پاسخگویی ۲۴ ساعته ۶۲۹۹۹۰۱۰- ۰۲۱

قالیشویی شهرک گلستان

شست و شوی فرش ها از جمله اقداماتی است، که هر ساله در منازل انجام می شود، که حتی به عنوان سنت ایرانیان هم معروف است، که خانه تکانی گفته می شود و هر ساله این موضوع در اواخر سال اتفاق می افتد. امروزه با پیشرفت های حال حاضر نسبت به گذشته، شست و شوی فرش در منازل انجام نمی شود و موضوع دیگری هم هست که به دلیل افزایش فرهنگ آپارتمان نشینی، افراد قادر به شست و شو خانگی نمی باشند و البته این را هم در نظر بگیرید، که فرش ها امروزه در جنس ها و طرح های مختلفی تهیه و تولید می شوند. که هر جنس ویژگی های مخصوص به خود را دارد، به همین دلیل نحوه ی شست و شوی هر کدام با یکدیگر فرق دارد و مواد شوینده هایی که جهت شست و شو انجام می شود، هم با هم متفاوت است. اگر شست و شو در منازل انجام شود، به دلیل نبود امکانات کافی ممکن است فرش در طول زمان کوتاهی کهنه و فرسوده شود که این موضوع می تواند بسیار ناخوشایند باشد؛ چرا که خرید و تعویض فرش با پرداخت هزینه های بالا همراه می باشد. اگر قصد دارید شست و شوی فرش را در منزل انجام دهید، سعی کنید حتما برطبق اصول انجام دهید و نکات شست و شو را حتما رعایت کنید.

قالیشویی شهرک گلستان

در خصوص شست و شو در قالیشویی ها که یکی از قالیشویی های معتبر و مطرح که در تمام زمینه های مرتبط با فرش، مبلمان، تعمیرات، خدمات با کیفیتی ارائه می دهند، قالیشویی شهرک گلستان می باشد، که در این قالیشویی از به روز ترین روش ها و تکنیک ها جهت شست و شوی فرش ها استفاده می شود و دستگاه های مجهزی هم در این خصوص مورد استفاده قرار می دهند، تا فرش ها هر جنسی که دارند، به درست ترین شیوه شسته شوند و مواد شوینده های مصرفی در این قالیشویی از برندهای مطرح و بنام است. علاوه بر تمام این موارد کادری حرفه ای در این قالیشویی مشغول هستند، که با تمام تجهیزات شست و شویی و ماشین آلات و از همه مهم تر با روش های شست و شو و مواد شوینده ها آشنایی کامل را دارند و فرش را در بالاترین کیفیت شسته و خشک می کنند و در کوتاه ترین زمان هم به مشتریان تحویل می دهند. این قالیشویی، آماده ی خدمات رسانی در تمام روز های هفته می باشد و هر زمان که نیاز به استفاده از خدمات قالیشویی داشتید، می توانید با تماس به این مرکز از خدماتشان استفاده کنید. هم چنین لازم به ذکر است که این مرکز تمام خدمات خود را به تمام مناطق مانند قالیشویی المپیک ارائه می دهند و در صورت تماس، بلافاصله سرویس های حمل و نقل خود را به محله های مورد نظر می فرستد.

معایب قالیشویی و شست و شوی فرش به صورت سنتی

در خصوص شست و شوی فرش به روش سنتی باید گفت که این شست و شو بر طبق مراحلی باید انجام شود، که هر کدام از این مراحل از اهمیت خاصی برخوردار می باشند، که در این قسمت به این مراحل می پردازیم و البته معایب قالیشویی به روش سنتی هم بیان می کنیم.

۱-  اولینِ آن در خصوص گرد و خاک گیری است، که با چوب بر روی فرش زده می شود و در این حین ممکن است فرش پاره شود و یا اینکه تار و پود فرش دچار اسیب هایی شود.

۲- هم چنین در حین شست و شو، ممکن است توان افراد زیاد نباشد و هر قدر این توان کم باشد، شست و شو بی کیفیت تر خواهد بود؛ چرا که تمام کار شست و شو دستی و تنها توان بالا می خواهد تا فرش به صورت کاملا تمیز شسته شود. در قالیشویی ها با ماشین آلات فرش ها جابه جا می شوند و تمام مراحل شستشو مکانیزه می باشد. در این بین تنها نیروی انسانی نظارت بر عملرد شستشو دارد.

معایب قالیشویی و شست و شوی فرش به صورت سنتی

۳- در این بین آب و مواد شوینده ی زیادی هم ممکن است، هدر برود و این نکته را در نظر بگیرید، که اگر از مواد شوینده ی زیاد استفاده کنید، آنزیم هایی که داخل آن است می تواند فرش را دچار آسیب کند و حتی لا به لای تار و پود فرش هم قرار بگیرد.

۴- ممکن است لکه های بر روی فرش باقی بماند، اما در شستشوی مکانیزه و علی الخصوص شستشوی اعلا شویی فرشی بدون کوچکترین الودگی و اسیب را دریافت می کنید.

۵- ممکن است در فرش پوسیدگی و پارگی وجود داشته باشد و شما متوجه ان نشوید و در حین شستشو فرش دچار پارگی شود و یا پارگی بزرگتر شود، اما در قالیشویی تمام این موارد از قبل بررسی می گردد.

