پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

قالیشویی دراتوبان ارتش تهران

مواجه شدن با مسئله شستشوی فرش ها برای هریک از ما تاکنون رخ داده است، چرا که فرش ها از معدود اجسامی در خانه هستند که ما بیشترین تماس پوستی را با آنها در ساعاتی که در منزل هستیم خواهیم داشت، از این رو آنها پس از گذر مدت زمانی به آلودگی ها و کثیفی ها دچار می‌شوند، که در این صورت نیاز به شستشو پیدا می کنند.
فرش ها می‌توانند در معرض آلودگی های زیادی قرار بگیرند، آلودگی هایی که با خود از بیرون به داخل خانه می‌آورید، و حتی آلاینده هایی که در هوا قرار دارد نیز می‌تواند بر روی سطح فرش قرار بگیرند. در واقع فرش ها پس از گذر مدت زمانی می‌توانند محلی باشند که در عمق الیاف آنها و حتی بر روی سطح آنها  نیز انواع باکتری ها، میکروب ها و کثیفی ها قرار گرفته است، و هم چنین می‌توانند محلی باشند برای زندگی جانورانی همچون بید، این گونه جانوران آسیب هایی زیادی به فرش ها وارد خواهند کرد، چرا که پروتئین موجود در الیاف فرش غذای اصلی آنها برای زندگی می‌باشد، پس در نتیجه قسمت های مختلف فرش را از بین خواهند برد و از آنجایی که همه ما زمانی که در منزل حضور داریم، انواع فعالیت های خود را بر روی فرش ها انجام می دهیم، چراکه آنها اصلی ترین جز دکوراسیون منازل می‌باشند و به عنوان یک کالای اصلی نقش کفپوشی منازل را بر عهده دارند، از این رو جزو الزامات است که به تمیزی فرش ها اهمیت زیادی دهیم.
چنانچه به این موضوع اهمیت ندهیم و آن را در نظر نگیریم، احتمال آن بسیار زیاد است که با بیماری های پوستی و دیگر بیماری هایی که منجر به آلرژی می‌شوند، روبه شویم که سلامت خود و دیگر اعضای خانواده خود به خطر خواهد افتاد.

قالیشویی دراتوبان ارتش تهرانمطالبی که بیان شد تنها گوشه ای است از مواردی است که نشان دهنده اهمیت، تمیزی فرش ها است، چنانچه همه افراد در این زمینه آگاهی کامل داشته باشند، به تمیز بودن فرش های منازل خود بیشتر اهمیت خواهند داد. به همین منظور امروزه روشی که برای شستشوی فرش ها به روی کار آمده است، شستشو‌ی فرش ها در کارخانه های قالیشویی معتبر موجود در سطح هر محله ای می‌باشد.

اهمیت فرش ها در قالیشویی

علاوه بر اینکه فرش ها می‌توانند در معرض آلودگی ها و کثیفی ها قرار گیرند، در معرض آسیب دیدگی های مختلف دیگر نیز می‌توانند قرار گیرند.
چراکه مجددا همانطور که در پیش تر به آن پرداختیم، ساعاتی را که در شبانه روز در منزل هستیم، اکثر فعالیت های خود را بر روی فرش ها انجام خواهیم داد، پس ممکن است که در این صورت انها دچار مشکلاتی نیز شوند. فرش ها می‌توانند در معرض آسیب دیدگی های مختلفی قرار گیرند، به طور مثال آنها ممکن است دچار تغییر رنگ شوند، مسئله ای که شاید شما در آن دخالتی نداشته باشید، چراکه زمانی که فرش ها در مدت زمان طولانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند دچار تغییر رنگ خواهند شد، این موضوع زمانی اتفاق خواهد افتاد که منزل شما دارای پنجره های متعددی باشد که نور خورشید به خوبی از آنها عبور کرده و به سطح فرش شما می‌رسد، از این رو پیشنهاد میشود که در این صورت، از پرده های بسیار ضخیم استفاده نمایید، و یا اینکه در طول روز از روفرشی برای پوشاندن فرش های خود استفاده کنید.

