پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

قالیشویی درشهرک شهید باقری

مسئله شستشو‌ی فرش ها از گذشته تا کنون با ما همراه بوده است، چرا که فرش ها اصلی ترین کالای هر خانه ای به شمار میروند.
فرش ها عضو جدایی ناپذیری هستند که در هر صورت باید در منازل وجود داشته باشند، در واقع در هر خانه ای با هر میزان متراژی، وجود فرش ها الزامی و ضروری می‌باشد. و همانطور که مسئله وجود فرش ها مهم و حائز اهمیت است، مسئله شستشوی آنها نیز امری مهم به شمار می رود.
از گذشته تا کنون افراد به کمک روش های مختلف راهکاری برای شستشوی فرش ها پیدا می‌کردند چراکه به هر حال هر فرشی پس از گذر مدت زمانی آلوده شده و نیاز به شستشو پیدا می کند. به همین خاطر روش قدیمی شستشو‌ی فرش ها به کمک اعضای خانواده در بین بسیاری از مردم رایج بود، در واقع در گذشته ای دور افراد چاره ای جز این عمل برای شستشوی فرش ها خود نداشتند، با انجام این روش قدیمی شستشو‌ی فرش ها انجام می‌شد و آنها به یک پاکیزگی نسبی می‌رسیدند، اما معمولا افراد پس از اتمام کار با مشکلاتی مواجه می‌شدند.
گاهی ممکن بود بر اثر شستشوی غیر اصولی فرش ها صدماتی جبران ناپذیر به آنها وارد سازند. شستشوی فرش ها اگر به صورت اصولی انجام نشود، منجر به آسیب دیدگی فرش ها و در نهایت کاهش عمر آنها می شود، اگرچه در گذشته افراد به طور معمول بدون داشتن هیچگونه سررشته و مهارتی خود اقدام به شستشو‌ی فرش ها می‌کردند، اما امروزه برای این زمینه راه حلی به وجود آمده است که به کمک آن شستشو‌ی فرش ها به صورت اصولی انجام می شود و به آنها آسیبی وارد نمی شود.

قالیشویی درشهرک شهید باقری

تفاوت میان شستشوی غیر اصولی فرش ها و شستشوی فرش ها به صورت اصولی در این است که هنگام انجام فرایند شستشوی فرش ها به روش غیر اصولی، افراد بدون داشتن آگاهی و مهارت اقدام به شستشوی فرش ها می‌کنند، چرا که قادر به تشخیص نوع فرش نخواهند بود، و از این موضوع مطلع نیستند که با توجه به نوع فرش چه روشی برای شستشوی آنها متناسب می‌باشد.
اگر بخواهیم شستشو‌ی فرش ها را به روش اصولی انجام دهیم، باید بدانیم که فرش ها باید از چه مراحلی بگذرند تا به خوبی تمیز شوند و در نتیجه آسیبی به آنها نیز وارد نشود. به طور مثال یکی از مراحلی که باید در فرایند اصولی شستشو‌ی فرش ها انجام شود، مرحله گرد و غبار گیری آنهاست، که اگر به خوبی انجام نشود در پایان کار شاهد زرد شدن فرش ها خواهیم بود که علت آن این است که گرد و غبار موجود در فرش، پس از خیس شدن فرش ها تبدیل به گل شده است و سبب تغییر رنگ فرش می شود.
تفاوت دیگری که در میان شستشوی اصولی فرش با روش غیر اصولی وجود دارد، این است که شما برای شستشوی فرش ها به روش اصولی نیازمند ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته می‌باشید، که بتوانید به کمک آنها روند شستشوی فرش ها را به خوبی انجام دهید.

