پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

قالیشویی منظریه

قطعا مسئله نظافت و تمیزی بسیاری از اجسام و وسایلی که با آنها در طی شبانه روز در حال برقراری تماس پوستی می باشیم و آنها را مرتبا لمس می‌کنیم، برای ما مهم است و به آن توجه ویژه ای می‌کنیم، چرا که حفظ و ارتقای سطح پاکیزگی اجسامی که با آنها سر و کار داریم، بر روی سلامتی خود و اعضای خانواده مان تاثیر گذار خواهد بود.
به طور معمول هر یک از ما مدت زمانی از ساعات شبانه روز را در بیرون از منزل می‌گذرانیم، در طی این بازه زمانی که در بیرون از منزل هستیم، آلودگی و کثیفی های مختلفی که در هوا، سطوح مختلف وجود دارد بر روی لباس های ما قرار می‌گیرند، و ما به محض ورود به خانه با فرش ها تماس پیدا می‌کنیم، و مقداری از آن آلودگی و کثیفی موجود بر روی سطح لباس ها و وسایلمان را به آنها انتقال می دهیم.

قالیشویی منظریه
مضاف بر آلودگی ها و کثیفی هایی که با خود از بیرون منزل به داخل منزل می آوریم و آنها را به فرش ها منتقل می‌کنیم، عوامل دیگری نیز هستند که موجب کثیف شدن فرش ها می شوند، شاید این کثیفی ها از نظر شما به چشم نیاید اما له راحتی این گرد و غبار و خاک ها را به سمت تار و پود فرش وارد می‌کنیم.
با توجه به مواردی که به آنها پرداختیم می توان گفت که فرش ها می‌تواند محلی باشند برای جذب بسیاری از آلودگی ها به خود، حال چنانچه نسبت به تمیزی و شسته شدن آنها بی تفاوت و کم اهمیت باشیم، به این معناست که راه انتقال آلودگی ها و کثیفی ها به بدن خود از طریق فرش ها، را هموار ساخته ایم.
از این رو افراد با توجه به عوامل مختلفی همچون تعداد اعضای خانواده و میانگین ساعاتی از شبانه روز را که در حال انجام فعالیت های مختلف در خانه هستند، در بازه های زمانی مشخصی اقدام به شستشوی فرش های خود می‌نمایند.
البته ناگفته نماند که برای دفعاتی که قصد دارید تا شستشوی فرش های خود را انجام دهید نیز قاعده ای جداگانه وجود دارد، به این صورت که، در کنار اینکه توصیه هایی مبنی بر تمیزی و شسته شدن فرش ها وجود دارد، اما از این موضوع نیز نباید غافل شویم که، شستشوی فرش ها به صورت مکرر و در بازه های زمانی کوتاه نیز توصیه نمی‌شود و امری صحیح به شمار نمی‌رود چراکه باعث آسیب دیدگی فرش و در نتیجه پوسیدگی آن می‌شود.
زمانی که فرش ها نیاز به شستشو پیدا می‌کنند، امروزه جدید ترین و پیشرفته ترین روش موجود، سپردن آنها به مجموعه های قالیشویی می باشد که در این صورت فرایند شستشوی فرش ها به خوبی انجام می شود.
قالیشویی منظریه که واقع در محله منظریه می باشد، با پاسخ‌گویی به مشتریان و ارائه مشاوره رایگان در هر لحظه از ساعات اداری، این امکان را برای کسانی که قصد  شستشوی فرش های خود را دارند فراهم کرده است که بتوانند در سریع ترین زمان ممکن از خدمات این مجموعه بهره مند شوند.

ارائه انواع خدمات قالیشویی در منظریه

قالیشویی معتبر منظریه با ارائه انواع خدمات در خصوص همه نوع از فرش ها به مشتریان خود توانسته است تا رضایت درصد بسیار بالایی از مشتریان را به دست آورند. به‌طور کلی ارائه خدمات در این مجموعه قالیشویی، شامل ارائه خدمات مربوط به فرش های ماشینی، و ارائه خدمات مربوط به فرش های دستباف می باشد، که هر یک از این خدمات دارای بخش های مختلف دیگری می باشند،

 ارائه خدمات مربوط به شستشوی فرش های ماشینی

پس از اینکه فرش های ماشینی از افراد تحویل گرفته می‌شوند و به کارخانه قالیشویی انتقال داده می‌شوند فرایند های:

۱- گرد و غبار گیری فرش ها

۲- خیس نموندن آنها

۳- آغاز مرحله شستشوی به همراه مواد شوینده

۴- انجام آبکشی و خارج نموندن کف موجود در الیاف فرش

۵- ابکشی نهایی فرش

۶- انتقال فرش ها به گرمخانه های گازی

۷- مرحله پایانی بررسی وضعیت فرش شسته شده و سپس کاور کردن آنها و انتقال آنها می باشد.

