قالیشویی در لواسان

 1. قالیشویی در لواسان
  1. برای ثبت احوال قالیشویی در لواسان باید به چند نکته توجه کرد اولین نکته اینکه منطقه لواسان بسیار صعب‌العبور می‌باشد .دومین مسئله اینکه در منطقه لواسان تبلیغات شیوه خاص خود را دارد .و گزینه سوم که بسیار مهم باشد دسترسی شرکت هایی که در منطقه شرق تهران هستند. به منطقه و محدوده لواسانات به همین دلیل شرکت هایی که در قلب تهران و یا مرکز تهران و شمال شهر تهران فعالیت می باشند. رابطه بسیار کمتری با منطقه لواسانات دارند.
  2. با توجه به این سه هسته‌ای بسیار مهم منطقه لواسان بهشتی منطقه و سپس قالیشویی ساکن در این منطقه و قالیشویی های برندی که در این منطقه فعالیت بسزایی دارند را خواهیم پرداخت.
  3. منطقه لواسان
   1. لواسانات از توابع بخش لواسان کوچک و بزرگ تشکیل شده است .که اصولا مردم لواسانات کوچک را می‌شناسند و قسمت لواسانات بزرگ دارای جمعیت بسیار کم و کم شناخته شده ترین منطقه نسبت به لواسانات کوچک است .
   2. این منطقه یکی از بهترین مناطق شهر تهران می باشد .که حتی گاهی اوقات می توان آن را از مناطق شمالی شهر همچون نیاوران آجودانیه باشید .و تجریش و مناطق دیگر نیز برتر دانست .
   3. این منطقه به دلیل خوش آب و هوا بودند و نزدیکی بسیار زیاد به شمال شهر تهران بسیار مورد توجه ساکنین شمال شهری تهران و همچنین ثروتمندان تهران میباشد. و خانه‌ها و ویلای بسیار شیک در این منطقه ساخته شده است. و همین مسئله باعث افزایش قیمت زمین های این منطقه شده است .به طوری که ثروتمندان نیز به سختی در این منطقه ویلاهای شیک می سازند .
   4. افراد بسیار مشهور ثروتمند در منطقه لواسان آب دارای امارت های بسیار بزرگ و کاخهای بسیار مجللی هستند که مساحت آن ها قادر به چند ده هزار متر می رسد .
   5. از جمله این افراد می توان به علی کریمی اشاره نمود که در منطقه سراه پیام دارای ویلای بسیار مجللی می باشد .
   6. منطقه لواسانات در پشت کوه‌های شرقی شهر تهران قرار گرفته است. به همین دلیل بسیار صعب العبور است و با خود به های ضعیف نمی توان از شیب تند این منطقه بالا رفت و به منطقه شمالی رشته کوه رسید. پس از آن به دره لواسانات رسید و چندین دریاچه می‌باشد .و فصول سرد سال در آنجا اکثراً دارای بارش برف هستیم .
   7. قیمت خانه های منطقه لواسان بعد دیگر آن است. که بسیاری از ثروتمندانی که در شهر تهران زندگی می‌کنند توان خرید خانه در این منطقه را ندارند. و به روستاهای اطراف لواسان مراجعه می کنند از جمله افجه صبور و غیره.
   8. انتهای ترین روستا که روستای جهان می باشد. در منطقه لواسانات بسیار سردسیر می باشد و دوربین کنون رشته کوه‌های شرقی شهر تهران قرار گرفته است. در انتها به منطقه دماوند میرسد.
   9. متاسفانه منطقه لواسانات دارای بیمارستان بسیار مجلل و یا تخصصی و انتقال و امکانات بسیار خاص می باشد .تنها به مجلل بودن این منطقه توجه شده است. و از بافت امکانات رفاهی توجه زیادی به این منطقه شده است شبکه نهایت از میدان اصلی لواسانات تا میدان تجریش را می توان ۲۰ دقیقه دانست .
  4. قالیشویی های ساکن در منطقه لواسانات
   1. در منطقه لواسانات چند قالیشویی وجود دارد که بسیار سنتی کار می‌کنند. و دارای چند مغازه می باشند و برای مشتریان را جمع‌آوری می‌کنند. و سپس به کارخانه‌هایی همچون قالیشویی مادر ارسال می‌کنند تا شسته شود .و پس از شسته شدن از کارخانه تحویل می‌گیرند و به مشتری می‌دهند . و به یک واسطه می باشند از جمله این شرکت‌ها می‌توان قالیشویی ستاره ی کویر و لواسانات اشاره نمود .
  5. قالیشویی های برند در منطقه لواسان
   1. قالیشویی ادیب و قالیشویی مادر و همچنین قالیشویی های سئول و قالیشویی شاهکار و قالیشویی تهران اوغلی اشاره نمود .
   2. که در این بین قالیشویی مادر با دارا بودن سیستم های بسیار توسعه یافته در زمینه حمل و نقل عمومی نقش بسیار مهمی را ایفا نموده است . به طوری که خاور های خاص این شرکت روزانه یک یا دو سرویس از منطقه لواسان فرش های دستباف را جمع‌آوری می‌کنند و به کارخانه انتقال می‌دهند .
  6. تعمیر فرش
   1. در این منطقه تعمیر و ترمیم فرش بسیار مورد نیاز است .چرا که بسیاری از ساکنان این منطقه دارای فرش های دستباف می باشند .ولی فرش های دستبافت مراقبت های بسیار زیادی نیازمند قالیشویی مادر دارای تیم تخصصی برای وقوع تعمیر و ترمیم این فرش ها در کارخانه خود مستقر نموده است. که دارای تخصص بسیار خاصی در زمینه فرش های دستباف هستند .