عملیات شستشو‌ی فرش ها

امروزه بهترین روشی که برای شستشوی فرش ها به صورت اصولی وجود دارد، در مجموعه های قالیشویی معتبر و پیشرفته انجام می شود، شهرک شهید باقری یکی از محله های قدیمی شهر تهران است و در  منطقه ۲۲ تهران واقع شده است. این شهرک در بخش شمالی دریاچه خلیج فارس و پارک جنگلی چیتگر قرار گرفته است. به طور کلی این محله دارای دو نوع بافت قدیمی و جدید می‌باشد، که بافت قدیمی این شهرک مربوط به بیست ساله پیش است.
در این محله شاهد مجموعه قالیشویی های متعددی هستیم که همه روزه در حال انجام خدمات رسانی به ساکنان در حال سکونت در این شهرک می‌باشند. عملیات شستشو‌ی فرش ها در کارخانه های قالیشویی معتبر شامل مراحل مختلف و پیوسته ای می‌باشد.

۱- اولین مرحله عملیات شستشو‌ی فرش ها، رسیدگی به ثبت سفارشات مشتریان در اسرع وقت و پس از آن حضور پیدا کردن در آدرس ذکر شده برای تحویل گرفتن فرش ها می‌باشد، پس از اینکه فرش ها از مشتریان تحویل گرفته شد و به آنها ضمانت نامه داده شد، با ماشین های مخصوص حمل و نقل فرش که سرپوشیده می‌باشند به کارخانه قالیشویی انتقال داده می شوند.

۲- پس از ورود فرش ها به کارخانه قالیشویی باید وضعیت فرش ها توسط متخصصان حاضر چک شود، سپس جنس و نوع آنها بررسی شود و مشخص شود که طبق چه شرایطی باید فرایند شستشو‌ی آنها صورت بگیرد.

۳- سپس باید با استفاده از ماشین آلات قدرتمند که همانند جارو برقی عمل می‌کنند ، البته با این تفاوت که قدرت مکش آنها بسیار بیشتر می‌باشد، گرد و غبار و خاک موجود در عمق الیاف فرش به خوبی گرفته شود.

۴- پس از بین رفتن گردوغبار و پرز موجود در عمق الیاف فرش، نوبت به خیس کردن فرش ها و شروع شستشو آنها با مواد شوینده می‌رسد، مواد شوینده ای که در این مرحله مورد استفاده قرار می گیرد باید معتبر، مرغوب و با کیفیت باشد که در نتیجه آسیبی به بافت فرش وارد نسازد.

عملیات شستشو‌ی فرش ها

۵-  پس از اتمام مرحله شستشوی فرش ها با مواد شوینده باید آبکشی آنها صورت بگیرد، آن هم به طوری که هیچ میزان مواد شوینده ای در داخل فرش باقی نماند، چراکه باقی ماندن مواد شوینده در داخل الیاف فرش منجر به پوسیدگی فرش خواهد شد.

۶- مرحله بعدی خشکشویی فرش ها می‌باشد که تا حدودی آب موجود در فرش گرفته می شود، و سپس فرش ها به گرمخانه های گازی انتقال داده می شوند، تا در یک محیط سربسته خشک شوند.

۷- آخرین مرحله در عملیات شستشو‌ی فرش ها پس از خشک شدن کامل آنها ، چک شدن وضعیت نهایی آنها توسط متخصص مربوطه و سپس کاور کردن آنها و فرستادن برای مشتریان می‌باشد .

البته مراحلی که از آنها نام برده شد تنها مخصوص زمانی است که فرش شما فقط نیاز به شستشو داشته باشد، چنانچه فرش شما دچار آسیب دیدگی شده باشد و نیازمند خدماتی دیگر باشد، مراحل رفوگری و ترمیم فرش ها نیز اضافه خواهد شد.