در کنار مراحل شستشو‌ی فرش ها ممکن است آنها نیاز به خدمات دیگری همچون رفو و یا لکه گیری داشته باشند‌ گاهی ممکن است لکه هایی بر روی فرش ها ایجاد شود که خود نتوانید از پس از بین بردن آنها بر بیاید، یکی از خدماتی که در مجموعه قالیشویی منظریه ساخت محلول های مخصوص لکه بری فرش ها می باشد.

ارائه انواع خدمات قالیشویی در منظریه

انجام خدمات مربوط به رفوگری و‌ بازسازی فرش های ماشینی

گاهی نیز ممکن است فرش ها بر اثر دلایل مختلفی دچار آسیب دیدگی هایی شوند، در این صورت می بایست حتما رفوگری آنها صورت بگیرد که قسمت آسیب دیده بیشتر نشود، ترمیم و رفوگری می‌تواند در جهت اصلاح، قسمت هایی از فرش که دچار سوختگی، پارگی، پوسیدگی و… می باشد.

  • اعلاشویی فرش های ماشینی

 انجام اعلاشویی فرش های ماشینی در این مجموعه قالیشویی معتبر، انجام پذیر می باشد، تفاوتی که اعلاشویی و شستشوی فرش ها به روش معمولی دارد این است که، چنانچه توسط خواسته مشتریان قرار باشد فرشی اعلاشویی شود، در اعلاشویی فرش ها چندین مرتبه شسته می‌شوند و از نرم‌کننده های مختلف برای آنها استفاده می شود تا سطح فرش ها حالتی زبر نداشته باشد.

  • ارائه خدمات مربوط به شستشوی فرش های دستباف

فرش های نفیس دستباف و گل ابریشم با توجه به اینکه از میزان حساسیت بسیار بیشتری برخوردار می باشند، در نتیجه باید در فرآیند های مربوط به شستشوی آنها دقت و توجه فراوانی شود تا به این دسته از فرش های گران بها آسیبی وارد نشود، معمولاً در برخی از موارد توسط تکنسین حاضر تشخیص داده می‌شود که باید شستشوی فرش های دستباف به صورت دستی صورت بگیرد تا از وقوع هرگونه آسیب برای آنها جلوگیری شود.

مواد شوینده قالیشویی

از آنجایی که فرش های دستباف توسط نیروی انسانی بافته می‌شوند و از نخ های طبیعی در بافت انها کار برده شده است، ممکن است بسیار زودتر دچار آسیب دیدگی هایی شوند، که در این صورت قسمت آسیب دیده باید توسط متخصصان حاضر در مجموعه های قالیشویی معتبر برطرف شود.

به طور کلی سه اصل مهم که برای هر  مجموعه قالیشویی معتبر و محبوب میان مشتریان شامل :

 ۱- داشتن مجوز رسمی از اتحادیه قالیشوییان

 که در این صورت یعنی همه فعالیت های این مجموعه زیر نظر اتحادیه صورت می‌گیرد در نتیجه می توان خیالی آسوده داشت که تمامی فعالیت های آنها به صورت قانونی انجام می شود‌.

۲- دارا بودن از یک تیم مجرب و کامل و متشکل از افراد آموزش دیده و با تجربه

 چنانچه کادر مجموعه کامل باشد و هر یک از افراد در جایگاه خود قرار گیرند و وظایف خود را با درستی انجام دهند، هیچ اختلال و یا تاخیر در خصوص تحویل فرش ها نخواهد بود.

۳- مواد شوینده ای که برای شستشو به کار می‌گیرند.

مواد شوینده قالیشویی

مواد شوینده مورد استفاده برای شستشوی فرش ها بسیار مهم می باشد، چرا که مواد شوینده ای که برای شستشوی هر دسته از فرش ها به کار گرفته می‌شود، وارد تار و پود فرش شده، و در صورتی که مرغوب و با کیفیت نباشد باعث می شود تا فرش ها دچار پوسیدگی و آسیب دیدگی شوند، امکان این مسئله نیز وجود دارد که فرش ها پس از پایان شستشو زبر و سخت شوند این به این معناست که از مواد شوینده مرغوبی برای شستشوی آن ها استفاده نشده است.
مجموعه قالیشویی معتبر منظریه با عقد قرار میان تولید کنندگان شوینده های مرغوب و با کیفیت، نگرانی های موجود در این باره را از بین برده است.
مواد شوینده ای که باید برای فرش های دستباف مورد استفاده قرار گیرد. در خصوص فرش های دستباف نیز باید بگویم که شستشوی آنها حتما باید توسط شوینده های گیاهی و ارگانیک صورت بگیرد، چراکه رنگ به کار برده شده در آنها طبیعی بوده است.

تماس با ما