قالی شویی خزانه بخارایی

تخفیف ویژه

%۱۰ تخفیف ویژه تابستانی برای اهالی غرب تهران

قالیشویی مادر  بزرگترین و پیشرفته ترین مرجع تخصصی شستشوی انواع فرش و مبلمان در کشور

قالیشویی خزانه بخارایی یکی از قالی‌شویی ها می‌باشد، که در سال ۱۳۵۰تاسیس گردیده است و دارای مجوز از طرف اتحادیه می‌باشد. بنابراین اگر قصد دارید که فرش خود را به یک قالی‌شویی معتبر بسپارید، قالی‌شویی خزانه  بخارایی یکی از قالی‌شویی های باسابقه می‌باشد. قالی‌شویی خزانه بخارایی از دستگاه‌ های استفاده می‌کند که مصرف آب در آن‌ ها به‌صورت بهینه می‌باشد و سعی بر این دارد که با کمترین مصرف آب، بهترین بازدهی را برای تمیزی فرش و زدودن آلودگی‌ها از فرش داشته باشد و فرش از نظر شرعی هیچ‌گونه مشکلی نداشته باشد.

قالی شویی خزانه بخارایی
یکی از بدی‌ های شستشوی فرش در منزل این است که ما مجبور هستیم از سیستم آب شهری برای شستشو استفاده کنیم ،این آب برای مصارف خوراکی می‌باشد اما در قالی‌شویی خزانه،از آب‌های تصفیه‌ شده استفاده می‌شود که مصرف خوراکی ندارد. 

معرفی یک قالی‌شویی معتبر

۱ .داشتن مجوز از طرف اتحادیه

برای این‌ که متوجه شوید یک قالی‌شویی دارای اعتبار  می‌باشد، باید از طریق اتحادیه در مورد آن قالی‌شویی سوال کنید. در سایت اتحادیه تمام قالیشویی هایی که دارای اعتبار می‌باشند لیست شده‌ اند و یا این‌ که می توانیم با یک تماس تلفنی با اتحادیه به‌ راحتی در مورد قالیشویی مطمئن شوید.

۲.ارائه رسید در هنگام دریافت فرش

اگر یک قالیشویی دارای اعتبار باشد زمانی که فرش را دریافت می‌کند، به شما فاکتوری ارائه می‌دهد که در آن فاکتور اطلاعاتی در مورد شرکت قالیشویی داده شده‌است و همچنین یکی از بندهای اجرایی این قالی‌شویی‌ها ، بیمه فرش می‌باشد که باید توسط مشتری امضاء شود و در صورت آسیب به فرش، آن شرکت قالی‌شویی باید خسارت مربوطه را پرداخت کند.

۳.کارکنان و افراد متخصص

افرادی که در این شرکت‌ ها استخدام می‌شوند، باید دارای لباس‌های مخصوص باشند و ماشین‌ هایی که برای حمل‌ و نقل فرش‌ها در نظر گرفته می‌شود، باید شماره مربوط به قالی‌شویی و همچنین آرم شرکت بر روی ماشین حک‌ شده باشد تا افراد بتوانند با خیال آسوده فرش خود را به آن‌ها بسپارند.

۴.هزینه‌های مصرفی

برای شستشوی فرش باید به‌طور واضح اعلام شود و در هنگام تحویل فرش هزینه‌های اضافی متوجه مشتری نشود و همچنین اغلب این  قالی‌شویی‌ها هزینه حمل‌ و نقل را رایگان در نظر می‌گیرند. اما با توجه به فضای رقابتی که در بین قالی‌شویی‌ها می‌باشد، بسیاری از افراد از این‌گونه فضای رقابتی سوءاستفاده می‌کنند و با دادن نرخ‌های بسیار پایین‌تر نسبت‌ به این قالی‌شویی‌ها باعث جذب مشتری می‌شود اما بهتر است که به این‌گونه افراد اعتماد نکنید و اکثراً هیچ‌گونه مجوزی از اتحادیه ندارند.

معرفی یک قالی‌شویی معتبر

۵.نحوه حمل‌ و نقل فرش

باید به‌ گونه‌ای باشد که فرش به‌درستی در درون کاور بسته‌بندی شود و در زمان حمل‌ونقل هیچ‌گونه آسیبی به فرش وارد نشود. با توجه به چند توصیه‌ ای که در مورد قالیشویی در بالا ذکر شد قالی‌شویی خزانه بخارایی، دارای تمام این ویژگی‌ها می‌باشد و می‌توانید با خیال راحت، فرش خود را به این قالی‌شویی بسپارید. همچنین این قالی‌شویی دارای کانال‌های مختلفی می‌باشد که شما از طریق این کانال‌ها می‌توانید در مورد تمامی مراحل شستشوی فرش آگاهی پیدا کنید و از رضایت و یا عدم رضایت مشتریان این قالی‌شویی به‌خوبی آگاه شوید.

مواد شوینده مخصوص فرش دستباف

قالی‌شویی خزانه بخارایی از پیشرفته ترین دستگاه‌های شوینده فرش استفاده می‌کنند و همچنین سعی بر آن دارد که برای هر فرشی از ماده‌ی شوینده‌ی مخصوص به آن استفاده کند. اما عمده مواد مصرفی در این قالی‌شویی پودر، سوده و آب ژاول می‌باشد؛ که با توجه به نوع فرشی که شست‌ و شو می‌دهد، ماده شوینده نیز متفاوت می‌باشد. در این قالی‌شویی از مواد شوینده ای استفاده می‌شود که لکه‌ های چربی را به‌ راحتی از بین برود ببرد. اما برای فرش‌های دستباف سعی بر این دارد که از مواد شوینده مایع استفاده کند که شستشوی سریع‌تر برای فرش صورت بگیرد و این فرش‌ها زیاد در زیر آب قرار نگیرند که باعث رنگدهی فرش دستباف شود.