خدمات قالیشویی در شهرک شهید باقری

خدماتی که در مجموعه های قالیشویی معتبری هم چون قالیشویی المپیک قم و قالیشویی در شهرک شهید باقری انجام می شود، شامل خدمات مربوط به شستشوی فرش ها و همچنین خدمات مربوط به ترمیم و رفوگری فرش ها می‌باشد. هرمجموعه قالیشویی معتبری می بایست علاوه بر انجام شستشو‌ی فرش ها، قادر به انجام خدماتی مربوط به ترمیم و رفوگری آنها نیز باشد. معمولا فرش ها علاوه بر اینکه دچار کثیفی و آلودگی می‌شوند، دچار آسیب‌دیدگی هایی نیز می‌شوند که در این صورت راه حلی که برای آنها وجود دارد، ترمیم آنها می‌باشد.
بسیاری از افراد فکر می‌کنند که زمانی که فرش هایشان دچار آسیب دیدگی هایی همچون، پارگی، سوختگی، پوسیدگی، و.. شدند دیگر راه حلی برای آنها وجود ندارد، اما این چنین نمی باشد بلکه امروزه در کارخانه های قالیشویی معتبر و پیشرفته چنین صدماتی قابل جبران می‌باشند.
گاهی ممکن است لکه هایی بر روی فرش ها ایجاد شوند که خود موفق به پاک کردن آنها از روی فرش ها نشوید، و یا اینکه گاهی برخی از قسمت های فرش در اثر قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم خورشید، دچار تغییر رنگ شوند، در این صورت توسط تیم ترمیم و رفوگری فرش ها، لکه های ایجاد شده از بین برده خواهند شد و تغییر رنگ آنها اصلاح میشود .و یا ممکن است فرش ها در اثر عوامل مختلف دچار کجی شوند، در این صورت باید فرایند دارکشی آنها صورت بگیرد.

خدمات قالیشویی در شهرک شهید باقری

پوسیدگی، پارگی و سوختگی از معدود ترین آسیب هایی هستند که در فرش ها رخ میدهند، در کارخانه های قالیشویی شهرک شهید باقری، رفوگران ماهر و با تجربه با توجه به نقشه اصلی فرش ترمیم و رفو آنها را انجام می‌دهند، تا قسمتی که دچار آسیب‌دیدگی شده است اصلاح شود.
ریشه های فرش ها که در دو سوی فرش قرار گرفته اند ، نقش بسیار پر رنگی در زیبایی و نمای فرش ها به همراه دارند، ممکن است بر اثر عوامل مختلفی دچار پارگی و یا جدا شدن شوند، که در این صورت ترمیم انها امری واجب خواهد بود، ترمیم ریشه های فرش ها به این صورت انجام می شود که، ریشه های قبلی به طور کامل جدا می شوند و ریشه های جدید بافته می‌شوند.

خدمات تخصصی موکت شویی در شهرک شهید باقری

موکت شویی امروزه جز خدمات مهم در قالیشویی ها محسوب می شود چرا که جز کفپوش های پر طرفدار می باشد و امروزه موکت ها به دلیل این که در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار عرضه می شوند نسبت به گذشته بیش تر مورد استفاده هستند به همین دلیل شست و شوی آن ها در قالیشویی ها جز خدمات مهم است. موکت ها همانند فرش ها جز کفپوش های مهم و بسیار کاربردی می باشند و همانند فرش ها به صورت گسترده پهن هستند و انواع کارهای روزمره بر روی آن انجام می شود.
در جنس های مختلفی هستند و بیش ترین مصارفی که دارند داخل اتاق می باشد به همین دلیل شست و شو و تمیز بودن آن ها پر اهمیت است به خصوص اگر موکت داخل اتاق کودک باشد.
برای شست و شو و تمیز کردن موکت ها هم می توان از روش های دستی استفاده کرد و هم از خدمات قالیشویی ها که کاملا بستگی به میزان آلودگی موکت دارد. اگر موکت تا حد معقولی آلوده باشد روش های دستی می تواند گزینه ی مناسبی باشد که داخل منزل به روش هایی از جمله استفاده از :

۱- مواد شوینده های معتبر که یکی از آن ها شامپو فرش ها هستند که گزینه ی مناسبی برای انجام این کار می باشند.

