قیمت رفوی فرش

قیمت رفوی فرش در همه ی شعبه‌های قالیشویی مادر مانند شعبه قالیشویی اندرزگو یکسان است. فرش در زندگی ما ایرانی‌ها از گذشته‌های دور تا امروز جایگاه ویژه و خاصی دارد. روز هایی که بر روی فرش دستبافت خونه مادربزرگ می‌خوابیدیم. و نورهای رنگی منتشر شده از پنجره‌ها چشم ما را نوازش می کرد. شاید امروز تمام خانه را فرش نکنیم اما فرشی که با ذوق و سلیقه در وسط پذیرایی انداختیم ارثی بزرگ و ارزشمند است. ممکن است فرش خانه خودمان یا همان فرش خانه پدری که برای ما دارای ارزش معنوی خاصی است دچار مشکل شود. سوال این است که ما اکنون باید برای حفظ چنین میراثی چه کنیم؟

بهترین پیشنهاد برای رفع این مشکل کمک گرفتن از یک رفوگر حرفه‌ای و کاربلد است، که در اکثر قالیشویی‌های معتبر و بزرگ بدون شک یافته می‌شود. قالیشویی تروتمیز، مانند قالیشویی مادر، بهترین گزینه برای حفظ میراش گران بها و فرش های نفیس شما می باشد.

مشکلات فرش

  • پوسیدگی قالی ها و فرش ها
  • ساییدگی فرش ها
  • پارگی فرش ها و قالی ها
  • پوسیدن فرش و قالی
  • خراب شدن ریشه ها
  • سوختگی فرش ها و قالی ها
  • آغشته شدن به رنگ ها و لکه ها
  • شیرازه دوزی فرش و قالی
باید از مراکز معتبر ترمیم فرش کمک بگیریم و مشکل را برطرف کنیم تا آسیب جدی و غیر قابل جبرانی به فرش نزده است. قالیشویی مادر در مناطق محتلف خدمات رفوی فرش یعنی ترمیم، رفوگری و دوخت نقاط آسیب دیده فرش و قالی شما به صورت تخصصی را انجام می‌دهد.


پوسیدگی

می‌توان گفت رفوی فرش، یک هنر و صنعت است. آسیب معمولی که هر فرشی می‌تواند ببیند پوسیدگی است. به طور کلی رطوبت زیاد است که یک فرش را دچار پوسیدگی می کند. عدم توجه مناسب و نگهداری فرش باعث بروز چنین مشکلی خواهد شد. شستشوی فرش ها باید به صورت مناسب انجام گیرد . همچنین فرآیند خشک کردن آن تا شاهد چنین موضوعی نباشیم.

ساییدگی فرش

ساییدگی فرش موردی است که در طول گذر زمان اتفاق می افتد. استفاده مداوم و زیاد و طولانی مدت از فرش باعث این مسئله خواهد شد. هنگامی که کم کم پرزهای فرش از بین بروند در آخر چله فرش نمایان خواهد شد.

پارگی فرش و قالی

عوامل بسیاری مثل اجسام تیز و برنده و اعمال ضربه می‌تواند باعث پارگی فرش و یا قالی ما شود.  پس ما باید در حمل و نقل فرش ها دقت کنیم، تا فرش و قالی ما دچار همچین اتفاقی نشوند. مراقبت از فرش ها مسئله بسیار مهمی است.

آغشته شدن به رنگ ها و لکه ها

ریختن انواعی از رنگ های صنعتی و لاک و جوهر و آب میوه و موادی مشابه این ها فرش و قالی را نیازمند لکه گیری می کند که کار متخصص است.

خراب شدن ریشه ها

به علت عدم نگهداری و مراقبت مناسب و لازم ریشه ها ممکن است دچار پوسیدگی شده و پاره شوند.  که این اتفاق سلامت فرش را از بین خواهد برد.

سوختگی فرش و قالی

ممکن است با یک اتفاق ناگهانی ذغالی و یا حتی سیگاری روشن، کبریت و یا هر چیز دیگری شبیه به این ها، باعث ایجاد سوختگی در فرش و قالی شما  شود. که البته اگر میزان و شدت این سوختگی کم باشد، اصلاح آن آسان تر و راحت تر است. اگر سوختگی شدید باشد ترمیم و رفوی آن قدری دشوار خواهد بود. قیمت رفوی فرش هم در این مورد بیشتر خواهد بود.

قیمت  شیرازه دوزی در رفوی فرش

در شیرازه دوزی، ابتدا باید دانست که قالی به چارچوبی نصب شده به شکلی که بین چارچوب و لبه شیرازه باید پنج تا شش اینچ فاصله قرار بگیرد، قالی بر روی چارچوب کاملا کشیده می شود و این فرایند به صورتی انجام می شود که شیرازه دوزی از پایین به بالای قالی انجام شود.از میخ ها برای ثابت ماندن تارها بر روی چارچوب استفاده می شود. به میخ ها فاصله داده و طوری آن‌ها را بر روی چارچوب قرار می‌دهیم  که میخ های بالا و پایین موازی همدیگر باشند. تمام این موارد بر روی هزینه ها تاثیر گذار خواهد بود.

برای تارهای شیرازه از نخ هایی باید استفاده شود که حداقل ۵ تا ۶ اینچ از خود قالی رد شده باشد. سپس نخ‌ها از طریق میخ ها کشیده شده و باید میزان کشیدگی نخ ها در شیرازه دوزی کاملا توسط یک کارشناس تنظیم شود. که کاری بسیار ظریف است و باید به دستان استاد این کار سپرده شود.

قیمت رفوی فرش در قالیشویی 

رفوگری در بازار با توجه به منطقه و ناحیه‌های متفاوت و عوامل دیگر رنج قیمتی متفاوتی دارد. عوامل زیر می‌توانند در قیمت رفوی فرش تاثیر گذار باشند؛ مساحت محل آسیب دیده که باید ترمیم شود، نوع فرش، زمانی کل برای ترمیم اختصاص داده می‌شود و عواملی دیگر بر قیمت رفوگری فرش ها تاثیر می‌گذارند. رفوی فرش را می‌توانید راه حلی مناسب برای جلوگیری از آسیب بیشتر انواع فرش‌ها و قالی ها در نظر داشته باشید. باید این را در نظر بگیرید  که فردی که به رفوگری فرش می‌پردازد، باید مهارت و تجربه و کافی و  تخصص خاصی داشته باشد. در غیر این صورت می‌تواند به بافت اصلی فرش شما آسیب‌های بسیار جدی و بیشتری را وارد کند.

به همین علت ما به شما توصیه می‌کنیم که برای رفو و ترمیم انواع فرش خود فقط به مراکز معتبر مانند قالیشویی مادر، برای این کار تخصصی مراجعه کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین قالیشویی غرب تهران
بزرگترین قالیشویی کشور
بهترین قالیشویی غرب تهران
بزرگترین قالیشویی کشور