احتمال رنگ پس دادن آن ها کمتر است.

پرداخت کاری فرش ها به صورت دستی

بافت فرش های دستبافت و ماشینی با دستگاه های مخصوص انجام می شود ولی فرش های دستبافت هنر و زحمت دست می باشد.
اما پرداخت و رهگیری فرش های دستبافت و ماشینی با یک دستگاه مخصوصی انجام می شود.
معمولا فرش های دستبافت و ماشینی پس از بافته شدن پرز های اضافه ای دارند که باید از روی فرش برداشته شود و این کار باعث می شود طرح و نمای فرش به خوبی دیده شود. پرداخت فرش به دو صورت قابل انجام می باشد.
پرداخت فرش به صورت ماشینی و پرداخت فرش به صورت دستی یا سنتی. پرداخت فرش به صورت سنتی یا دستی ابتدا بافنده ی فرش گره های فرش را شانه ی مخصوص مرتب می کند و قیچی مخصوص شروع به پرداخت فرش می کند.
انجام این کار به یک متخصص و یا یک فرد با تجربه ای که مهارت بالایی در این کار دارد نیاز است تا فرش یک دست شود.

پرداخت کاری فرش ها به صورت دستی
در غیر این صورت گره های فرش شل می شود و در نهایت باز می شوند.
فرش های ابریشمی جزء کالا های لوکس هستند و الیاف آن بسیار حساس است و برای پرداخت این نوع از فرش ها نیاز به یک شخص ماهر است  و نمی توان به هر شخصی فرش را برای پرداخت به کسی سپرد زیرا الیاف فرش های ابریشم لخت است و مانند الیاف پشمی حالت ایستایی ندارد و هرگونه خطا موقع پرداخت فرش باعث از بین رفتن نمای فرش و بهم خوردن بافت فرش می شود و جلوه ی بدی را در فرش ایجاد می کند.
پرداخت فرش های ابریشمی هم به صورت دستی هم در زمان بافت و هم بعد از بافت فرش امکان پذیر است،
هزینه پرداخت فرش ها نسبت به جنس فرش، نوع الیاف، ابعاد و متراژ فرش ها، طرح فرش ها متفاوت است.

پرداخت فرش های دستبافت

فرش هایی که با گره ها بافته می شود پس از تمام شدن بافت فرش پرز های اضافه به اندازه مناسب به وسیله ابزار های مخصوص کوتاه می شوند.
پرداخت فرش ها به دو صورت روش سنتی و روش ماشینی انجام می شود.
در روش سنتی پرداخت فرش با استفاده از قیچی مخصوص انجام می شود و در روش پرداخت ماشینی از دستگاه مخصوصی به اسم دستگاه تراش برقی استفاده می شود. این دستگاه به صورت چرخشی بر روی فرش کشیده می شود و پرز های اضافه فرش بریده می شود.

پرداخت فرش های دستبافت در دو زمان قابل انجام می باشد.

۱- پرداخت فرش ها در زمان بافت

پرداخت فرش های دستبافت در زمان بافت، هنگامی انجام می شود که بافنده تصمیم می گیرد که خود عملیات پرداخت فرش ها را انجام دهد. زمانی که چند رج فرش می بافد به کوتاه کردن پرز های فرش اقدام می کند.

۲- پرداخت فرش ها پس از بافت فرش

پس از اینکه بافت فرش تمام می شود و ریشه زنی انجام می شود، فرش را بر روی یک سطح صاف قرار می دهند و پرز های بلند با دستگاه تراش یا قیچی مخصوص کوتاه می شود.

اگر هنگام پرداخت فرش پرز ها بیش از حد کوتاه شود به کیفیت و ارزش فرش آسیب زیادی وارد می شود. پرداخت فرش ها بسیار حساس و زیر نظر متخصص باید انجام شود زیرا در صورت انجام یک خطای کوچک آسیب بسیار زیادی به فرش وارد می شود و به آن فرش، فرش های ته خواب گفته می شود.

پرداخت فرش های دستبافتبرای انجام پرداخت فرش های دستبافت حتما سعی کنید از یک فرد متخصص کمک بگیرید یا به یک قالیشویی معتبر مراجعه کنید تا برای پرداخت فرش ها به شما کمک کنند. در صورت پرداخت نکردن فرش های دستبافت سطح فرش دارای پرز است و طرح و نقش فرش به خوبی دیده نمی شود.
پرداخت فرش فقط مخصوص فرش ها نیست، تابلو فرش های دستبافت و ماشینی نیز به پرداخت نیاز دارند. پرداخت تابلو فرش ها به دو صورت ماشینی و دستی انجام می شود. در روش دستی با قیچی به پرداخت فرش می پردازند. پرداخت فرش ها به صورت ماشینی با یک دستگاه مخصوص توسط یک فرد ماهر و با کمک یک تیغه تیز بر روی سطح فرش به صورت یک دست و استاندارد کشیده می شود و پرز های فرش از بین می رود و سطح فرش یک دست می شود.

نظرات شما

۴.۴/۵

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین قالیشویی غرب تهران
بزرگترین قالیشویی کشور
بهترین قالیشویی غرب تهران
بزرگترین قالیشویی کشور