پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

قالیشویی حشمتیه

اکثر خانواده های ایرانی برای پوشاندن سطح خانه ی خود از فرش ها یا موکت ها استفاده می کنند.
فرش ها انواع مختلفی دارند مانند فرش های ایرانی، فرش های ترکمن، فرش زنجان، فرش خراسان، فرش های پشمی، فرش های ابریشمی و … که هر کدام از نوع فرش ها الیاف، جنس و … آن ها با یک دیگر متفاوت است.
همچنین نحوه شستشوی فرش ها با یک دیگر متفاوت است و بهتر است با روش و نحوه ی مخصوص فرش ها شسته شود تا آسیبی به کیفیت فرش وارد نشود.
قالیشویی حشمتیه با پیشرفته بودن دستگاه ها و وجود نیروی ماهر و فعال در مجموعه خود مسؤلیت شستشوی انواع فرش ها و موکت ها را با ارائه ضمانت نامه به مشتری ها انجام می دهد. 

قالیشویی حشمتیه
قالیشویی حشمتیه خدمات گوناگونی برای رفاه مشتریان ارائه می دهد، خدماتی مانند چرم دوزی، شیرازه بافی، خشکشویی سرویس مبلمان، موکت شویی، شستشوی انواع فرش های دستبافت و ماشینی، حمل و نقل فرش ها و سرویس مبلمان، شستشوی سرویس مبلمان در منزل و… . تمامی خدماتی که قالیشویی حشمتیه به مشتریان خود ارائه می دهد تضمین شده است و قبل از شروع انجام کار به شما ضمانت نامه تحویل می دهند.

آشنایی با محدوده منطقه حشمتیه

حشمتیه محله ای قدیمی و پر سابقه در سمت شرق استان تهران و در محدوده منطقه هفت قرار دارد. محله حشمتیه در کنار زندان قصر یا قصر تهران می باشد و از گذشته به محله ی حشمتیه قصر قاجار معروف است. حشمتیه محله ای متوسط است و امکانات و دسترس های محلی به مترو، فروشگاه، مرکز های خرید،  موزه و… را دارد. محله حشمتیه در مرکز تهران می باشد و محله های زیادی مانند عباس اباد، گرگان، سبلان، نظام آباد، نیلوفر، ارامنه، مدنی، امام حسین و … همسایه است.
حشمتیه دسترسی خوبی به خیابان شریعتی و بزرگراه صیاد شیرازی دارد و امکان دسترسی راحت مردمان را به مناطق دیگر می دهد.

آشنایی با محدوده منطقه حشمتیه
حمل و نقل عمومی در محله حشمتیه بسیار مطلوب است و یکی از نکات مثبت محله حشمتیه دسترسی راحت و آسان به مترو و اتوبوس و بی آر تی می باشد. در محله حشمتیه مکان های دیدنی و فضای سبز خوبی وجود دارد و می توانید اوغات فراغت خود را در باغ موزه مینیاتور، عمارت کلاه فرنگی، منزل مفیدی، برجک زندان قصر، باغ موزه قصر، شهربازی امیر پارس، موزه رضا عباسی و … بگذرانید.
منطقه حشمتیه در گذشته در مجاورت تپه های عباس آباد قرار داشت و افراد بر کوهپایه های آن زندگی می کردند.
به دلیل وجود تپه ها قنات های بسیاری در حشمتیه وجود داشت. قنات های حشمتیه جزء معروف ترین قنات ها در زمان گذشته بود و از آب و هوای بسیار خوبی بهره مند بود.

شیرازه بافی و چرم دوزی فرش

شیرازه بافی جزء مهم ترین مرحله ی فرش بافی می باشد زیرا با انجام شیرازه بافی فرش را از سمت طول جلوی باز شدن گره ها و از بین رفتن بافت فرش را می گیرد.
شیرازه فرش آخرین مرحله است بافت فرش که با وسیله یک نخ ضخیم و یک سوزن مخصوص بر روی طول فرش بافته می شود.
رنگ شیرازه ها متفاوت است و می توان به سلیقه صاحب فرش رنگ شیرازه را انتخاب کرد.
شیرازه باقی مانند ریشه بافی فرش است که اگر نباشد فرش نمای کلی و ظاهری خود را از دست می دهد و انگار فرش ناقص است. به حاشیه طولی فرش اگر دقت کنید پرز هایی را مشاهده می کنید که جزء الیاف و بافت خود فرش است و اگر شیرازه بافی انجام نشود به مرور زمان از طول فرش کم می شود و تراکم ابتدا و انتهای فرش کم می شود، انجام شیرازه دوزی بر استحکام انتها و ابتدای فرش می افزاید و باعث به وجود آمدن نظم بر روی رج های آخر می شود.
شیرازه بافی بر روی فرش های دستبافت و ماشینی انجام می شود ولی نحوه انجام شیرازه زنی هر دو با یک دیگر متفاوت است.

