قالیشویی امانیه

قالیشویی درامانیه

قالیشویی

شستشوی فرش ها در قبل‌ تر به روش سنتی (شستشو در منازل )رواج داشت .

اما امروزه که کیفیت برای ما بسیار ارزنده می‌باشد ،شستشوی‌ فرش ها در کارخانه های قالیشویی به نفع ما می‌باشد و همچنین کیفیت بالاتری در این روش وجود دارد.

با به روی کار آمدن ماشین آلات پیشرفته و پیشرفت علم در تمامی زمینه ها و در این زمینه قالیشویی های معتبر بهترین گزینه برای شستشوی فرش ها، قالیچه ها.موکت ها،  فرش های دستباف و گل ابریشم وخشکویی انواع مبل می‌باشند.

یکی از قالیشویی های به نامی را که در منطقه امانیه میتوان معرفی کرد قالیشویی مادر می‌باشد.

قالیشوئی امانیه
قالیشوئی امانیه

قطعا وسایل منزل ما از جمله فرش ها و مبل ها برای ما اهمیت بالایی خواهند داشت و در کنار حفظ و نگهداری نیاز به شستشو نیز دارند .

که بهترین روش برای شستشوی آنها سپردن فرش ها به قالیشویی معتبر می‌باشد.

حالا چرا انتخاب قالیشویی مهم می‌باشد؟!

چرا که شیوه شستشو در قالیشویی ها کاملا متفاوت است و اگر قالیشویی معتبر انتخاب نکنید قطعا به شما خساراتی وارد خواهند کرد ، الزاماتی که در انتخاب قالیشویی مهم می‌باشد:

قالیشویی های معتبر تضمین کیفیت برای مشتریان خود خواهند داشت چرا که فرش شما دست آنها امانت می‌باشد و آنها موظف هستند در نگهداری آنها کوشا باشند.

یک کارخانه قالیشویی باید دارای کادری مجرب متخصص و کار بلد در این زمینه باشد که آگاهی کامل در مورد جنس و نوع تمامی فرش ها را داشته باشند .

در کنار کادر متخصص باید از مواد شوینده مرغوب و ارگانیک استفاده کنند که آسیبی به تار و پود فرش وارد نشود و همچنین این مواد شوینده به طبیعت آسیبی نرسانند و باعث تخریب آنها نشوند .

منطقه امانیه 

محله امانیه از افراد مرفه غنی می‌باشد و این محله در ناحیه ۲ منطقه ۳ تهران واقع شده است .

که از نظر جغرافیایی از شمال به اتوبان چمران و مدرس و از شرق به اتوبان مدرس واقع شده است .

این محله از سمت جنوب به خیابان های آرش،اسفندیار، و نیایش محدود میشود.

حیطه غربی این محله مهم می‌باشد چرا که اماکنی همچون : مسجد بلال حبشی ، هتل استقلال، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی  و پارک ملت را اشغال کرده‌است.

نام این خیابان  از دوره پهلوی به نام دکتر امان پور نامگذاری شده و تا کنون به این نام شناخته میشود. 

قالیشویی امانیه

شاید تا به حال برای شما پیش آمده باشد که بعد از شستن فرش در خانه هایتان  روی فرش های شما لک های زرد رنگ به وجود بیاید و خستگی در تن شما بماند .

دلیل این اتفاق میتواند این باشد که قبل از شستشوی فرش حتما باید خاک گیری فرش انجام شود و اگر این کار انجام نشودخاک باقی مانده در تارپود فرش بعد ریختن آب به گل تبدیل می‌شود و در فرش میماند و در زرد شدن فرش ها نقش بسیار مهمی دارد ویا استفاده از مواد شوینده ای که متناسب با نوع جنس فرش شما نباشد .

‌همه این موارد گفته شده نشان از این دارد که شستشوی فرش در کارخانه های قالیشویی معتبر بهترین گزینه برای شستشوی فرش های شما میباشد.

قالی شویی امانیه
قالی شویی امانیه

 بعد از تحویل گرفتن فرش های شما مراحل زیر طی میشود

۱_مرحله غبار گیری با ماشین آلات قوی را انجام میدهند که انجام این کار در منزل بسیار دشوار می‌باشد.

۲_بعد از آن آبگیری فرش به روش کر اسلامی می‌باشد که اگرفرش به نجاسات آلوده می‌باشد پاک شود .

۳_پس از آن شستشو با مواد شوینده را انجام داده

۴_ابکشی کرده که هیچ گونه موادی در الیاف فرش باقی نماند که باعث پوسیدگی فرش شود .

۵_در مرحله آخر به گرمخانه ها انتقال داده شده برای خشک شدن و بعد از تایید متخصص خدمت شما ارسال خواهد شد‌.

اما خدمات قالیشویی به همین جا ختم نمی‌شود .و خدماتی دیگری همچون رفوگری فرش ، ریشه بافی ،شیرازه دوزی، چرم دوزی ،لکه برداری و …. در کنار شستشوی فرش ها انجام می‌شود ‌.

عمل ریشه بافی

بر اثر گذر زمان ممکن است ریشه های فرش دچار پوسیدگی شوند، در کارخانه های قالیشویی به روز و پیشرفته با حضور متخصص این کار عمل ریشه بافی انجام می‌شود به صورتی که ریشه قبلی را جدا کرده و ریشه جدید به فرش اضافه می‌کنند.

این کار بسیار سخت و تخصصی می‌باشد به گونه ای که کوچک ترین اشتباه باعث جدا شدن گره های فرش می‌شود.

عمل  چرم دوزی فرش 

اگر تا کنون دقت کرده باشید چهار طرف فرش ها چرم دوزی شده است این کار به منظور جلوگیری از فرسایش شیرازه فرش انجام میشود و همچنین جلوی سر خوردن فرش روی زمین را می‌گیرد .

در کارخانه های معتبر از جمله کارخانه قالیشویی اوا امانیه اگر فرش شما نیاز به چرم دوزی داشته باشد برای شما انجام میدهند .

همچنین می‌توانید از خدمات دیگری که در این کارخانه قالیشویی انجام میشود استفاده کنید 

چرم دوزی فرش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بزرگترین قالیشویی کشور