 برای ثبت احوال قالیشویی در لواسان باید به چند نکته توجه کرد اولین نکته اینکه منطقه لواسان بسیار صعب‌العبور می‌باشد .دومین مسئله اینکه در منطقه لواسان تبلیغات شیوه خاص خود را دارد .و گزینه سوم که بسیار مهم باشد دسترسی شرکت هایی که در منطقه شرق تهران هستند.     به منطقه و محدوده لواسانات به همین دلیل شرکت هایی که در قلب تهران و یا مرکز تهران و شمال شهر تهران فعالیت می باشند. رابطه بسیار کمتری با منطقه لواسانات دارند.

با توجه به این سه هسته‌ای بسیار مهم منطقه لواسان بهشتی منطقه و سپس قالیشویی ساکن در این منطقه و قالیشویی های برندی که در این منطقه فعالیت بسزایی دارند را خواهیم پرداخت.

 منطقه لواسان

 لواسانات از توابع بخش لواسان کوچک و بزرگ تشکیل شده است .که اصولا مردم لواسانات کوچک را می‌شناسند و قسمت لواسانات بزرگ دارای جمعیت بسیار کم و کم شناخته شده ترین منطقه نسبت به لواسانات کوچک است .

 این منطقه یکی از بهترین مناطق شهر تهران می باشد .که حتی گاهی اوقات می توان آن را از مناطق شمالی شهر همچون نیاوران آجودانیه باشید .و تجریش و مناطق دیگر نیز برتر دانست .

لواسان

لواسان

این منطقه به دلیل خوش آب و هوا بودند و نزدیکی بسیار زیاد به شمال شهر تهران بسیار مورد توجه ساکنین شمال شهری تهران و همچنین ثروتمندان تهران میباشد. و خانه‌ها و ویلای بسیار شیک در این منطقه ساخته شده است. و همین مسئله باعث افزایش قیمت زمین های این منطقه شده است .به طوری که ثروتمندان نیز به سختی در این منطقه ویلاهای شیک می سازند  .

 افراد بسیار مشهور ثروتمند در منطقه لواسان آب دارای امارت های بسیار بزرگ و کاخهای بسیار مجللی هستند که مساحت آن ها قادر به چند ده هزار متر می رسد  .

از جمله این افراد می توان به علی کریمی اشاره نمود که در منطقه سراه پیام دارای ویلای بسیار مجللی می باشد .

لواسان1

لواسان۱

 منطقه لواسانات در پشت کوه‌های شرقی شهر تهران قرار گرفته است. به همین دلیل بسیار صعب العبور است و با خود به های ضعیف نمی توان از شیب تند این منطقه بالا رفت و به منطقه شمالی رشته کوه رسید.   پس از آن به دره لواسانات رسید و چندین دریاچه می‌باشد .و فصول سرد سال در آنجا اکثراً دارای بارش برف هستیم .

قیمت خانه های منطقه لواسان بعد دیگر آن است. که بسیاری از  ثروتمندانی که در شهر تهران زندگی می‌کنند توان خرید خانه در این منطقه را ندارند. و به روستاهای اطراف لواسان مراجعه می کنند از جمله افجه صبور و غیره.

 انتهای ترین روستا که روستای جهان می باشد. در منطقه لواسانات  بسیار سردسیر می باشد و دوربین کنون رشته کوه‌های شرقی شهر تهران قرار گرفته است. در انتها به منطقه دماوند میرسد.

متاسفانه منطقه لواسانات دارای بیمارستان بسیار مجلل و یا تخصصی و انتقال و امکانات بسیار خاص می باشد .تنها به مجلل بودن این منطقه توجه شده است. و از بافت امکانات رفاهی توجه زیادی به این منطقه شده است شبکه نهایت از میدان اصلی لواسانات تا میدان تجریش را می توان ۲۰ دقیقه دانست  .

لواسان 3

لواسان ۳

لواسان 4

لواسان ۴

قالیشویی های ساکن در منطقه لواسانات

در منطقه لواسانات چند قالیشویی وجود دارد که بسیار سنتی کار می‌کنند. و دارای چند مغازه می باشند و برای مشتریان را جمع‌آوری می‌کنند. و سپس به کارخانه‌هایی همچون قالیشویی مادر ارسال می‌کنند تا شسته شود .و پس از شسته شدن از کارخانه تحویل می‌گیرند و به مشتری می‌دهند .  و به یک واسطه می باشند از جمله این شرکت‌ها می‌توان قالیشویی ستاره ی کویر و لواسانات اشاره نمود  .

قالیشویی های برند در منطقه لواسان

قالیشویی ادیب و قالیشویی مادر و همچنین قالیشویی های سئول و قالیشویی شاهکار و قالیشویی تهران اوغلی اشاره نمود  .

که در این بین قالیشویی مادر با دارا بودن سیستم های بسیار توسعه یافته در زمینه حمل و نقل عمومی نقش بسیار مهمی را ایفا نموده است .    به طوری که خاور های خاص این شرکت روزانه یک یا دو سرویس از منطقه لواسان فرش های دستباف را جمع‌آوری می‌کنند و به کارخانه انتقال می‌دهند  .

تعمیر فرش

در این منطقه  تعمیر و ترمیم فرش بسیار مورد نیاز است .چرا که بسیاری از ساکنان این منطقه دارای فرش های دستباف می باشند .ولی فرش های دستبافت مراقبت های بسیار زیادی نیازمند قالیشویی مادر دارای تیم تخصصی برای وقوع تعمیر و ترمیم این فرش ها در کارخانه خود مستقر نموده است. که دارای تخصص بسیار خاصی در زمینه فرش های دستباف هستند  .

۵/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.