اهمیت فرش ها در قالیشویی

پارگی فرش ها در اثر گیر کردن یک شی تیز به فرش، و یا جای سوختگی سیگار روی فرش و پوسیدگی آنها نیز می‌توانند از گونه عواملی باشند که سبب شده اند تا فرش شما دچار‌ صدمه شود، در این صورت افراد به دنبال راه حلی برای رفع این مشکل می‌باشند، گاهی نیز برخی از افراد فکر می‌کنند که در این صورت دیگر هیچ راه حلی برای رفع مشکل فرش های آنها وجود ندارد و باید اقدام به تعویض آنها نمایند، اما این عقیده نادرست است، امروزه برای این مشکل یک راه حل بسیار مناسب وجود دارد، که تنها در کارخانه های قالیشویی معتبر قابل انجام می‌باشد. امروزه مجموعه های قالیشویی معتبر با بهره مند بودن از جدید ترین و پیشرفته ترین تجهیزات موجود برای انجام خدمات مربوط به فرش ها، و همچنین به کار گیری کادری آموزش دیده، کارآزموده و بامهارت هرگونه خدمات در خصوص انواع فرش ها را انجام می‌دهند.
البته از این موضوع غافل نشوید که نه هر مجموعه قالیشویی، شما می توانید تنها به مجموعه های قالیشویی معتبر اعتماد کنید و فرش های خود را با خیالی راحت و آسوده به آنها بسپارید.
مجموعه های قالیشویی معتبر، از آنجایی که دارای مجوز رسمی از اتحادیه قالیشویان می باشند، موظف هستند که تمامی فعالیت های خود را طبق قوانین اتحادیه قالیشویان انجام دهند، که این موضوع سبب می شود تا آنها اهمیت زیادی برای فرش های شما قائل شوند و از زمانی که فرش ها را از شما تحویل می‌گیرند تا زمانی که انجام خدمات مربوط به فرش های شما پایان پذیر و آنها را به شما تحویل دهند، در قبال نگهداری از آنها مسئول هستند و موظف هستند تا هیچ آسیب و صدمه ای به فرش ها وارد نشود. قالیشویی در اتوبان ارتش مجموعه معتبر در حال فعالیت می‌باشد که، اشخاصی که قصد دارند تا فرش های خود را به این مجموعه قالیشویی معتبر بسپارند، کافیست تا با انجام جستجو و تحقیق کردن آنها را بیابند و فرش های خود را به آنها بسپارند.

شستشوی فرش های دستباف و گل ابرشیم

یکی از مهم ترین موارد این است که معمولا در همه فرش های دستباف دیده میشود این است که بعد از اینکه بافت فرش دستباف توسط هنرمند بافنده فرش انجام شد نیاز به عمل پرزگیری است . چرا که انجام این عمل باعث میشود که پرز فرش گرفته شود و نمای اصلی فرش به چشم بیاید. که معمولا توصیه میشود قبلا از شستن فرش ابتدا اقدام به انجام این عمل کنند.
به مراتب فرش های دستباف و گل ابریشم نسبت به فرش های ماشینی از حساسیت بیشتری برخوردار هستند.
در کارخانه قالیشویی معتبر واقع در اتوبان ارتش برای هر فرشی با هر جنس و نوعی مراحل شستشو‌ی مخصوص، با مواد شوینده متناسب با نوع فرش وجود دارد. به این صورت که فرایند شستشو‌ی فرش ها و انواع قالیچه های ماشینی به صورت مجزا با ماشین آلات پیشرفته تمام مکانیزه طبق نظرات متخصصان حاضر در کارخانه قالیشویی انجام خواهد شد. انها در روند شستشو از مواد شوینده مرغوب و با کیفیت استفاده مینمایند که به الیاف فرش آسیبی وارد نشود. و همینطور چنانچه فرش های ماشینی شما نیازمند خدماتی در خصوص رفوگری و ترمیم نیز باشند، رفوگران و متخصصان ماهر حاضر هستند تا آسیب دیدگی های آنها را برطرف سازند.