شیرازه بافی و چرم دوزی فرش
هم فرش های ماشینی هنگام تولید در کارخانه پس از بافت با دستگاه شیرازه زنی انجام می شود، هم فرش های دستبافت پس از تمام شدن بافت شیرازه زنی آن انجام می شود ولی تفاوت هایی بین شیرازه زنی فرش های دستبافت و ماشینی وجود دارد مثلا شیرازه زنی فرش های دستبافت توسط رفو گر و با دست انجام می شود ولی شیرازه زنی فرش های ماشینی با دستگاه انجام می شود.
یکی دیگر از تفاوت ها این است که چون شیرازه های فرش های دستبافت با دست انجام می شود زمان و نیروی بیشتری صرف می شود و با کیفیت تر است ولی شیرازه زنی فرش های ماشینی با دستگاه است و زمان کمتری می برد به همین دلیل  حق الزحمه شیرازه زدن فرش های دستبافت نسبت به فرش های ماشینی گران تر است.
چرم دوزی فرش ها به بخاطر لوله شدن کناره های طولی فرش ها انجام می شود ولی دلایل های دیگری دارد مانند:

 ۱- جلوگیری از لوله شدن فرش

۲- جلوگیری از سر خوردن فرش های سبک بر روی سطح های صاف مانند سرامیک و سنگ های صیقل داده شده

۳- پوشیده شدن محل میخ یا جای سوزن های خورده شده در کناره های فرش

نوعی از فرش ها وجود دارد که بافت مکانیزم آن ها به صورت لول است و لبه های فرش به سمت هم لول می شوند و برای جلوگیری از لول شدن و برگشتن فرش اقدام به چرم دوری لبه های فرش می کنند.
معمولاً از چرمی که برای چرم دوزی لبه های فرش استفاده می کنند باید مقاومت زیادی داشته باشد تا از لول شدن فرش جلوگیری کند.

خشک شویی مبل

شستشوی انواع سرویس مبلمان مانند مبل های سلطنتی، مبل های چستر، مبل های فومی، مبل های تخت خواب شو، مبل های راحتی و… بدون آسیب دیدن فوم، پارچه و بدنه مبل انجام می شود.
شستشوی مبلمان و رفو مبل با استفاده از دستگاه های مخصوص کف شویی و بخار شویی و استفاده از شوینده های مخصوص مبل شویی صورت می گیرد.
شستشوی مبل ها بدون نیاز به اب کشی و بدون قرار دادن آن ها در زیر آفتاب برای خشک شدن در محل انجام می شود.
استفاده از شوینده های مناسب سبب می شود بافت پارچه مبل آسیب نبیند همچنین رنگ مبل ثابت می ماند و آسیبی به رنگ پارچه وارد نمی شود.
می توانید برای شستشوی انواع سرویس مبلمان به قالیشویی های معتبر و با کیفیت برای شستشوی مبلمان خود اقدام کنید.

خشک شویی مبل
شستشوی مبلمان در منزل با هماهنگی قبلی با قالیشویی نیرو های ماهر و متخصصین در شستشوی مبل به منزل شما مراجعه می کنند و اقدام به شستشوی مبل های منزل شما می کنند.
مبل ها شامل پر استفاده ترین لوازم خانگی هستند و تمیز نگه داشتن آن ها بسیار مهم است. و خشکشویی مبل در منزل یکی از خدماتی است که قالیشویی حشمتیه به مشتریان خود ارائه می دهد. برای تمیز کردن مبل و از بردن لکه هایی که روی مبل ریخته شده خودتان سر خود اقدام به تمیز کردن مبل ها نکنید چرا که نتوانید مبل را به خوبی تمیز کنید و باعث بیشتر شدن لکه ها بر روی مبل شوید، همچنین استفاده از هر شوینده ای ممکن است به ضرر مبل شما تمام شود.
اگر تصمیم به شستشوی مبل های خود دارید حتما از یک قالیشویی خوب و معتبر مانند قالیشویی حشمتیه کمک بگیرید. قالیشویی حشمتیه با ارائه ضمانت نامه به شما آماده انجام خدمات به شما می باشد.