مواد شوینده در قالیشویی خزانه بخارایی.jpg
حتی برای  این‌گونه فرش‌های دستباف، بنا به صلاح‌ دید مشتری از روش اعلا شویی استفاده می‌کند؛ که این روش نسبت‌ به شستشوی معمولی از کیفیت بالاتری برخوردار است. به دلیل این‌ که مواد شوینده‌ی آن بسیار  با کیفیت می‌باشد و به‌ صورت مایع هستند و همچنین فرش دو بار آبکشی می‌شود و به دلیل این‌که مصرف آب این‌ گونه شستشو بیشتر می‌باشد و نوع مواد شوینده متفاوت است هزینه شستشو در اعلا شویی نسبت‌ به شستشوی معمولی بالاتر می‌باشد.

شستشوی تابلو فرش در قالی‌شویی خزانه

تابلو فرش‌ها از آن دسته فرش‌هایی می‌باشند که جنبه تزیینی دارند و کثیفی آن‌ها بیشتر به‌ خاطر گرد و غبار و لکه‌های چربی می‌باشد. بنابراین چون بیشتر این تابلو فرش‌ها از نوع دستبافت می‌باشد، قالی‌شویی خزانه سعی بر این دارد که برای شست‌وشوی این‌گونه فرش‌ها از دستگاه‌های شوینده استفاده نکند، چون احتمال را می‌دهد که باعث آسیب به بافت تابلو فرش شود.

شست و شوی انواع تابلو فرش در قالیشویی دولت آباد
بنابراین از شامپو فرش‌های مخصوص برای شست‌وشوی این‌گونه فرش‌ها استفاده می‌شود که باعث نرم شدن و براق شدن بافت تابلو فرش می‌شود. باید دقت کرد که بعضی از این تابلو فرش‌ ها اگر از نوع دستباف باشند، دارای برچسب‌هایی هستند که در مورد فرش توضیحاتی داده شده‌ است و این قالی‌شویی‌ با توجه به این‌ گونه توضیحات روش شست‌ و شو را انتخاب می‌کند و می‌تواند با توجه به نخ و رنگ‌هایی که در این تابلو فرش‌ها به کار برده شده‌است از مواد شوینده متفاوت استفاده کند.

ترمیم فرش در قالی‌شویی خزانه بخارایی

یکی از خدماتی که قالی‌شویی خزانه بخارایی انجام می‌دهد، ترمیم فرش با کیفیت بسیار بالا می‌باشد و برای انجام این کار ابتدا نوع فرش را مشخص می‌کند و رفوی فرش با توجه به این‌که فرش کهنه و یا نو می‌باشد و جنس نخ و طرح‌های آن چگونه می‌باشد متفاوت است. و بسته به صلاح‌ دید کارشناس انجام این کار روش‌های مختلفی برای رفوی این‌گونه فرش‌ها استفاده می‌شود.

در قالی‌شویی خزانه بخارایی و  قالیشویی در فلاح بعد از این‌که فرش کاملاً شست‌و شو داده شد، این فرش توسط کارشناسان بررسی می‌شود و اگر دچار صدمه و یا آسیبی باشد چه در حین شستشو و یا این‌ که قبل‌ از آن دارای آسیب بوده باشد، به ترمیم فرش می‌پردازند. ترمیم فرش باید توسط افراد حرفه‌ای صورت بگیرد، که با هنر نقشه بافی کاملاً آشنا باشند و بتوانند این پارگی و آسیب‌دیدگی فرش را به‌گونه‌ ای ترمیم کنند که با نقشه اصلی فرش هیچ‌گونه تضادی نداشته باشد.
برای انجام این کار نیاز به ابزار های مختلفی دارند که این ابزارها با توجه به نوع نقشه فرش و به میزان تراکم آن ضخامت آن‌ها نیز متغیر می‌باشد. برای این‌که کار رفوگری به‌ دقت انجام بگیرد، باید فرش بر روی یک سطح هموار پهن شود و بیشتر افراد برای راحتی کار فرش را وادار می‌کنند تا رفو کردن آن به‌راحتی صورت بگیرد.

ترمیم فرش در قالی‌شویی خزانه بخارایی.jpg
همه ما می‌دانیم که امروزه با توجه به شرایط اقتصادی تهیه فرش نو بسیار هزینه‌ بر می‌باشد. بنابراین اکثر افراد ترجیح می‌دهند به‌جای این‌که فرش نو تهیه کنند، همان فرش‌های قبلی را در صورت امکان تعمیر کنند. بنابراین این قالی‌شویی سعی بر آن دارد که از افراد ماهر در این زمینه کمک بگیرد تا هیچ‌گونه صدمه‌ای به فرش شما وارد نشود و همچنان زیبایی فرش حفظ شود.

نظرات شما

۴.۴/۵

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین قالیشویی غرب تهران
بزرگترین قالیشویی کشور
بهترین قالیشویی غرب تهران
بزرگترین قالیشویی کشور