شستشوی فرش های دستباف و گل ابرشیم
د
ر خصوص فرش های دستباف و گل ابریشم نیز، پس از اینکه آنها به کارخانه قالیشویی وارد می شوند، مانند هر فرش دیگری وضعیت آنها بررسی می شود، چنانچه توسط متخصص مربوطه تشخیص داده شود، فرایند شستشو‌ی آنها به صورت دستی و با دقت و توجه فراوانی انجام خواهد شد که هیچگونه آسیبی به آنها وارد نشود. معمولا برای فرش های دستباف و گل ابریشم از مواد شوینده ای استفاده می شود که کمترین میزان مواد شیمیایی را در خود داشته باشد، چراکه رنگ به کار برده شده در فرش های دستباف طبیعی می‌باشد.
خدمات دیگری که ممکن است فرش های دستباف و یا گل ابریشم به آنها نیاز داشته باشند، همچون رنگرزی، بید زدگی، رفوگری و … توسط متخصصان ماهر انجام خواهد شد.

خدمات ویژه در قالیشویی اتوبان ارتش

مجموعه قالیشویی اتوبان ارتش خدمات ویژه ای را برای مشتریان خود در نظر گرفته اند. آنها قابلیت ثبت سفارش به صورت آنلاین و غیر حضوری را برای مشتریان خود به وجود آورده اند تا در وقت و زمان آنها صرفه جویی کرده باشند.همچنین چنانچه شما دارای هرگونه سوال و یا ابهاماتی باشید میتوانید از مشاوره رایگان آنها برخودار شوید. از گونه خدمات دیگری که مربوط به فرایند شستشوی فرش ها میشود همچون، اعلاشویی فرش ها، لکه بری فرش ها ، اتو کشی آنها، شستشوی تخصصی انواع تابلو فرش و.. توسط این مجموعه قالیشویی قابل انجام میباشد. از دیگر خدمات خاص قالیشویی در اتوبان ارتش به موارد زیر می توان اشاره کرد.

لکه گیری و شست و شو

 ابتدا فرش ها با آبسرد آب گیری کرده و سپس بسته به نوع جنس فرش مواد شوینده بر روی آن ریخته میشود و با دستگاه شروع به شستن فرش می کنند در این مرحله تقریباً همه لکه ها از بین میرود و دوباره فرش آبگیری می‌شود و در صورت وجود لکه از  حلال مخصوص فرش بدون اینکه به فرش آسیبی وارد شود استفاده م یشود. بعد از این مراحل فرش ها به وسیله دستگاه های اتوماتیک آب کشی و با پارو های مخصوص پارو زنی انجام می شود با این کار تمام مواد شوینده خارج شده و فرش براق می شود.

خدمات ویژه در قالیشویی اتوبان ارتش

 رفوگری فرش

فرش دستباف، فرش ماشینی، گلیم، گبه،  پس از سالها استفاده ، به دلیل قرارگیری در کف کهنه شده و پس از مدتی دچار آسیب‌های متعددی می‌شود.  تعمیر فرش از این نظر مهم است که هرچه دوام آن بیشتر باشد ارزش فرش افزایش پیدا می‌کند زیرا طول عمر و دوام از ویژگی‌های فرش دستباف است.  فرش دستباف نسبت به مدل های دیگر از طول عمر بیشتری برخوردار است و قابلیت تمیزی بیشتری دارد به همین دلیل خدمات رفوگری برای فرشهای دستباف بیشتر انجام می شود.

 تعمیر فرش برای رفع پارگی، پوسیدگی، سوختگی و آسیب دیدگی فرش انجام میشود. برای ترمیم فرش های آسیب دیده از ریشه بافی، سر دوزی و رفع چروک استفاده می شود. اگر قالی دچار آسیب شود در مراکز قالیشویی با بهره گیری از پرسنل مجرب و توانمند هرگونه ترمیم و آسیب فرش دستباف انجام می شود.

 

نظرات شما

۴.۴/۵
تماس با ما