بهترین روش برای شستن فرش ها

فرش ها بهترین انتخاب برای پوشش کف منزل ها می باشد به دلیل این که به راحتی قابل جا به جایی و شستن هستند و می توان هر چند وقت یک بار اقدام به شستشو آن ها کرد. فرش ها را می توان به روش های متفاوتی مورد شستشو قرار داد اما بهترین روش برای شستن فرش ها، سپردن فرش ها به قالیشویی می باشد به دلیل این که

۱- فرش ها در قالیشویی به بهترین شیوه ممکن شسته می شوند و در تمامی مراحل افراد متخصص و حرفه ای فرش را نظارت می کنند تا آسیب هایی به فرش شما وارد نشود.

۲- قالیشویی برای شستشو فرش ها از دستگاه های مجهز و حرفه ای استفاده می کند تا فرش ها به صورت اتومات و یک دست مورد شستشو قرار گرفته شوند. تمامی دستگاه هایی که در قالیشویی ها برای شستشو فرش ها استفاده می شوند سالم و پیشرفته هستند و هیچ گونه آسیبی را به فرش وارد نمی کنند.

بهترین روش برای شستن فرش ها

۳- در قالیشویی ها امکانات شستشو برای انواع فرش های ماشینی، دستباف، ابریشمی، عتیقه، کنفی، وینتج و… وجود دارد و اگر تصمیم به شستشو فرش های خود گرفته باشید می توانید به قالیشویی ها برای شستشو مراجعه کنید.

۴- در قالیشویی ها قبل از شستشو فرش ها، ابتدا اقدام به بررسی فرش ها می شود تا اگر فرش ها آسیبی دیده باشند و به ترمیم و رفو احتیاج داشته باشند ابتدا اقدام به رفو و ترمیم آن شود.

۵- در قالیشویی ها فرش ها پس از شستشو به طور کامل با دستگاه آبکشی می شوند و تمامی مواد شوینده از آن خارج می شود. خارج شدن مواد شوینده سبب می شود فرش پس‌ از خشک شدن بوی بدی نگیرید و احساس بدی را برای افراد منزل ایجاد نکند همچنین برای خشک کردن فرش ها از دستگاه های پیشرفته و حرفه ای استفاده می کنند تا فرش ها در حین خشک شدن دچار سوختگی یا زبر شدگی نشوند.
روش های مختلفی و متفاوتی برای شستشو فرش ها وجود دارد و افراد می توانند نسبت به شرایط خود نوع شستشو را انتخاب کنند. یکی از روش های شستشو فرش، شستشوی فرش در منزل می باشد که معمولا در حیاط یا بالا پشت بام انجام می شود.

شرایط شستن فرش در خانه

یکی از روش های شستشو فرش ها، شستن فرش در خانه است. در این روش باید برخی از شرایط مهیا باشد. به طور مثال

۱- برای شستشو فرش ها در منزل فردی که تصمیم به شستشو فرش گرفته است باید اطلاعات بالایی در برای شستشو و جنس فرش داشته باشد تا در حین شستشو برای فرش مشکلی را ایجاد نکند.
به طور مثال اگر فرش دستباف باشد باید حتما از تثبیت بودن رنگ فرش اطلاع داشته باشید در غیر این صورت از شستشو فرش خودداری کنید. به دلیل این که اگر فرش تثبیت نشده باشد در حین شستشو دچار رنگ دادگی می شود و طرح و نقشه فرش به طور کامل ترکیب می شود.

۲- برای شستشو فرش در خانه باید آب لوله کشی کاملا سرد باشد و اگر از لوله آب فقط آب گرم خارج می شود باید اقدام به تعویض لوله کنید‌‌.
شستشوی فرش ها با آب سرد سبب حفظ براقیت و زیبایی فرش ها می شود.

۳- برای شستشو فرش در خانه از شوینده های مناسب فرش خود استفاده کنید و از ترکیب چند شوینده با یک دیگر خودداری کنید به دلیل این که شوینده ی جدید و قوی ایجاد می شود که آسیب بسیار بزرگی را به فرش شما وارد می کند.

شرایط شستن فرش در خانه

۴- پس از شستشو فرش های خود در منزل از پهن کردن فرش بر روی نرده های آهنی خودداری کنید به دلیل این که با وجود نیروی جاذبه امکان تا خوردن فرش شما بالا می رود و زمانی که فرش خود را پهن می کنید محل تا خوردگی به طور کامل مشخص است.

۵- در حین جا به جایی و لول کردن فرش های خود، آرامش و صبر و حوصله ی زیادی داشته باشید و از عجله کردن خودداری کنید به دلیل این که ممکن است سبب شکسته شدن فرش خود شوید‌.

۶- برای شستشو فرش های خود در منزل اسفنج یا تور های نرم را تهیه کنید تا در حین شستشو آسیبی به سطح و عمق فرشتان وارد نشود.

نظرات شما

۴.۴/۵
تماس با ما