۶- در زمان خشک کردن هم توجه داشته باشید، مقابل نور مستقیم خورشید نباشد؛ چرا که فرش را بی حال و رنگ پریده می کند و حتی ممکن است در آن زمان با شرایط جوی نامناسب هم رو به رو شوید.

این موارد از معایب ساده و ابتدایی هستند، که ممکن است اتفاق بیفتد. به همین دلیل بهتر است نکات مهم را در خصوص شست و شوی فرش رعایت کنید، تا با مشکل رو به رو نشوید.

۱- مورد اول در خصوص گرد و خاک گیری می باشد، که این مرحله بسیار پر اهمیت و حساس است؛ چرا که گرد و خاک گیری باید کامل انجام شود، تا در حین شست و شو خاک خارج نشود؛ چرا که آب را تا حد زیادی آلوده می کند و شست و شو با مشکل و سختی رو به رو می شود و همین طور در انجام این کار باید دقت و حوصله وجود داشته باشد؛ چرا که ممکن است فرش با آسیب و پارگی رو به رو شود.

۲- پس از گرد و خاک گیری، فرش به آبگیری و خیس کردن فرش می پردازیم، که تمام قسمت های فرش باید آبگیری کامل بشود و مواد شوینده ی مصرفی بر روی فرش ریخته شود.

معایب قالیشویی و شست و شوی فرش به صورت سنتی

۳- مواد شوینده ی مصرفی حتما از برند معتبر باشد، تا فرش دچار آسیب نشود و حتی می توانید از شامپو فرش هم در این خصوص استفاده کنید، که این مورد می تواند گزینه ی مناسب تری هم باشد. چرا که مطابق جنس فرش ها، این شامپو فرش ها را تهیه می کنند و سازگاری کامل را دارد.

۴- پس از ایجاد کف بر روی فرش به کمک برس های مخصوص و فرچه های نرم فرش روی فرش را بکشید، تا آلودگی فرش خارج شود. که این مرحله هم نیازمند دقت است تا بافت فرش با آسیب جدی رو به رو نشود.

۵- آبگیری نهایی جهت خارج کردن آلودگی های فرش و کف می باشد، که باید این مرحله کامل انجام شود، تا مواد شوینده در لا به لای فرش باقی نماند.

۶- و در نهایت هم نوبت به خشک کردن می رسد، که باید در مکان تمیز و مناسب قرار گیرد.

بهترین قالیشویی شهرک گلستان

قالیشویی ها ی معتبر مانند قالیشویی شهرک گلستان، ویژگی هایی دارند، که با دارا بودن تمام آن ها جز قالیشویی های برتر محسوب می شوند، که این ویژگی ها در خصوص موارد زیر می باشد:

۱- دارا بودن تجهیزات کامل و به روز که در شست و شوی فرش ها تاثیر بسیار زیادی دارد، که منظور از تجهیزات همان اتوماتیک بودن دستگاه ها می باشد، تا فرش های حساسی از جمله ابریشم و دستبافت نیز بدون آسیب و در بالاترین کیفیت شسته شوند.

۲- دارا بودن نیروی کار حرفه ای که با تمام دستگاه های اتوماتیک آشنایی کامل را داشته باشند و تنظیمات دستگاه را به صورت کامل بلد باشند، تا کاملا سازگار با فرش باشد؛ چرا که هر کدام از جنس های فرش به یک نحو شسته می شوند.

بهترین قالیشویی شهرک گلستان

۳- مواد شوینده ها کاملا مخصوص باشد و برای همه فرش ها از یک نوع استفاده نشود.

۴- تحویل فرش ها به موقع باشد و برخورد پرسنل با مشتریان هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در کوتاه ترین زمان باید فرش را تحویل گرفته و تحویل بدهند که این مورد در خصوص جذب مشتری اهمیت زیادی دارد. این موارد تعدادی از ویژگی های مطلوبی است که باید در تمام مراکز قالیشویی انجام شود، تا جز قالیشویی های مطرح و بنام قرار بگیرند.

لکه گیری در قالیشویی

لکه از جمله الودگی است، که ممکن است در هر زمان بر روی فرش ایجاد شود، که بسته به نوع و ماندگاری هم ممکن است، به روش خانگی برطرف شود و هم در قالیشویی ها پاک می شود، که لکه هایی که در قالیشویی برطرف می شوند، معمولا جز لکه های سرسخت هستند که در برابر روش های خانگی نتیجه ای حاصل نکرده اند و اگر لکه ای از روی فرش پاک نشد، اصلا نگران این موضوع نباشید؛ چرا که قالیشویی ها با دارا بودن لکه بر های بسیار قوی هر لکه ای که بر روی فرش باشد، را با آسانی پاک کرده و فرش را به حالت اولیه و تمیز در می آورند، که این لکه گیری در حین شست و شوی فرش انجام می شود و هر لکه ی سر سخت را کامل برطرف می کنند. قالیشویی شهرک گلستان نیز با داشتن تجهیزات و لکه بر های قوی در این زمینه خدمات کاملی را به مشتریان خود ارائه می دهد.

تماس با ما