۲- پودر های تمیز کننده ی دستی که مخصوص موکت ها است هم جز موارد کاربردی محسوب می شود که کف حاصل از این پودر ها را بر روی موکت ریخته و به وسیله ی اسفنج بر روی موکت کشیده می شود و در نهایت با دستمالی خشک کاملا پاک می شود که این روش بسیار آسان است که البته بیش تر برای موکت هایی با متراژ پایین.

خدمات تخصصی موکت شویی در شهرک شهید باقری

۳- دستگاه بخار شوی هم در این زمینه بسیار پرکاربرد است که با بخار آب حاصل از این دستگاه و مواد شوینده ای که داخل مخزن ریخته می شود موکت ها کاملا تمیز و تمام آلودگی و گرد و غبار از موکت پاک می شود و حتی برخی از لکه هایی که سرسخت نیستند هم توسط این دستگاه به راحتی تمیز می شوند.

به کمک این سه روش آسان می توان موکت ها را شست و تمیز کرد اما در برخی مواقع این روش ها پاسخگوی مناسبی نیستند و لازم است موکت ها به صورت عمقی و کامل شسته شوند که در این شرایط قالیشویی ها بهترین گزینه هستند که در هر متراژ و اندازه ای که موکت ها باشند در قالیشویی شهرک شهید باقری در بالاترین کیفیت شسته و خشک می شوند. این قالیشویی انواع موکت ها با هر جنس و طرحی که باشند توسط دستگاه ها و مواد شوینده ی مخصوصی که دارند کاملا تمیز می کنند و در کوتاه ترین زمان به مشتریان تحویل می دهد.
این قالیشویی جز قالیشویی ها مطرح و معتبر است که تمام خدمات خود از جمله شست و شوی موکت را با روش ها و تکنیک های مدرن شسته و خشک می کنند.

از ویژگی های منفی که با قرار دادن موکت ها در قسمت هایی از منازل با آن مواجه خواهیم شد، این است که آنها هرگونه پرز و کرک را به خود جذب مینمایند . از این رو در کارخانه قالیشویی شهرک شهید باقری، خدمات تخصصی موکت شویی انجام می شود. و شستشوی موکت ها به صورت جداگانه توسط مجموعه موکت شویی با بهره گیری از جدید ترین روش های پیشرفته انجام می شود.

مشکلات شستن فرش در خانه

امروزه شست و شوی فرش ها در منازل با مشکلاتی رو به رو است که بیش تر این مشکلات در خصوص موارد زیر می باشد:

۱- مورد اول افزایش فرهنگ آپارتمان نشینی است که با افزایش آپارتمان نشینی به دلیل این که فضای کافی برای شستن فرش ها موجود نیست کار با مشکل رو به رو است و از همه مهم تر میزان مصرفی آب هم بسیار زیاد است.

۲- مشکل بعدی نبود امکانات برای شست و شوی فرش ها است که این امکانات بیش تر در خصوص مواد شوینده و لوازم لازم برای شست و شو است.

مشکلات شستن فرش در خانه

۳- شست و شوی خانگی هم قدرت و توان بالایی می خواهد و هم شست و شو عمقی نیست به همین دلیل آلودگی داخل فرش باقی می ماند و ممکن است آسیب های دیگری هم به فرش وارد کنند.

از سری مشکلات اصلی شستن فرش در منزل این سه مورد هستند که برای جلوگیری از تمام این موارد بهترین گزینه قالیشویی های معتبر هستند که در سطح شهر مشغول فعالیت می باشند و یکی از این قالیشویی ها، قالیشویی در شهرک شهید باقری می باشد که به تمام نقاط تهران دارای سرویس های حمل و نقلی می باشند و در کوتاه تربن زمان به تحویل گرفتن فرش ها اقدام می کنند.

نظرات شما

۴.۴/۵
تماس با ما